Камелія: догляд в домашніх умовах, фото.

Камелія з'явилася в Європі ще в 19 столітті. Вона була завезена з Японії в якості чайного дерева. Про властивості відвару з цієї рослини довгий час ходили легенди. У дикій природі дерево здатне досягати у висоту десяти і більше метрів.

Камелія швидко завоювала прихильність любителів кімнатних рослин, завдяки своєму витонченому зовнішньому вигляду.

У приміщенні вона виростає до висоти не більше двох метрів. Глянцеві листя насиченого зеленого кольору і великі, до 15 сантиметрів в діаметрі, квіти роблять цю рослину прикрасою будь-якого приміщення або саду.

Камелія

різновиди камелії

Існує більше 80 видів Камелії, а багато джерел стверджують, що їх близько 250. Деякі з них зустрічаються в дикій природі і є великими чагарниками або деревами: Камелія гірська, Камелія японська і Китайське чайне дерево.

Такі представники, як Камелія сітчаста і Гібрид Вільямса успішно прижилися в будинках. Особливістю першого сорту є квіти з помітною сіткою на пелюстках.

Камелія

Квіти цієї рослини відрізняються яскравістю забарвлення і безліччю квітів, від білих, рожевих до насичених відтінків червоного або строкатої суміші фарб. Їх форма теж досить різноманітна.

Пелюстки мають як рівними, так і хвилястими краями. Їх кількість варіюється від шести до більш десяти. Рослини з повними квітами дуже нагадують невеликі троянди. Існують також види, які виділяють приємний аромат.

Середину деяких квітів прикрашають довгі жовті тичинки, схожі на бахрому. Кожен сорт має свої унікальні якості, які були отримані шляхом тривалої селекції і схрещування диких представників цієї рослини.

Камелія

Догляд за рослиною

Багато садівники вважають Камелію вибагливим декоративним деревом. При правильно організованому догляді і правильному місці розташування горщика з квіткою, вона обов'язково порадує власника своїм зовнішнім виглядом.

Необхідні умови:

світло

Камелія не любить занадто жаркого клімату і тривалого освітлення. Сонячні промені їй необхідні протягом не більше 13 годин, пряме їх потрапляння на листя протипоказано. Чудово підходить для вирощування біля вікон, розташованих на заході і сході.

З цих сторін достатньо світла, а ось південна і північна сторони не дуже сприятливі для Камелії.

Камелія

температура

Оптимальна температура змісту рослини не повинна перевищувати 20 градусів Цельсія. У зимовий період йому досить 8-10 градусів. Дуже негативно позначаються на стані крони і цвітінні різкі перепади температури і наявність в приміщенні протягів.

Вологість

Квітка не любить сухого повітря. Для створення необхідної вологості варто розташувати поруч з горщиком ємність з водою. Її випаровування забезпечить комфортні умови для зростання Камелії. Необхідно регулярне обприскування рослини.

У моменти появи квітів цю процедуру потрібно проводити дуже обережно, уникати попадання крапель вологи на пелюстки.

Камелія

полив

Забезпечувати рослину вологою необхідно рясно, але не заливати. У зимовий період і під час цвітіння варто скоротити її кількість. Вода повинна бути м'якою і, бажано, кімнатної температури.

Найкраще дати їй відстоятися деякий час. Ще одним рішенням для оптимального зволоження ґрунту в горщику є установка піддону з вологим наповнювачем: керамзитом або торфом.

Камелія

Грунт і підгодівля

Суміш для посадки Камелії повинна бути кислою, а використовувати добрива можна не частіше ніж один раз на три тижні. Щоб забезпечити оптимальний розвиток рослини, в складі наповнювача для горщика повинен бути пісок. Також необхідна наявність дренажу на самому дні. Це забезпечить відтік зайвої вологи.

Камелія не любить зміни місцезнаходження. Не можна переставляти її і постійно повертати. Не варто турбувати Камелію в період цвітіння. Рослина чудово себе почуває на балконах або зимових садах з гарною вологістю повітря. Цвіте ранньою весною і взимку. Цей період триває від одного до трьох місяців. Восени роблять обрізку рослини.

