Кизильник: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти з фото і назвами

Кизильник - листопадний або вічнозелений чагарник, що зустрічається дуже часто в озелененні європейської частини Росії. Листя кизильника прості, чергові, яйцевидні, темно-зелені влітку, восени вони червоніють.

Квітки рожеві або білі, дрібні, в кистях, щитках або поодинокі. Плоди кизильника дрібні, чорні або червоні. Зростає кизильник повільно. В роду налічується 40 видів.

Головною привабливістю кизильників є поєднання сильного розгалуження, оригінальна листя і різноманітні форми росту. Дрібні квітки рожевого або білого кольору майже не декоративні, але є прекрасними медоносами.кизильник

Також у кизильника цінується густа крона з блискучих зелених листя, що червоніє восени. Кизильник просто незамінний при влаштуванні живоплоту, тому що легко формується, тривалий час зберігає надану йому форму і переносить пересадку в будь-який час.

Додатково до цього, до кінця літа декоративність кизильника посилюється завдяки червоним або чорним плодам, довго висить на гілках. Плоди кизильника не отруйні, до них великий інтерес виявляють птиці.

Кизильник морозостійкий і посухостійкий. Він відмінно розвивається в місті, так як пило- та газоустойчив, маловимогливий до родючості грунту. Прекрасно росте на світлі, і в невеликій тіні.кизильник

Популярний види і сорти кизильника

Багато видів кизильника можуть бути використані для декоративних груп, для альпійських гірок, для живоплотів, для посадок на схили, але в культурі використовується незначна кількість видів кизильника.

Лише 3 види - кизильник чорноплідної, блискучий, звичайний - володіють великою зимостійкістю і стійкі до погоди в середній смузі.

кизильник чорноплідної

Зимостійкий в середній смузі. У природних умовах росте від Середньої Європи до Китаю, включаючи Середню Азію і Кавказ. Зростає кизильник чорноплідної в лісах різного типу. Охороняється в заповідниках.

Кизильник чорноплідної - чагарник 2 м у висоту з червоно-бурими пагонами, має чорні плоди. Листя яйцеподібні довжиною 5 см, зверху вони зелені, знизу білоповстисті. З 5 років починає щорічно цвісти і плодоносити. Цвітіння триває 25 днів. Кулясті плоди кизильника чорноплідного, дозрівають в жовтні, з бурих стають чорними.кизильник чорноплідної

Кизильник чорноплідної не вимогливий до грунту, добре росте в тіні і в місті. Легко переносить пересадку, насінням та розмножується живцями. Крім декоративного призначення, кизильник чорноплідної є хорошим медоносом.

кизильник блискучий

Батьківщиною кизильника блискучого є Східний Сибір. Зростає цей вид поодиноко або групою в заростях чагарників.

Кизильник блискучий - чагарник, 2 м у висоту. Листя загострені, зверху блискучі, зелені, восени листя пурпурові.

Рожеві квіти кизильника блискучого зібрані в 3-8-квіткові, суцвіття. Цвіте кизильник блискучий, в травні близько 30 днів. Ефектні чорні плоди, блискучі, з коричневою, позбавленою смаку м'якоттю, зберігаються на кущах до пізньої осені. Плодоносить кизильник, блискучий з 4 років.кизильник блискучий

Кизильник блискучий зимостійкий, теневинослив, невибагливий до грунтів. Розмножується вегетативно і насінням.

Кизильник блискучий прекрасно підходить для живоплоту, а також для посадки на узліссях, на газонах.

кизильник звичайний

У природних умовах цей кизильник можна зустріти від Прибалтики до Північного Кавказу. Зростає по схилах гір.

Кизильник звичайний є пряморастущіе, зеленим, листопадним чагарником близько 2 м у висоту. Молоді пагони кизильника з шерстистим опущеними, потім стають голими. Широкояйцевідниє листя, зверху зелені, гладкі, блискучі, знизу повстяні. Квітки кизильника рожево-білі. Плоди червоні.кизильник звичайний

До грунту кизильник звичайний маловимогливий, прекрасно розвивається на вапняних грунтах. Відрізняється високою зимостійкістю. Зростає добре на сонячних місцях. Декоративний в плодах, що зберігаються до осені. Кизильник звичайний використовується для посадки в живих огорожах.

кизильник горизонтальний

Виростає в Центральному Китаї. Зростає кизильник горизонтальний по схилах гір.

Назва цього виду свідчить про його зростання. Кизильник горизонтальний - чагарник до 50 см заввишки, з розпростертими, практично притиснутими до землі гіллястими пагонами. Прекрасні його дрібні, округлі, зелене листя, восени вони пурпурові.кизильник горизонтальний

Квітки парні або одиночні, сидячі, з рожево-червоними пелюстками. Цвіте кизильник горизонтальний з травня до червня. Плоди кулясті діаметром близько 5 мм, блискучі, червоні, дозрівають у вересні і масово тримаються до грудня, надаючи кущу особливу декоративність.

Цей вид кизильника вимогливий до грунту. Зростає сильно і швидко розростається вшир, діаметр більше 1 м. Один з найбільш найвишуканіших видів. Красиве почвопокровноє рослина, для зміцнення схилів, для кам'янистих садів, каскадного озеленення.

кизильник Даммера

У природі росте в Центральному Китаї.

Сланкі пагони цього кизильника притиснуті до землі і вкорінюються. Розгалужуються пагони в одній площині, підводячись на 20 см, а в сторони розростаються на відстань більше 1,5 м. У кизильника Даммера шкірясті зелене листя.кизильник Даммера

Листя кизильника Даммера дуже дрібні, довжиною до 2 см. Прекрасні сидять на гілочках червонуваті квітки. Восени, у вересні з блискучим листям дуже красиво поєднуються дозрівають незліченні коралово-червоні плоди. Глибокої восени кущ стає ще красивішим завдяки пурпуровим листям і яскравим плодам.

Кизильник Даммера розмножується відводками, живцями і насінням. Чагарник посухостійкий, під снігу не обмерзає. Прекрасно росте на бідній піщаному грунті. Любить сонячне розташування, переносить і невелике затінення. Швидко розростається.