Клумби і квітники: пристрій своїми руками, фото, використання в ландшафтному дизайні

Пристрій красивого саду і квітника - це мистецтво, сформоване на широких знаннях, на своєму і чужому досвіді і на гірких помилках. Щоб в цій непростій справі уникнути прикрих прорахунків, є сенс ознайомитися з "азами" квітництва і садівництва, з особливостями розвитку саду і варіаціями квітників.Квітники та клумби

Створення квітника - процес творчий, вимагає смаку і навичок. Квітник в саду - це щось особливе. Як створити квітник, можна дізнатися з різних джерел. Зразки квітників ви можете знайти і на нашому сайті.

Можна багато чому навчитися як у квітникарів-аматорів, так і у професіоналів, що діляться своїм великим досвідом вирощування квітів і незвичайними ідеями, реалізованими в процесі освіти прекрасних садів.

Квітники - це ділянки, на яких ростуть декоративні квіти.

Квітники можна ділити на наступні групи : клумба, миксбордер, рабатка, палісадник, партерні квітники.Квітники та клумби

У садах популярні квітники регулярної композиції

Клумбу влаштовують у відкритих місцях саду, де їх прекрасно видно з усіх боків. На відміну від скверів і парків, в аматорських садах рідко зустрічаються класичні клумби - строгої геометричної форми. Як правило, квітникарі споруджують малі клумби, які мають різні цікаві обриси.Квітники та клумби

Маленькі клумби часто робляться плоскими, а клумби більше - трохи піднятими в центрі для гарного стоку води. Клумби заповнюються кількома видами рослин. Прекрасно виглядають клумби з квітами одного виду, але сортами з різним забарвленням квіток (годецію, кларкия, братки, портулак, левиний зів, чорнобривці).

Бордюри - вузькі смуги з рослин (очиток, цинерарія) або низькорослих рослин одного виду (лобелія, алиссум), оздоблюють квіткові посадки або газони.

Рабатка - довгі і вузькі смуги з красиво поєднаних кольорів двох або декількох видів, посаджених (асиметрично або симетрично) уздовж доріжок, стін будинку або паркану. В односторонніх рабатках для кращого їх огляду низькорослі рослини розташовують на передньому плані. З усіх боків проглядаються двосторонні рабатки, тому в них високорослі рослини садять по центру, а низькорослі по краях.Квітники та клумби

Солітери - поодинокі посадки декоративнолистних або крупнорослих рослин, що мають красиві обриси куща, ефектна листя, великі квіти. Солітери добре проглядаються здалеку, ефектно виглядають на тлі газону. Як солітерів гарні і декоративні чагарники, амарант хвостатий, рицина, потужний кущ жоржини.

Партери - складні квітники, які утворили композицію з декількох елементів (рабатки, клумби, газону, садового водоймища, бордюру і альпійської гірки).Квітники та клумби

Квітники ландшафтної композиції

Групи - це посадки рослин вільних обрисів з м'якими контурами. У них рослини утворюють в саду яскраві "плями", які нагадують природний ландшафт.

Миксбордер - змішані посадки квітково-декоративних рослин. У цій ошатній групі представлено величезна кількість видів квітів, підібраних за принципом яскравого поєднання між собою і часу безперервного цвітіння. Тому миксбордери декоративні весь сезон - з весни і до пізньої осені.Квітники та клумби

Масиви - квітники величезній площі в садах, що займають велику територію. Як правило, масиви складаються з невибагливих і добре розростаються багаторічних рослин, практично не вимагають догляду.

Рокарії або кам'янисті сади часто влаштовують на кам'янистих і важких для догляду ділянках: терасах, схилах ін. Проте останнім часом садівники споруджують в саду невелику альпійську гірку або досить великий альпінарій, що прикрашає і робить оригінальним пейзаж ділянки.Квітники та клумби

Дуже гармонійно в саду виглядають квітники і дизайнерські ідеї, що враховують природні особливості саду.

Щоб в саду створити красиві квітники, необхідно враховувати важливі фактори, що ведуть до успіху:

- Дізнатися, який склад і кислотність грунту, щоб визначити асортимент рослин придатних для цих умов. Потрібно враховувати освітленість і зволоженість місця посадки квітів, ступінь відкритості холодним і сильних вітрів. Все це може допомогти зробити висновок про те, які квіти будуть себе почувати тут затишно і добре розвиватися.Квітники та клумби

Найголовніша помилка новачків - купувати без розбору пакети з насінням, на яких полюбилося фотографія красивого квітки. А в підсумку виявляється, що ці рослини «не припали до двору"; підсумок - загублені насіння і розсада, даремні праці, муки рослин і квітникаря.

Якщо грунт в виділеному куточку саду поки не годиться для квітництва (голе каміння, голий пісок, і т.д.), то на освоєння подібного ділянки може піти багато часу.Квітники та клумби

- При підборі квітів необхідно враховувати, "впишуться" чи бажані для саду квіти в сформоване вже його простір: чи будуть виглядати з уже наявними садовими будівлями і реалізованими дизайнерськими рішеннями.

- Плановані для посадки квіти повинні поєднуватися по висоті і розфарбовуванні листя, за забарвленням квіток, по періоду цвітіння. Тоді посаджені поблизу квіти будуть красиво проглядатися з усіх боків і виграшно один одного доповнювати весь сезон.

- Краще завчасно розподілити відведену для квітника територію саду - вирішити, де будуть посаджені з обраних вами рослини. Це дозволить уникнути деяких помилок, які відбуваються "по ходу справи". Цей розподіл допомагає з точністю розрахувати кількість посадкового матеріалу і придбаних насіння. У підсумку розсади вирощується стільки, скільки необхідно для виділеної території.

Крім виконання всіх умов, слід постійно дбати про квітниках протягом усього сезону: рихлити і мульчувати грунт, поливати рослини, видаляти бур'яни, видаляти відцвілі квітки, боротися з з'являються шкідниками і хворобами, підв'язувати високорослі рослини, підгодовувати.

Як і будь-яке творіння людських рук, будь-який сад відображає духовний світ і потреби свого творця.Квітники та клумби

Сад - це прекрасний майданчик для експериментів. При плануванні квітника на садовій ділянці у його власника є можливість проявити свою фантазію і художній потенціал і реалізувати свої устремління. Це може бути, наприклад:

- простий, сільський сад;

- екзотичний сад як відображення різних народів світу і садових стилів;

- кам'янистий сад;

- шикарний сад, заселений розкішними квітами;

- прибережний садок з вологолюбними рослинами.

Кожен новий квітник підносять нам не тільки масу різноманітних кольорів і яскравих вражень, а й велика кількість цікавих відкриттів. Адже літо - це маленьке життя.