Декоративна капуста: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рід налічує приблизно 100 видів однорічних і дворічних, часом і багаторічних рослин, поширених в помірному кліматі Африки, Європи та Азії.

Батьківщиною капусти є Греція, де були 2 форми - з кучерявим, а також гладкими листям.

Величезною популярністю дикорастущая капуста користувалася і у римлян. До нас в Росію декоративна капуста прийшла з побережжя Чорного моря, але вона була, вже кочення.

декоративна капуста

З листової капусти сформувалися різні форми з кучерявим і розрізними листами. Курчаволістние типи формувалися в північній і центральній частині Західної Європи, там і по теперішній час вирощується величезна кількість сортів для декоративних і харчових цілей. Як декоративна рослина капуста поширена в Північній Америці, Японії і в Росії.

декоративна капуста

Види і сорти декоративної капусти

У садівництві, як правило, використовується один вид і цілий ряд декоративних форм, а також сортів.

Капуста городня кучерява

Батьківщиною цієї капусти є узбережжі Західної Європи. 

Рослина 60 см у висоту із зеленими, голими, темно-фіолетовими і сизо - зеленими листками.

У культурі застосовуються лише декоративні форми.

Є форми з розеткою листя, розфарбованих в рожевий, білий або пурпурний кольори, а стеблові - зеленого кольору, гофровані по краю.

декоративна капуста

кучерява зелена

Зустрічаються низькорослі і високорослі сорти цієї капусти. Листова пластинка кучерява.

Зелена повзуча

Середньоросла капуста (70 см) з сіро-зеленим листям. Платівка Дробнозморшкуваті з зубчато-розрізаними краями.

Сьогодні різноманітність декоративних капусти дуже велике, проте виділені 5 сортотипов: розеткові, голчасті, мозкові, кочанні, підлозі кочанні. Вони відрізняються за формою рослини (округлі, колонновідние, сплощені); висоті (30-150 см); забарвленням листя (жовта, біла, зелена, червона, рожева); формі листової розетки. Листя може бути кругла, кучерява, лировидно-пір'яста, плоска, гофрований.

декоративна капуста

Малинівка

Малинівка є середньостиглих сортом, рослина 1, 5 м заввишки, в діаметрі - 40 см, утворює облистнені розетку з спадають листям. Лист округлий, цілісний, з гофрованими краями, червонувато-фіолетового забарвлення. Сорт стійкий до низьких температур, стійкий до бактеріозів. Рекомендується для вирощування в усіх районах РФ.

фарби Сходу

Фарби Сходу - пізній сорт, має підлозі крислату розетку. Розфарбування розетки сіро-зелена, плавно переходить в фіолетове. Лист округлий, середньої величини, по краю сильно хвилястий, центральна жилка фіолетова. Сорт стійкий до гризучим шкідників, знижених температур.

Місцезнаходження декоративної капусти

Гарного розвитку капуста досягає в самому кінці літа, холодостійка, переносить заморозки. Холодні дні підсилюють яскравість розмальовки листя капусти. Декоративна капуста в дорослому стані витримує невелике зниження температури до -10 С. Декоративна капуста зможе рости і в невеликій тіні. Тільки вона буде дрібніше, і розфарбування буде не таким інтенсивним, як на сонячному місці.

декоративна капуста

Грунт для декоративної капусти

Віддає перевагу супіщані або суглинні, багаті гумусом грунту.

Догляд за декоративною капустою

Декоративна капуста любить, коли її поливають, розпушують, підживлюють. Після посадки дають органічні або азотні добрива. Це прискорює ріст рослин. На родючих ґрунтах вистачає 2 підгодівлі з інтервалом 12 днів.

На бідних грунтах необхідно 4 таких підгодівлі. Не потрібно підгодовувати капусту гноєм. В іншому випадку ви отримаєте капусту з великим листям, з переважанням в забарвленні зелених тонів.

Необхідно добре поливати в жарку погоду. На початку росту постійні поливи просто необхідні. Фарбування листя починається в холодну погоду.

декоративна капуста

Хвороби і шкідники декоративної капусти

Щоб краса декоративної капусти була досконалою, не забувайте про боротьбу зі шкідниками. У сиру погоду декоративну капусту потрібно захищати від слимаків.

Розмноження декоративної капусти

Розмножується ця капуста насінням. Сіють декоративну капусту в березні в горщики діаметром 3 см. Якщо температура повітря буде 18-20 ° С, сіянці з'являться через 5 днів. При невеликій температурі, проростання насіння запізнюється. Іноді вони гинуть від грибкових захворювань. Найпростішим способом захисту розсади є правильний полив. Землю поливають до і після посіву. Потім поливи припиняють і тільки трохи обприскують сходи.

декоративна капуста

Декоративна капуста росте набагато швидше, ніж кочення. Отже, її можна садити прямо в грунт. Найкраще робити це в невеликій теплиці, покритої покривним матеріалом. Висіяне в грунт рослини будуть дрібніше, але "зацвісти" встигнуть.

Декоративна капуста прекрасно переносить пересадку. Протягом одного сезону можна 3 рази міняти місце посадки, але якщо її викопувати з грудкою землі.

Використання декоративної капусти

Рослина підходить в якості ефектних і оригінальних декоративно-листяних рослин в змішаних посадках, низькорослі сорти декоративної капусти - в бордюрах і рабатках.

Підбираючи рослини різних відтінків, можна створити всілякі орнаменти. Сорт Естафета хороший для оформлення квіткових композицій і бордюрів в складі клумб, рабаток або миксбордеров.

декоративна капуста

Листя декоративної капусти їстівна, має приємний смак. Молоде листя можна застосовувати в їжу як салат і законсервувати на зиму. Молоденькі пагони декоративної капусти можна гасити з картоплею. Щоб прибрати гіркоту, їх необхідно заморозити, а потім перед вживанням розморозити.