Кучеряві троянди: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Кучеряві троянди поділяються на 2 групи - троянди Клімбер (climber) і троянди Рамблер (rambler). Троянди сlimber можуть цвісти одноразово - і повторно. Досягають вони до 3,5 м заввишки.

Троянди rambler ж цвітуть лише один раз, а їх перевага в тому, що вони досягають більше 5 м заввишки. Це справжнісінькі "ліани" серед кучерявих троянд, з потужними пагонами.кучеряві троянди

Крім цього, їх цвітіння більш тривале і рясніше квітки. Цвітіння Рамблер триває близько 40 днів.

Щоб розповісти про достоїнства Рамблер, розповім вам про найцікавіші, на мою думку, сортах.Кучеряві троянди Рамблін Ректор (Rambling Rector)

Кучерява троянда Bobby James

Кущ в період цвітіння пишно покритий вершково-білими квітами, які зібрані в велике суцвіття. Аромат цієї кучерявою троянди дуже інтенсивний, нагадує дикі троянди.

Кущ сильно розростається, в період цвітіння має плакучу форму від достатку квіток. Висотою близько 5 м.Кучерява троянда Bobby James

Кучерява троянда Flammentanz

Квітки махрові, вогненно-червоні. Відрізняється швидким ростом, висотою до 5 м. Листя у цієї кучерявою троянди густі. Морозостійкий сорт.

Пагони кучерявих троянд вимагають визначення напрямку. Щоб вони цвіли не тільки на верхніх пагонах, потрібно підв'язувати паростки по діагоналі або по горизонталі.

Чим більше будуть розташовуватися пагони в горизонтальному положенні, тим більше буде бічних пагонів і квіток. Якщо кущ досить великий, потрібно обов'язково міняти старі пагони троянди на молоді.Кучерява троянда Flammentanz Фламментанц

Існує кілька основних умов для кучерявих троянд. Щоб кущ троянди був сильним, йому потрібно вільно рости вгору. Оскільки у кучерявих троянд немає спеціальних органів, які б утримували її на опорах, треба міцно зафіксувати пагони на опорі (альтанка, арка, пергола).

Величезну роль для пишного цвітіння грає правильна посадка кучерявих троянд. Для цього рекомендується вибирати на ділянці південно-західне або південно-східний напрямок.Кучеряві троянди в саду

Давати рекомендації по посадці кучерявих троянд складно, тому що потреба в просторі у різних сортів різна, залежно від форми і інтенсивності росту. На силу зростання кучерявих троянд впливає і клімат, і склад грунту.

Крім цього, кожен перед собою ставить різні завдання: повністю закрити стіну будинку, паркану або альтанки шикарним квітучим полотном або ж залишити простір між кущами.Кучеряві троянди на дачі

Часом, щоб отримати ефект феєрверку і продовжити цвітіння кучерявою троянди rambler, можна посадити два різних сорти в одну лунку.

Якщо говорити про загальні рекомендації, для сильнорослих сортів кучерявих троянд відстань повинна бути 2 м між кущами, для слаборослих троянд - 1 м.Кучеряві троянди в ландшафтному дизайні саду

Посадка і догляд за кучерявими трояндами у відкритому грунті

- Найбільш підходящим часом для посадки витких троянд з відкритою кореневою є рання весна або жовтень, листопад.

Допускати пересихання коренів ні в якому разі не можна. Потрібно захистити саджанець від сонця і морозу. Перед посадкою саджанець кучерявою троянди занурюють на кілька годин в відро, наповнене водою.Кучеряві троянди в ландшафтному дизайні саду

- Грунт повинен бути родючий, добре дренований, тому що троянди не переносять застою води.

- Правильний догляд починається з правильної посадки. Забезпечується гарне зростання. Яма для посадки кучерявою троянди повинна бути на долоню ширше кореневої системи саджанця.Кучеряві троянди Зефіріна Дроухін (Zephirine Drouhin)

Грунт на дні ями повинен бути пухким. Яму необхідно засипати землею, удобреному компостом, або почвосмесью, купленої в судовому магазині. Після посадки кучерявою троянди треба рясно полити.Кучеряві троянди розаріум ютерсен (Rosarium Uetersen)

- Після посадки в перший рік застосовувати мінеральні добрива не рекомендується. Найкраще використовувати органічні добрива. Але захоплюватися ними не потрібно, це послаблює їх стійкість до хвороб.

- Поливають кучеряве троянди вранці або ввечері. Поливати дощуванням не рекомендується, тому що вода, потрапляючи на листя, провокує грибкові хвороби. Після поливу потрібно розпушити грунт, не допускаючи утворення кірки.Кучеряві троянди rambler

- Пізньої осені кущі кучерявих троянд необхідно підгорнути на 20 см, високі пагони пригнути до землі, закріпити металевими шпильками і вкрити лапником.

- Обрізання кучерявих троянд необхідно проводити на другий рік після посадки. Повторно квітучі кучеряве троянди обрізають якомога менше.Кучеряві троянди Джон Девіс (John Davis)