Юкка: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

У сімействі агавових є декоративна рослина, яке дуже легко сплутати з пальмою. Шаблевидні листя і незвичайний деревовидний стовбур заслужено привертає увагу квітникарів. У кожного любителя екзотичних рослин в колекції обов'язково є юка.

Це декоративна рослина росте у вологих тропіках Мексики та Північної Америки. Тропічний клімат допомагає цій рослині існувати в природному середовищі. Листя юки отримують вологу з туману і конденсату. Стовбур щодня накопичує отриману воду і утримує її довгий час. Під час посушливих періодів накопичена вода допомагає пережити відсутність води.Юкка

Умови утримання

Оскільки юка може вирости до 3-х метрів у висоту, їй потрібно просторе приміщення. Вона буде добре рости в світлих віталень, холах і кабінетах. Щоб юка добре розвивалася їй треба створити умови максимально наближені до природних. Дорослої юкке потрібна ємність великого обсягу, з правильно підібраним дренажем. Оптимальним варіантом будуть горщики з кераміки, вони добре пропускають повітря і надлишок вологи.Юкка

Температурний режим

Для юки комфортна температура повітря в літній період + 20 ° + 22 °. Важливо дотримуватися достатнє зволоження землі і виробляти полив у міру її висихання.

Молодий юкке просто необхідне сонячне світло. Влітку квітка бажано помістити на відкрите повітря, уникаючи попадання палючих сонячних променів.

Взимку мінімальна температура не нижче + 7 ° С. Полив слід скоротити до одного разу на два тижні. Допустима наявність сухої землі в горщику, але не пересушеною. Взимку рослина знаходиться в пасивному режимі розвитку, і заливати його водою не потрібно.Юкка

цвітіння

Велику частину часу юка красується своїми гострими декоративним листям і незвичайним стволом. Повинно пройти кілька років, перш ніж ця рослина почне цвісти. Таке видовище заслуговує на особливу увагу. Уявіть собі квітка схожий на величезний білий конвалія на потужному стеблі. У юки квітки мають довжину 5-7 см. Утворюють суцвіття, які спадають до землі. Квітка зі стеблом має висоту 1.5 - 2 метри. Має приємний ледве вловимий аромат. Після цвітіння може утворитися плід діаметром 8-12 см. Усередині нього знаходяться чорні великі насіння.

Юкка

пересадка

Юку рекомендується пересаджувати один раз в два роки. Нову ємність потрібно вибирати більшого розміру. Оскільки коріння у юки тонкі варто дотримуватися максимальної обережності і проводити пересадку з землею, в якій росло рослина. Після цього додати необхідну кількість грунту для пальм. Сильно утрамбовувати землю не потрібно це може пошкодити коріння. Потім потрібно пролити грунт і злити зайву воду з піддону. Рясний полив потрібен для того, щоб позбутися від повітряних порожнин в горщику.

Підживлення юки влітку слід проводити два рази на місяць. Взимку внесення добрив скорочується до одного разу на півтора місяця.

Юкка

розмноження

Існують кілька способу розмноження юки:

насінням;

відрізками стовбура;

стебловими відростками;

укоріненням верхівки стебла ;

Юкка

Вирощування з насіння

Для вирощування юки з насіння необхідно вибирати ті, у яких не закінчився термін придатності. У невеликій кількості води кімнатної температури насіння залишають на добу в теплому місці. Після цього насіння поміщають в ємність зі спеціальним грунтом для пальм. Горщик накривають поліетиленовою плівкою або склом. Періодично відкриваючи його для провітрювання. Якісне насіння юки дають паростки через кілька тижнів.

Розмноження відрізками стовбура

Юкка може розмножуватися відрізками стовбура. Цю процедуру варто проводити влітку. Для цього стовбур нарізається частинами по 15-20 см завдовжки. Нижню частину відрізка поміщають в торф змішаний з піском. Горщик виставляється в тінь на вулицю або балкон. Місце зрізу на рослині потрібно замазати варом. Можна відрізки стовбура розташувати горизонтально при наявності безлічі бічних нирок. Відрізок стовбура укладається на вологий грунт і злегка притискають. Незабаром з'являються пагони. Держак обережно розрізається по числу пагонів і висаджується кожен окремо.

