Іпомея: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти з фото і назвами

Рід Іпомея, з сімейства берізка, дуже широкий, до нього відноситься більше 500 видів.

Іпомея поширена в тропіках Нового Світу. У Росії зустрічається лише один вид - сибірська іпомея. Іпомея на парканіІпомеї - однорічні та багаторічні в'юнкі ліани з трубчастими і воронковидними квітками. У садівництві використовується приблизно 25 видів.Іпомея в ландшафтному дизайні

Види і сорти іпомеї

Іпомея червоно-блакитна

Батьківщиною вважається тропічна Америка.

Багаторічна рослина, у нас культивується як однорічна, кучерява, що досягають 5 м висоти.іпомея

Листя розташована супротивно, велика, яйцевидно-серцеподібна, зморшкувата, гола. Квітки воронкоподібні, блакитні, з білосніжною трубкою, після відцвітання рожеві. Кожна квіточка іпомеї цвіте тільки один день.іпомея красноголубая

Квітки розкриті з ранку і до полудня, а у деяких сортів - 17 годин. У похмуру погоду квітки відкриті весь день.

Іпомея червоно-блакитна одна з найбільш декоративних кучерявих однорічників. Цвітіння триває з липня і до жовтня. Є сорти з смугастим віночком.іпомея триколірна

іпомея плющевидная

Батьківщина - тропічна Америка.

Однолітник з кучерявим зеленим стеблом 2-3м довжиною і великою серцеподібної листям, що нагадують листя плюща.Іпомея плющевидная в ландшафтному дизайні

Квітки у іпомеї плющевидной воронковідниє, до 5 см діаметром, блакитні, рожеві, червоні і пурпурні. Розкрито з ранку і до середини дня, потім в'януть, а на наступний ранок відкриваються нові.Іпомея плющевидная (Ipomoea hederacea)

Іпомея плющевидная має садові форми з великими блакитними квітами з білою облямівкою, темно-фіолетовими або білими квітками з білою облямівкою.Іпомея плющевидная (Ipomoea hederacea)

іпомея нил

Родом з тропіків.

Ця недовго живе багаторічна ліана у нас культивується як однорічна рослина. Стебла гілкуються і ростуть набагато швидше, досягаючи довжини 3 м. Листки супротивні, серцеподібні або широкоовальні, довгочерешкові.

Квітки воронкоподібні, великі, їх діаметр 10 см, забарвлення червона, рожева, небесно-синя, фіолетова, лавандова і синя з білим зевом.Іпомея Ніл (Ipomoea Nil morning)

Великий внесок у створення нових сортів іпомеї внесла Японія.

Японці за кілька століть змінили зовнішність блакитний дикої іпомеї до невпізнання. Щорічно з'являються незвичайні новинки.

Сорти відрізняються за забарвленням, формами та розмірами квіток і листя. Розфарбування віночка буває рожева, біла, червона, фіолетова, синя, двоколірна з окантовкою, смужками, цятками.Іпомея Ніл Кайкіо (Ipomoea Nil)

Розрізняють крупноцветковие сорти іпомеї (15-20 см діаметр), сорти іпомеї із середнім розміром віночка (7-15 см діаметр) і дрібноквіткові (6 см). Квітки бувають махрові і прості. Листя може бути округлої, за формою нагадувати листя плюща, верби, клена.Іпомея Ніл (Ipomoea Nil)

іпомея пурпурна

Багаторічна ліана, культивована як однорічна рослина. Стебла виростають до 8 м в довжину. Листя трилопатеві, серцеподібні. Стебла і листя коротко опушена. Квітки іпомеї пурпурової великі, дзвонові-ворончатой ​​форми.

Забарвлення - червона, рожева, пурпурна. Внутрішня частина віночка пофарбована в білий колір. Цим іпомея пурпурова і відрізняється від іпомеї триколірної, у неї центр завжди жовтий. У сонячні дні квітки розкриваються рано вранці, а закриваються о 12 годині дня.Іпомея пурпурна ультрафіолет

Посадка і догляд за іпомеєю у відкритому грунті

Місцезнаходження іпомеї

Світлолюбна і теплолюбна рослина. Потрібен ділянку, захищений від сильних вітрів.

Грунт для іпомеї

Рослина віддає перевагу поживний грунт. Застою води іпомея не переносить.Іпомея Ipomoea Batatas 'Sweet Caroline Purple'

Догляд за іпомеєю

Ліани вирощують з регулярними поливами і підгодівлею мінеральними добривами з невеликим вмістом азоту. Для іпомеї потрібна опора з натягнутою волосіні, проводів, сітки або дроту, навколо якої будуть обвиватися стебла.

розмноження іпомеї

У травні посівом насіння на постійне місце. Насіння потрібно замочувати близько 24 годин. Сходи іпомеї з'являються через 7-14 днів. Можна вивести також живцями, а також розподілом кореневищ.іпомея блакитна

Використання іпомеї в ландшафтному дизайні

Для вертикального озеленення. Іпомею також використовують в затінення терас або веранд, садять уздовж сітчастої огорожі і закривають ділянку від сторонніх очей.Іпомея Хевенлі Блю (Ipomoea Heavenly Blue)

Якщо іпомеєю обсадити альтанку, вийде затишне містечко для відпочинку. Арка над доріжкою з металевих прутів, увита іпомеєю, перетворить доріжку в гарний зелений коридор. Ще можна спорудити таку арку біля входу над хвірткою, прикрасити балкон або ганок.

Іпомею можна садити і в квітнику. За допомогою іпомеї розбивають плоске простір квітника, і воно стає мальовничим. З іпомеї роблять різні зелені фігури. Все, що треба для цього, - опора необхідної форми і фантазія.