Росичка: догляд, вирощування, розмноження, харчування. Фото росички.

Росичка - м'ясоїдна рослина. Це означає, що росички можуть захоплювати і перетравлювати комах для отримання додаткових поживних речовин, таких як азот. Це дозволяє їм жити там, де інші рослини не можуть - в збіднених на поживні речовини ґрунтах або торф'яних болотах. Деякі росички можуть отримувати достатню кількість поживних речовин з грунту, що дозволяє їм виживати протягом тривалого періоду часу, навіть якщо вони не ловлять якусь їжу.

Однак, інші (такі як Drosera glanduligera ) не надто ефективні в поглинанні поживних речовин через їх коріння, тому вони повинні більше покладатися на видобуток. Це означає, що, якщо вони не зловлять здобич після проростання, вони будуть жити дуже короткий час.

росичка

Листя цієї рослини покриті «щупальцями». Наконечник кожного щупальця містить нектарного залозу, яка виробляє глобулу липкого травного ферменту. Коли комаха сідає на лист, воно застряє. Оскільки воно щосили намагається вибратися з пастки, щупальця / листя починає обертатися навколо комахи (складний біологічний процес, що включає кілька потенціалів дії).

Росичка, врешті-решт, душить комаха, і воно перестає рухатися. Травні ферменти поглинають поживні речовини, необхідні росянці. Якщо рослина, воно, як правило, зростає швидше, ніж рослини, які не харчуються.

росичка

види росички

Росянки можна знайти по всьому світу. Через їх пристосовності до багатьох регіонах, існує велика різноманітність в роді Дрозера. Росянки діляться на кілька категорій за типом і місцем розташування. Ось кілька прикладів: тропічні, листяні, помірні, кореневі, пігмеї (дуже крихітні), однорічні, південноафриканські, американські, петулярі (австралійські тропічні росички) і Квінслендський росички.

росичка

Конкретний приклад різноманітності в роді Дрозера можна побачити в порівнянні росички помірного клімату і petiolaris. Помірні воліють охолоджуватися до помірних температур і добре ростуть при низькій і середній вологості. Паростки petiolaris процвітають тільки за умови високих температур і дуже високої вологості.

У той час як більшість росянок дуже маленькі, є рослини, які досягають довжини до 3 м. Це показує неймовірне розмаїття роду Дрозера. Існує багато гібридів цієї рослини, вони легко зустрічаються в природі, і багато виробників росянок створили свої власні унікальні гібриди.

росичка

Капська росичка є яскравим прикладом м'ясоїдних рослин для початківців, але є багато тропічних і помірних росянок, за якими так само легко доглядати. Ось короткі списки деяких інших типів цієї рослини:

тропічний

Ложковідная росичка (drosera spatulata) .

Листове дерево (drosera binata) .

Ланделевое рослина (dosera adelae) .

помірний

Ниткоподібна росичка (drosera filiformis) .

Довгонога росичка (drosera intermedia) .

Круглолиста росичка (drosera rotundifolia)

Росянки - єдиний рід м'ясоїдних рослин, знайдених на всіх континентах, за винятком Антарктиди, тому не дивно, що вони надзвичайно адаптовані до всіх видів навколишнього середовища!

Кращі росички для початківців

Багато загальнодоступні росички відмінно підходять для новачків, але деякі з них помітно легше у догляді. Є кілька росянок, які можуть переносити більш низьке освітлення і легко адаптуються до нетипових умов. До таких видів відносять: Drosera natalensis (D. dielsiana), Drosera capensis (більшість форм), Drosera tokaiensis, Drosera sppulata, Drosera adelae.

росичка

Вологість

Проживаючи в області з низькою вологістю, більшу частину часу варто тримати росичку в парнику. Потрібно переконається, що грунт залишається вологою (темно-коричневої) в будь-який час. У сухих приміщеннях рослина можна тримати протягом кількох годин для годування, але при цьому потрібно розпорошувати на нього дистильовану воду, щоб зберегти вологість. Двері парника можна відкривати, але потрібно переконається, що мох залишається вологими, на ніч двері краще закривати. Використовувати краще довгий сфагновий мох, волокна якого можуть надійно утримувати вологу.

