Бугенвіллія: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Бугенвіллія - ​​квітка досить незвичайний, починаючи від назви і закінчуючи зовнішнім виглядом, в Німеччині багато її навіть називають «чудо-квітка». Родина бугенвиллии - бразильські тропіки, саме тому вона так любить тепло, яскраве сонце і високу вологість.

бугенвіллія

Незвичайна форма квіток і їх велика кількість, пишні яскраво забарвлені грона привертають до себе всю увагу, буває, що за ними зовсім не видно листя. Через форми (трикутні пелюстки з'єднуються в один центр, як би утворюючи зірку) бугенвіллій також іноді називають «потрійний квітка». Бугенвіллія відноситься до сімейства ніктагіновие. Часто бугенвіллій можна побачити на курортах в жарких країнах: яскраві квітки відмінно прикрашають територію готелів і житлових будинків, красиво гілкуючись і обвиваючи огорожі і стіни.

бугенвіллія

Види і сорти

бугенвіллія гола

Таку назву рослина отримала через голого або майже голого стебла без шипів, сильно розгалужених, що нагадує ліану. Листя у такий бугенвиллии розміром приблизно 10х4 см, загострені, овальної форми, короткочерешкові, чергові, цілокраї. Квітки бугенвиллии голою мають розмір від 2 до 5 см, найчастіше зібрані по два-три, але бувають і поодинокими. Навколо квітки розташовується прицветник лілового, рожево-червоного, білого, помаранчевого, жовтого кольору, з часом приквітки бліднуть.

бугенвіллія чудова

Ще один вид бугенвиллии з позитивним назвою. Основна відмінність від бугенвиллии голою - пагони мають значно більше шипів. Бугенвіллія чудова зростає на схилах, покритих камінням, відкритих, її приквітки мають червоний відтінок.

Бугенвіллія Mini Thai

Цей сорт вийшов за допомогою схрещування бугенвиллии голою і перуанської. Прицветники цієї рослини мають ніжний світло-рожевий або світло-оранжевого відтінку.

бугенвіллія

Догляд в домашніх умовах

Розглянемо основні правила догляду за ніжним квіткою - бугенвіллій. Влітку бугенвиллии потрібне яскраве світло і достатнє провітрювання, найкраще, якщо вона буде рости в літньому саду, а не на звичайному підвіконні. Якщо температура оптимальна і влітку немає дощів і холоду, то бугенвиллия яскраво і рясно цвіте, радуючи своїх власників і викликаючи заздрість сусідів. Взимку квітка зазвичай прибирають в спекотне місце, таке, де температура стабільно не перевищує 14 градусів. Це потрібно, щоб рослина накопичила сил за період спокою, почавши в наступному сезоні цвісти з новою силою.

бугенвіллія

Що стосується поливу, то він теж відрізняється, в залежності від пори року. Влітку можна жаліти води для квітки, а взимку треба трохи стримати полив, але, звичайно, не чекати, поки грунт зовсім висохне. Бугенвіллія любить високу вологість і обприскування, дуже не любить зміну місця. У період з березня по жовтень найкраще удобрювати рослина. При неправильному догляді за бугенвіллій можуть виникати такі труднощі: пожовтіння листя через занадто рясного поливу, поява шкідників (попелиці, борошнистого хробака, щитівки).

бугенвіллія

Температура і особливості змісту

Бугенвіллія - ​​спочатку тропічний квітка, так що легко здогадатися, що вона вимагає високої вологості і температури. Рекомендована температура змісту бугенвиллии: 22-30 ° С в літній період. Взимку слід знижувати температуру змісту квітки, максимально комфортною і забезпечує рясне цвітіння в подальшому буде температура близько 12-13 ° С.

бугенвіллія

розмноження

Розмноження бугенвиллии, щоб забезпечити максимальну продуктивність, найкраще проводити в проміжок часу від травня і до липня. У домашніх умовах воно проводиться живцями або за допомогою повітряних відводок (і те, і інше обов'язково повинно бути зеленого кольору). Як же проходить сам процес розмноження?

По-перше , береться доросла рослина і під ниркою зрізають живці бугенвиллии.

По-друге , ці черешки обробляються препаратом, який прискорює розростання коренів, а все листя, що ростуть знизу, обривають.

По-третє , садять живці в землю з особливим складом. Грунт повинна складатися з піску і торфу, що містяться в рівних кількостях.

По-четверте , держак занурюють в грунт до 2-го міжвузля і поміщають все це під звичайну банку зі скла.

