Гіпоестес: догляд в домашніх умовах, фото.

Дивовижної краси квітка є представником острова Мадагаскар і поруч розташованих Африканських районів. Це дуже ефектний невеликий, але сільноветвістий напівчагарник. Листя плямисті, рівні по краю, мають овальну форму. На поверхні листків жилки яскраво-червоного або темно-зеленого кольору. У квіткових магазинах можна купити гіпоестес зі світло-червоним відтінком, білим і темно-червоним. Дуже красиво виглядає колекція різних видів гіпоестес. Це яскраве і ефектне видовище.

гіпоестес

Види і сорти гіпоестес

Криваво червоний гіпоестес

Висота куща становить від 30 до 60 см. Листочки овальні, розташовані діаметрально. Колір листя може варіюватися від світло-рожевого відтінку до темно-червоного, залежно від сорту.

Лістоколосніковий гіпоестес

Рослина відноситься до вічнозеленої різновиди. За зовнішнім виглядом квітка схожий, на свого попередника. Але цей вид має м'які листочки лілово-червоного відтінку. Квітки забарвлені в лавандовий колір, розташовані поодиноко, пазухи. У продажу є безліч сортів різних форм.

гіпоестес

Догляд за гіпоестес в домашніх умовах

склад грунту

В ідеалі для гіпоестес буде такий грунт: змішують по 1 частини дернової землі, торфу, гумусу, річкового піску. Все це можна зробити самостійно, або ж придбати готовий грунт.

освітлення гіпоестес

Для гіпоестес потрібно інтенсивний світло. Але обпалюють прямі сонячні промені не припустимі. У зимовий час рекомендується поставити додаткове освітлення. При нестачі світла на листі зникають плями. Гіпоестес найкраще росте на західних або східних вікнах. Якщо напрямок південне, то рекомендується поставити горщик біля вікна. Гардіна буде своєрідним захистом від сонця для квітки. Бажано хоча б раз на тиждень рослина повертати, щоб все листя отримували рівномірну кількість світла.

гіпоестес

Температурний режим

Починаючи з весни і до осені оптимальною температурою для рослини буде від +22 ° C до + 25 ° C. З осені до весни потрібно стежити, щоб температура не знижувалася нижче + 17 ° C. Гіпоестес не переносить температурні скачки і протяги. У зимовий час не потрібно встановлювати рослина поряд з опалювальними приладами.

Вологість повітря

Необхідно надати рослині підвищену вологість. Для обприскування краще застосовувати відстояну воду, а краще дощову. Бажано щоб обприскування було забезпечено протягом всього року. Якщо повітря сухе в приміщенні, то ідеальним буде обприскування двічі в день. Також можна горщик з рослиною встановити на місткий піддон, на днище якого, лежить мох або керамзит. Але потрібно простежити щоб дно самого горщика не стосувалося води. Варто сказати, що листя гіпоестес потрібно обприскувати. Наприклад, в літню пору для обприскування рекомендується використовувати препарат «Бутон». На 1 л води 1 гр. препарату. Таке обприскування зробить листя більш яскравими.

полив гіпоестес

Рослина в інтенсивному порядку випаровує воду листя, тому особливо навесні і влітку потребує рясного поливу, але кожен раз зовнішній шар землі повинен просихати. При цьому надмірне пересушування земельного кома призведе до обпадання листя. Восени полив зменшують, а взимку приблизно через дві доби після того як просохне земля, квітка добре проливають.

гіпоестес

добриво гіпоестес

Недоліком підгодівлі стане потемніння листя, при цьому вони будуть всихати, а краю згортатися. Гіпоестес з початку весни і до половини осені підгодовують раз в місяць. Добриво має бути з великим вмістом калію, який є «гарантом» яскравого забарвлення листя. Для цього використовують препарат «Агрікола для декоративних рослин» 1 ч. Л. на 3 л води або ж «Еффектон ДЦ». Його беруть 1 ст. л. на той же об'єм води.

пересадка гіпоестес

Щовесни рослину необхідно пересаджувати. Для додання кущу пишного виду, прищипують верхівки пагонів, так вони будуть гілкуватися. Приблизно раз в три роки потрібно старі рослини замінювати на молоді. Склад земляної грунту такий: дві частини листяної землі, по одній частині річкового піску, перегною і торфу. Кислотність грунту 5-6pH. В обов'язковому порядку на денце горщика укладають дренаж.

гіпоестес

розмноження гіпоестес

Використовують метод живцювання або насінням.

Розмножувати гіпоестес живцями можна протягом року. На вкорінення йде короткий проміжок часу, при цьому розмір живців може бути незначний. Важливо щоб паросток мав не менше 2 або 3 вузлів. Для вкорінення можна використовувати воду, але попередньо рекомендується додати деревне вугілля. Або ж можна посадити в родючий грунт. Висаджений держак прикривають скляною ємністю або целофановим пакетом. Температура для пророщування від + 22 ° C до + 24 ° C. Вже через тиждень укриття можна зняти.

Розмноження насінням проводиться в березні. Для цього беруть невеликі міні-теплички, насипають родючий грунт. На поверхню висівають насіння і зверху злегка присипають грунтом. Зверху краще покласти чисте прозоре скло або накрити пакетиком, щоб зберігалося необхідне для зростання насіння тепло. В цьому випадку для проростання насіння температура повинна бути від + 13 ° C до + 18 ° C. Парничок періодично провітрюють, щоб на поверхні землі не з`явилася запліснявілі.

Сходи з'являються швидко, і вже приблизно через три місяці гіпоестес виглядає як доросла рослина. Зміцнілі молоді пагони пересаджують (пікірують) в горщики по більше. А приблизно через місяць можна рослини пересадити в окремі горщики.

гіпоестес

Шкідники і хвороби гіпоестес

Що стосується шкідників, то вони вражають рослина надзвичайно рідко.

гіпоестес

Труднощі вирощування гіпоестес

  • Ознакою перезволоження земляного кома є пожовтіння листя. Також вони можуть в'янути.
  • Надлишок світла і сухе повітря можуть стати причиною сморщивания листків.
  • Недолік світла призведе до зникнення яскравих плям на поверхні листя, а пагони будуть витягатися.
  • Листя стануть опадати, якщо є температурні скачки, зниження температури або земляний кому занадто пересушене.
  • Великий вміст азоту в добриві призводить до освітлення плям.
  • Краї листя сохнуть, якщо в кімнаті занадто сухе повітря.
  • Ознаками сонячного опіку будуть плями бурого кольору.гіпоестес