росичка

Підтримка вологи шляхом використання методу лотка. Один з найпростіших способів утримати вологу в ґрунті (в приміщенні і на вулиці) - це використання лотка. Для цього нудно взяти горщик, в якому знаходиться м'ясоїдна рослина, і помістити його на піднос, наповнений водою. Як тільки лоток висихає через кілька днів, його знову потрібно наповнити водою. За допомогою цього методу можна зволожувати велику кількість рослин одночасно. Використовуючи даний метод, не варто забувати і про полив рослини, потрібно переконається, що сіль і мінерали НЕ будуть накопичуватися і знищувати рослини. Використовуючи дуже чисту воду про це можна не турбуватися.

росичка

полив росички

Рослина потрібно бризкати водою і поливати в середньому один або два рази на тиждень, в залежності від місця проживання і умов вирощування росички. У закритому парнику рослина потрібно поливати тільки один раз в тиждень. Розпилення листя і навколишнього грунту за допомогою балона з розпилювачем - відмінний спосіб зберегти грунт в сирому вигляді. Важливо переконається, що грунт залишається темно-коричневої і вологою на дотик весь час.

Якщо листя висихають, потрібно спробувати розпилювати на них воду щодня і тримати рослину в закритому парнику, поки воно, чи не затримає «росу» на листі. Потрібно бути дуже обережним, щоб не переборщити воду або не утопія рослина. Коріння рослини можуть почати гнити від надмірного поливу. Про надмірному зволоженні найчастіше свідчить його вода на поверхні грунту, іноді грунт здається перенасиченої водою. Якщо це станеться, потрібно тримати рослину догори дном і акуратно натискати на грунт, щоб вичавити зайву воду.

росичка

Рослини росички можуть рости тільки в бідній мінеральними водами кислому ґрунті. Щоб домогтися такого умови потрібно використовувати тільки природну дощову воду або дистильовану воду. Водопровідна вода містить занадто багато мінералів, які будуть накопичуватися в грунті і вбивати рослина. Необхідно збирати дощову воду, або воду з струмка. Застійна вода, наприклад, з озера, може містити речовини, які можуть заразити рослину.

Дощова вода є більш дешевою альтернативою RO, але часто може бути брудніше, ніж вода RO. Вирощуючи рослини на відкритому повітрі, це, звичайно ж, найкращий варіант. Це вода зазвичай безпечна для використання. Комахи, такі як комарі, люблять розмножуватися в бочках з дощем, тому можна використовувати навіть таку воду, вона безпечна для м'ясоїдних рослин. В крайньому випадку, використовуючи водопровідну воду, потрібно залишати її на 24-48 годин, щоб осів хлор.

росичка

освітлення росички

Росянки - маленькі рослини, які часто ростуть серед трав, бур'янів і дерев. Таким чином, вони вважають за краще отримувати пряме сонячне світло тільки протягом частини дня. Необхідно помістити рослину на хороший підвіконня, де він може отримати сильний природне світло протягом принаймні половини дня, переважно вранці, коли він менш гарячий і інтенсивний.

Якщо рослина перебуває під прямими сонячними променями весь день, його варто тримати частково в тіні, щоб він не перегрівався. Вологий грунт і мох повинні містити достатньо води, щоб підтримувати вологість в клітинах росички. Рослини можна також вирощувати на відкритому повітрі в регіонах з високою вологістю і температурою. Після дощу необхідно видалити зайву воду з горщика, щоб коріння не потонули і не загнивали.

росичка

Росичку можна виростити в приміщенні під флуоресцентним освітленням. Переконавшись, що використовуються високотемпературні лампочки з повним спектром світла, розташованим над грунтом. Влітку 14-годинний світловий цикл ідеальний. Взимку 8-годинний цикл допоможе їм пройти стадію спокою.

Grow Lights - спеціальні люмінесцентні лампи настійно рекомендуються для росички, коли немає добре освітленого підвіконня або немає можливості вирощувати рослини на відкритому повітрі. Деякі використовують суміш холодних і теплих ламп для використання всього спектра світла.