Нарешті, по-п'яте , потрібна постійна підтримка температури 25 ° С, провітрювання і обприскування рослини. Приблизно через місяць можна очікувати результату - вкорінення рослини.

Ще один метод розмноження - застосовуючи повітряні відведення. Ще не затверділий стебло притискають до землі, попередньо трохи надрізати. За допомогою дроту відводка закріплюється в грунті, до тих пір, поки там не з'являться коріння. Після цього можна від'єднувати молоде рослина від головного.

бугенвіллія

Посадка, пересадка

Важливим фактором утримання бугенвиллии в домашніх умовах є грунт і його склад. Щоб квітка виглядав чудово, йому необхідний грунт певного складу, і категорично не можна ставитися до цього фактору, як до якоїсь дрібниці, не заслуговує уваги. Отже, яким же повинен бути склад грунту? Квітникарям потрібно запам'ятати мінімум три основні пункти: дренаж, щільність, низький вміст лугу. Зарекомендував себе як оптимальний такий грунтовий склад: 10 відсотків кварцового піску, 20 - торфу, а все інше - дернова і листова земля.

бугенвіллія

Що стосується пересадки, вона необхідна молодим рослинам бугенвиллии не менше, ніж один раз на рік. Коли ж рослина вже підросте, то можна робити пересадку і рідше - раз в 3-5 років, адже кожна пересадка - це, все-таки, стрес для рослини. Квітникарям слід пам'ятати про те, що під час пересадки не можна сильно турбувати коріння і землю навколо них. Що стосується горщика, ніж він більш тісний, тим рясніше і пишніше виявляється цвітіння, якщо ж горщик просторий, то сильно розростаються коріння рослини.

бугенвіллія

Якщо рослина живе в південних регіонах, то воно, як правило, міститься у відкритому грунті, на вулиці. Тоді, крім посадки і пересадки, йому необхідна ще і підрізування. Це робиться для того, щоб рослина краще і красивіше гілкувалася, не було «рідким».

бугенвіллія

Полив, освітлення

Найголовніше в цьому пункті - запам'ятати, що бугенвиллия, вибаглива уродженка тропіків, дуже любить сонячне світло. Щоб вона отримувала достатню його кількість, якщо ви живете в Росії, то можна розташовувати квітка на підвіконні вікон, звернених на південь, а взимку - в якомусь темному місці. Дуже важливий регулярний полив, не можна допускати пересихання грунту. У той же час, не можна допускати і зайвого переливу: якщо в піддоні рослини залишається вода, її потрібно злити і злегка припинити рясний полив. Це зовсім не складно, але дуже легко забути виконати цю просту дію.

бугенвіллія

Ще одне просте, але улюблене квітами бугенвиллии дію - обприскування. Використовуючи найпростіший пульверизатор з магазину приладдя для квітів, обприскуйте рослина, адже воно дуже сильно сохне через системи опалення, і це може бути для нього згубним. Слід зазначити також, що бугенвиллия потребує підгодівлі: зайшовши в садовий магазин, потрібно придбати комплекс мінеральних добрив, що підходить саме для бугенвиллии. Цей комплекс потрібно застосовувати раз на тиждень, причому тільки в теплу пору року.

бугенвіллія

Цікаві факти про рослину бугенвиллия

Квітка був названий на честь Луї Антуана де бугенвіллій, мореплавця, дослідника Тихого океану, який жив в XVIII столітті і вчинила безліч географічних відкриттів. Його ім'я носить не тільки квітка, а й деякі морські географічні об'єкти: западина, протоку.

бугенвіллія

Бугенвіллія дуже не любить змін: найменша зміна обстановки може призвести до скидання листя і припинення росту. Зате яка перебуває під стабільним, ретельним доглядом бугенвиллия дякує свого власника дивовижною красою, рясно колір і розростаючись.

За деякими повір'ями, бугенвиллия привертає в будинок гроші, є символом багатства, влади, енергії і благополуччя. Деякі навіть радять класти в горщик з рослиною монетку, щоб посилити ефект сприятливого впливу.

Насправді те, що виглядає як квітки, у бугенвиллии квітками зовсім не є. Це приквітки, тобто, фактично, листя, а квітки знаходяться в центрі.

бугенвіллія

Малинова бугенвиллия вперше була виявлена ​​тільки в XIX столітті англійкою Еліс Батт.

Серед бугенвіллій є свої рекордсмени: у Бразилії є рослина, висота якого перевищує 15 метрів, а вік - два століття

Квітка бугенвиллии удостоєний звання офіційного квітки американського міста Сан-Клементе.

бугенвіллія