Дельфініум: посадка і догляд, поширені види і сорти. Фото дельфиниума.

Про дельфініум розповідають красиву легенду. Знехтуваний примхливої ​​красунею юнак перетворився в дельфіна і виніс з морської глибини прекрасна квітка, який потім назвали Дельфініум за схожість бутона з головою дельфіна.дельфініум

Як поставилася красуні до такого підношення, легенда замовчує, але ось садівники-любителі з задоволенням розводять дельфиниуми у себе в саду.

Дельфініум належить до сімейства багаторічних і налічує понад 400 видів багаторічних трав'янистих кореневищних рослин, є і однорічні форми. Дельфініум, один з небагатьох квітів, цвіте два рази протягом літа: спочатку тривалий час в червні і повторно в серпні, більш коротко.дельфініум

Селекцією дельфиниумов почали займатися ще в XV столітті. Шляхом складних схрещувань диких видів були отримані гібридні сорти, які відрізняються багатством фарб, густою махровістю і незвичайною красою. Сорти дельфініума, існуючі в даний час, вражають своєю красою, величністю величезних кущів і тривалістю цвітіння.

Сучасні дельфініуми досягають двометрової висоти, з пишними, до 30 см в діаметрі, цветоносами, «наповненими» великими квітками, що іноді досягають розмірів більше сірникової коробки.дельфініум

В останні роки селекціонерам вдалося отримати різноманітну палітру забарвлень, але до сих пір не виведений сорт яскраво-червоного і чорного кольорів, що зимують в наших умовах.

Червоно-малиновий сорт дельфініума Red Karoline голландської селекції, на жаль, не виносить російських морозів. Але і без цього шедевра велика різноманітність кольорів дельфиниумов дозволить вам створити в своєму саду довгий час квітучу стіну всіх квітів веселки або яскраву клумбу, в центрі якої буде красуватися дельфініум.дельфініум

Дельфініум - рослина генетично сильна, має високу (до -40 градусів) морозостійкістю, не вимагає щорічного пересадження, тому не вимагає великих трудовитрат, зате відрізняється високою декоративністю.

Висаджуючи дельфініум у себе в саду, необхідно пам'ятати, що це висока рослина при розростанні займає багато місця. Крім цього, ви повинні подумати про кольорову гаму вашого саду, так як в повному кольорі дельфініум буде дуже помітним плямою яскраво-синього, рожевого або бузкового кольору.дельфініум

Поширені сорти дельфиниумов

дельфініум Аяксом

Рослина гібридного походження, отримане від схрещування дельфініума сумнівного і дельфініума східного. Однорічна рослина з прямим малоразветвленнимі стеблом висотою до 100 см. Листя дельфиниума сильно розсічені на вузькі частки, на коротких черешках або майже сидячі.

Квітки дельфініума великі, до 5 см в діаметрі, прості або махрові, неправильні, з довгим шпорцем. Забарвлення квітки біла, рожева, цегляно-червона, блакитна, синя, бузкова, фіолетова. Цвітіння тривале: з червня до осені. Плодики опушені. Насіння трикутні, темно-коричневі.

дельфініум Бруно

Цей сорт дельфініума - багаторічний вид, висотою 30-50 см, часто використовується для кам'янистих садів. Основне забарвлення квіток дельфініума синя або синьо-фіолетова, але є кілька садових форм з різним забарвленням. Квітки оригінальної форми, діаметром 5 см, у волоті з 5-10 квіток. Теплолюбний вид, в умовах Росії зберегти його практично неможливо.

дельфініум високий

Цей вид дельфініума - багаторічна трав'яниста дуже витончена рослина. Великі пальчасто-роздільні листя на довгих черешках утворюють розетку, над якою піднімаються високі слабообліственние пагони. Вони закінчуються пензлем синіх або синьо-фіолетових квіток, 2,5-3 см в діаметрі.

Цвіте дельфініум високий в липні 20-25 днів. Цей вид часто використовується в селекції, так як має великий запас можливостей, закладених самою природою: стебло від 50 до 200 см у висоту, суцвіття з 10-60 квітками в кисті довжиною 20-60 см.

дельфініум голостебельний

Багаторічна рослина, що має стебло, висотою 40-100 см. Суцвіття - рихла мітелка з 10-20 квіток. Квітки дельфініума - напівзакриті, шарлахово-червоні, з жовтим оком, 3,5 см в діаметрі. Садові форми мають яскраво-червону і помаранчеву забарвлення. Цвіте в червні і липні.

дельфініум блакитний

Це багаторічний вид. Своїми сильно розрізаними листками дельфініум блакитний настільки нагадує крупно¬цветковий, що їх навіть плутають. Дельфініум блакитний не буває вище 40 см; 6-20 квіток діаметром до 4 см в такий же пухкої волоті, але забарвлення яскраво-Василькова з темним оком. В умовах нашого клімату нестійкий, але легко відновлюється насінням, дає самосів, сіянці зацвітають на наступний рік.дельфініум