Інші варіанти - компактні люмінесцентні лампи працюють добре, особливо, коли освітлення необхідно для двох або трьох росянок. Можуть також використовуватися дорогі Т-5, галогенні лампи або інші спеціальні лампи. Лампи варто розміщувати так, щоб не спалити листочки рослини. Для ламп Т-5 рекомендований діапазон може варіюватися в залежності від пори року (далі в спекотні літні місяці і дуже близький взимку).

росичка

годування росички

Росичка повинна є, щоб рослина отримувала азот та інші сполуки, які допоможуть йому рости. Листя можуть перетравлювати кілька невеликих комах в день, але рослина не можна перегодовувати. Без їжі рослина може вижити, але воно не буде рости належним чином.

Хороший цикл годування для оптимального росту полягає в тому, щоб дозволити росянці захопити кілька маленьких мух щотижня. Росичка насолоджується мухами і мошками, які залітають в приміщення. Вони також можуть харчуватися мурахами. Важливо переконається, що листя рослини залишаються липкими. В іншому випадку це може означати, що комасі вдалося вибратися з пастки. Якщо листя не виглядають вологими, на них потрібно розпорошувати воду. Рослина також може добре рости, коли його годують тільки раз на місяць.

росичка

Рослини воліють живу їжу, оскільки вони можуть відчувати рух на своєму листі і будуть знати, що потрібно обернути свої щупальця навколо неї. Проте, зібрані комахи їх теж порадують. Сушені мухи із зоомагазину також підходять. Можна використовувати риб'ячий корм, ліофілізованих мотилів або живих комах, такі як безкрилі або літають плодові мушки.

Не можна годувати рослину комахами, які занадто великі - це може пошкодити лист, хоча, швидше за все, велика комаха зможе просто вирватися або полетіти. Можна не боятися торкатися росички, але не можна сильно терти листочки, оскільки це може пошкодити їх.

росичка

Посадка і пересадка росички

Торф'яний мох - (також званий подрібненим сфагновим торф'яним мохом) - можна знайти в місцевих садових центрах. Він досить сухий. Його варто промити перед використанням. Деякі марки торфу мають більш низьку якість, ніж інші. Багато хто використовує «персиковий» мох, але він може сприяти розвитку цвілі.

Через це, потрібно переконається, що мох добре промитий перед використанням, так, можна уникнути подібних проблем. Потрібно намагатися не вдихати пил торфу - повторне вплив може викликати у деяких людей розвиток споротрихозу з спор грибів, виявлених в торфі. Варто також уникати обробки торфу, коли є порізи на руках, з тих же причин, що і вище (можна використовувати рукавички).

Багато видів росички можна вирощувати в чистому довговолоконної сфагновому моху, в залежності від клімату і площі вирощування, і це відмінна альтернатива торфу.

росичка

Багато хто використовує орхідейне мох. Набагато швидше садити або пересаджувати росичку з сумішшю піску, ніж з торфом: суміш піску зазвичай досить чиста в порівнянні з торфом. Силікатна пісок можна знайти в магазинах з продажу басейнів (пісочний фільтр для басейнів) або купити піскоструминний пісок. Але варто врахувати, що пісочний фільтр для басейну, як правило, поставляється попередньо промитим.

Пісок із силікатом відмінно підходить для розпушування грунту в горщиках і дозволяє добре дренувати грунт. Пісок перед цим варто обполоснути, щоб уникнути накопичення солі і мінералів (навіть якщо він попередньо промивається). Не можна вдихати кварцову пил при роботі з піском. Це може викликати стан легенів, відоме як силікоз. Таке трапляється при багаторазовій дії.

росичка

Горщики краще використовувати пластикові або скляні. Для рослин з довгими корінням краще використовувати глибокі горщики для досягнення найкращих результатів. 15 сантиметрові горщики - хороший вибір для більшості південноафриканських росянок. 7 сантиметрові пластикові стакани також дуже добре підходять для більшості більш легких у догляді видів росички. Деякі використовують чашки для йогурту або інші подібні контейнери.

Можна використовувати глиняні горщики, але з часом вони можуть вивільняти мінерали, які можуть вбивати рослини з плином часу. Використовуючи глиняні горщики, потрібно зрідка промивати м'ясоїдні рослини щоб максимально позбавитися від мінералів, які потрапляють в грунт.