Юкка

Розмноження стебловими відростками

Таке розмноження проводиться ранньою весною. Для цього зі стовбура дорослого здорового рослини зрізаються зміцнілі відростки. Не треба робити глибокий зріз, так як це може нашкодити юкке - донору. Зріз на стовбурі необхідно обробити роздрібнений вугіллям або золою. Це прискорить загоєння відкритої ділянки на стовбурі.

Відросток слід помістити в піщано-торф'яної грунт, полити теплою водою. При всіх виконаних умовах нову рослину зміцніє вже через місяць.

Ще один спосіб розмноження юки це укорінення верхній частині рослини. Цей метод підійде в екстреній ситуації, коли рослина починає гинути. Здорову верхню верхівку відрізають від засохлої частини на відстані 15 см, гострим ножем. У нижній частині зрізаної юки прибирають 1 см кори. Очищений кінець поміщають в спеціальний розчин - наприклад «Корневин». Можна використовувати грунт для пальм просочений таким же розчином. Зверху рослини одягається ковпак з ПВХ плівки. Це потрібно щоб рослина завжди знаходилося у вологому середовищі. Через місяць, а іноді й раніше, у молодої юки з'являються корінці. Не варто поспішати з пересадкою її в новий горщик. Нехай рослина зміцніє. Тоді його розвиток на новому місці буде відбуватися швидко.

Юкка

Догляд в домашніх умовах

При низькій вологості повітря менше 20% кінці листя поступово засихають. Починається цей процес зі зміни кольору краї листя. Спочатку листя жовтіє, потім стають коричневими. При повній зміні кольору листя засихають і відпадають. Вже на першому етапі пожовтіння варто звернути увагу на зволоження повітря. Такий же вид у листя може бути при відсутності своєчасного поливу і при довгому знаходженні на протязі.

Низька температура протягом тривалого часу робить листя юки розм'якшеними і млявими. Це особливо стосується видів юки з ніжною зеленню листя. При провітрюванні приміщення в холодну пору року необхідно переставляти юку в тепле місце.

Юкка не витримує тривале перебування на відкритому сонці. На її листі відразу з'являються сухі плями. Це треба враховувати при посадці юки в грунт або розташуванні горщика з рослиною в приміщенні.

Слід звернути увагу на піддон і не допускати скупчення вологи. Якщо вода в ньому буде перебувати постійно, то велика ймовірність появи стеблової гнилі і відмирання кореневої системи.

Якщо все ж юка загинула, то причина криється в надмірному поливі в зимовий час або в тривалому впливі холоду.

Юкка

Види і сорти

Юкка має більше 30 різновидів. Найпоширеніші і цікаві з них:

Юкка слонова

Найчастіше зустрічається в Центральній Америці. Стовбур юки дуже схожий на ногу слона. Саме цією схожістю цей вид зобов'язаний своєю назвою. У літній період у юки слонової з'являється велика квітка у формі мітли. Він складається з безлічі білих круглих суцвіть довжиною 5-6 см.

Юкка Шотта

Родина Арізона. Зростає на гравійних грунтах. У юки рівний стебло, але іноді має відгалуження. Може вирости до 4 метрів у висоту. Листя щільні і гладкі можуть бути до півметра.

Юкка Отвороченнолістная

Короткодульний вид. Висота юки досягає 1-1.5 метрів. Відмітна особливість - це листя з зазублинами і голчастим закінченням. Розетка з жорстких листя тьмяно - зеленого кольору. Довжина листя 70-80 см.

Юкка Трекуля

Зростає в Мексиці і півдні США. Каскадний розгалужений стебло досягає 4 метра заввишки. Має вигнуті листя з блакитним відтінком. Розвивається повільно.

Юкка нітеносная

Родина Мексика. Юкка цього виду, являє собою велике дерево до 10 метрів у висоту. Листя зелене з білими нитками знизу.

Юкка