Камелія

розмноження

Розмножується Камелія декількома способами:

насіння

Деякі рослини приносять плоди у вигляді коробочки, в якій і розташовуються насіння. Їх поміщають в невеликі горщики по одному. Після того як з'явиться кілька листочків, паростки пересаджують в постійну ємність. Цей спосіб не дозволяє зберегти якості сорту, тому використовується дуже рідко.

Камелія

живці

Розмноження живцями з декількома нирками або листям на них є більш популярним методом. У цьому випадку рослина залишиться повноправним представником свого сорту. Найкраще зрізати верхівки пагонів дорослого квітки.

Вони не повинні бути покриті корою. Розмір посадкового матеріалу варіюється від трьох до восьми сантиметрів, в залежності від кількості нирок на ньому. Необхідно стежити за тим, щоб місце зрізу НЕ підсохли.

Для появи коренів живці висаджують у спеціальні ящики. Протягом двох місяців відбувається вкорінення.

У цей період за молодим рослиною необхідний особливий догляд: дбайливий полив і обов'язкове обприскування. Після появи коренів втечу пересаджують в горщики діаметром до семи сантиметрів.

Камелія

щеплення

Деякі сорти Камелії дуже погано вкорінюються. Саме для такого випадку існує ще один метод розмноження - щеплення.

Для неї використовують тільки розвинені нирки, які зберігають при температурі не вище 20 градусів Цельсія. Через 60 днів матеріал проростає.

Через 24 місяці підросли рослини пересаджують в горщики розміром не більше 11 сантиметрів, а після 36 місяців - до 14 сантиметрів у діаметрі. Грунт повинна складатися з суміші торфу, вересу, листової грунту і дерну.

Камелія

Проблеми з рослиною

Недотримання одного або декількох умов утримання Камелії призводить до проблем з її зовнішнім виглядом, а іноді це стає причиною загибелі рослини:

Квітка позбавляється від листя . Це є результатом рясного поливу або пересушування грунту. Також причиною може бути недостатнє харчування.

Поява коричневих плям на листках є сигналом про те, що на рослину потрапляють прямі сонячні промені, і воно отримало опік.

Погане цвітіння або скидання квітів проявляється через закисання грунту.

Щоб позбутися від таких проблем, необхідно просто виключити причини їх виникнення та в подальшому не повторювати помилок.

Камелія

шкідники

Камелія іноді уражається наступними шкідниками: павутинний кліщ, попелиця, щитівка і деякі інші. Існує багато засобів боротьби з цією проблемою.

Можна застосовувати хімічні препарати, які розводяться у воді і наносяться на листя рослини. Основною умовою успішного лікування камелії є ізоляція ураженого дерева, що не дозволяє вредителю потрапити на інші квіти.

Одним з простих і економних способів є окроплення кімнатної рослини міцним розчином мила або настоянкою на тютюні.

Камелія

крона квітки

Камелія є кущ або невелике дерево. Приємна зелень і глянсова поверхня листя радує око і заспокоює. Квіти додають фарб зовнішнім виглядом рослини. Щоб крона Камелії мала гарну форму і виглядала доглянутою, виробляють її обрізку. Ця процедура проходить з найменшими втратами для рослини в періоди до початку росту, який відбувається навесні, і після цвітіння.

Крім всіх попередніх правил слід пам'ятати, що Камелія любить свіже повітря, але не протяг. Саме тому її слід утримувати в приміщеннях, які добре провітрюються. У літній період можна виносити горщик з рослиною на вулицю. Позитивно позначиться на Камелії і переміщення її в грунт.

Це чудове рослина, спочатку колишнє джерелом приємного напою, щільно увійшло в життя всіх любителів прекрасного. Воно стало кімнатним деревом, яке здатне цвісти взимку. Дбайливе поводження і правильний догляд дозволять вам виростити сильну і красиву рослину.