Лобелія: вирощування з насіння, посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Лобелія - ​​рослина з пишним і красивим цвітінням. Вона дуже часто використовується в клумбах у відритому грунті і створення гарних композицій з підвісних кошиків.

Нескінченна кількість дрібних бузкових, синіх, рожевих, червоних або білих квітів на тлі зеленого листя, нібито килим перетворює і доповнює головну композицію ландшафту, так само красиво, як і троянди.Лобелія

У природі лобелія має більше 300 видів. Серед садівників величезну популярність набуло вирощування ампельної лобелії, що характеризується довгими пагонами, прекрасно підходять для підвісних кашпо.

Існують у лобелії ампельної і недоліки - вона є однорічним рослиною, яке вирощувати не так вже й складно.

Головна частина проблем випадає на вирощування розсади, без якої обійтися досить складно.Лобелія

Грунт для лобелії

Лобелію вирощують в різних грунтах, головними якостями яких повинні бути рихлість грунту. Для розсади використовують торф. Відкритий грунт може бути в рівних частках з річкового піску і перегною. За кислотності лобелія краще слабокислі або нейтральні грунту.Лобелія

Для грунту багато підживлення робити не потрібно, інакше цвітіння буде не таким густим.

Грунт для розсади лобелії можна придбати в магазині, його багато не потрібно, тому великих витрат не буде потрібно.Лобелія

Посадка і вирощування лобелії з насіння

Ємність для розсади повинна бути невисокою - близько 3 см і в якості неї застосовують будь-які підручні засоби. Але, якщо ви побажаєте висадити насіння відразу в горщик або ж у відкритий грунт, страшного нічого не станеться.

Час посадки лобелії - початок лютого. Посадку лобелії у відкритий грунт потрібно виконувати з квітня і по травень. Сходи лобелії з'являються через одну - два тижні.Лобелія

Насіння лобелії дуже дрібні, і не так просто розподілити їх на поверхні грунту. Існує кілька методів.

У пакет з насінням додають невелику кількість піску і перемішують за допомогою зубочистки, після цього цю суміш розподіляють по поверхні.

Круговими рухами пальців, розсипають насіння по поверхні грунту, намагаючись розподіляти їх рівномірніше.Лобелія

Дерев'яну паличку змочують водою, а потім опускають в насіння. Насіння пристають до палички і з її допомогою розподіляють їх по поверхні ґрунту.

На поверхню грунту укладають шар снігу, поверх нього і насипають насіння. Це вирішує відразу 2 завдання: спрощує дозування і розподіляє насіння по поверхні грунту.

Сьогодні також можна зустріти гранульовані насіння лобелії. Таке насіння просто розкладають по грунту.Лобелія

Насіння лобелії прокльовується на світлі - їх не закривають шаром грунту.

Густоти посіву потрібно уникати, щоб не було проріджування. Виконувати проріджування дуже складно, особливо якщо посіяна лобелія ампельна.

Висаджені насіння обов'язково накрийте поліетиленом або склом, щодня провітрюючи близько півгодини і видаленням конденсату за допомогою серветки.Лобелія

Взимку або при незначній кількості світла розсаду необхідно досвечивать лампою. Полив сіянців до появи сходів потрібно проводити за допомогою розпилювача.

Коли розсада лобелії буде розвинена, її поділяють на невеликі кущики і пересаджують на постійне місце.

У клумбі лобелія добре поєднується з пишними і високими рослинами, наприклад з бамбуком.Лобелія

Догляд за лобелією

Догляд за лобелією умовно поділяють на 2 етапи: зростання самої розсади і цвітіння.

Хоч лобелія і любить світло, сильну спеку рослина не переносить, а тому краще, щоб ділянки були зі змінною тінню.Лобелія

Полив на ранніх термінах потрібно здійснювати з розпилювача. З появою сходів його можна виробляти з допомогою шприца, однак, не лійкою. Пов'язано це з тим що, молоді пагони, як і насіння дуже малі і ушкодяться потоком води.

Після цвітіння пагони можна зрізати по підставу, вони відростуть знову і також, будуть цвісти.Лобелія