росичка

Додаткові матеріали для вирощування росички

Перліт - це світле білий субстрат використовується для утримання води, він робить ґрунтову суміш відкритою, дозволяючи коріння легко розростатися. Він може бути змішаний з пісочної або торф'яно-піщаною сумішшю. Його також можна використовувати в пропорціях 1 торф: 1 перліт, але це підходить не для всіх видів росички, так як цвіль в такій суміші може розвинутися дуже легко.

Деякі заводчики росянок використовують водну рослинний ґрунт, яку можна знайти в садових магазинах. Вона складається з невеликих шматків керамічної крихти, яка добре вбирають вологу і діють подібно перліту. Можна вирощують рослини в чистій суміші, в ній рослина буде розвиватися досить швидко.

Кокосове волокно - це замінник торфу, зроблений з лушпиння шкаралупи кокосових горіхів. Він працює так само, як торф, але має дуже високий вміст солі. Тому, слід протягом кількох днів систематично промивати грунт. Дуже важливо вимити велику частину солей перед використанням.

Завжди рекомендується промивати грунт і будь-який матеріал (наприклад, пісок), який буде використовуватися. Необхідно провести кілька процедур полоскання водопровідною водою і закріпити все полосканням з дистильованою водою. Торф мох, кварцовий пісок і перліт мають мінерали і частки, які потенційно можуть пошкодити рослини, якщо не позбудеться від них.

росичка

Як вибрати правильну суміш ґрунту для росички

Суміш торф'яного моху з кварцовим піском в співвідношенні 1: 1, по-видимому, працює найкраще для більшості видів росички. Проте, чиста суміш піску або груба суміш довго волоконного сфагнуму 5: 1 з кварцовим піском працює однаково добре для багатьох росянок. Те, що добре працює для одних, часто не дає такі ж результати для інших. Наприклад, маючи хорошу циркуляцію повітря, перліт може бути відмінним вибором. В інших умовах це викличе зростання водоростей.

Кращий спосіб знайти підходящу суміш - це експериментувати. Варто спробувати вирощувати ті ж самі різновиди Дрозери в горщиках однакової висоти, але використовуючи різні грунтові суміші.

Як багато повинно бути ґрунту

Це може трохи відрізнятися в залежності від уподобань. Більшість людей насипають грунт на дно, від 1/4 до 1/2 горщика, а потім використовувати пухку суміш на верхній частині. Це дозволить волозі досягати поверхні горщика більш послідовно для всіх типів росички. Але варто пам'ятати, що чим менше грунту, тим менше кисню може досягти коренів. Так, коріння можуть стати тонкими і ослабленими.

росичка

Як вибрати місце для вирощування росички

В приміщенні

Вперше зіткнувшись з вирощуванням росички, краще почати з дорослої рослини. Так, можна швидко зрозуміти, чи підходить місце для вирощування росички. Щупальця на росянці повинні почервоніти, і на щупальцях протягом декількох тижнів має з'явитися велика кількість роси (якщо це так, значить рослині підходить місце, і воно росте правильно). Крім того, починати вирощувати росичку зі дорослої рослини не так ризиковано - насіння можуть не прорости, якщо вони занадто старі.

Хоча капская роса легко розмножується і може бути вирощена з насіння, або стебел, листя і кореневих живців. Якщо рослина добре розростається, можна сміливо розсаджувати нові рослини. Її насіння найкраще проростає при температурі від 24 - 26 ° С, так радить Міжнародне Товариство Хижих Рослин. Живці будуть рости швидше, ніж насіння. Особливо добре вони ростуть у вологому сфагновому моху.

На відкритому повітрі

Варто бути обережним при перенесенні росички на вулицю. Особливо, коли вони вирощувалися в умовах низької освітленості і вологості. Пересадка їх на сонячне місце може спалити рослина всього за один день. Рекомендується поступово пересаджувати рослину з затемненій області в більш освітлену. Через кілька тижнів, якщо росичка добре росте, її можна перенести на добре освітлене місце і залишити на сонці, не переживаючи за її збереження. Якщо рослина здорове і йому добре підходить місце посадки, воно буде самосеять. Щоб уникнути цього, варто систематично видаляти стебла квітів на рослині, це стосується будь-якого типу росички.

росичка