Огірок: посадка, догляд, вирощування, сорти. Фото огірків.

Огірок - теплолюбна культура. Сорти цієї культури можна поділити на групи: тепличні - з гладкими довгими плодами довжиною 30 і більше см; грядочние - з плодами довжиною 15 см і корнішони - розміри, не більше 10 см. Крім цього, огірки з тонкими білими шипами - салатного призначення, а огірочки з чорними шипами - засолювальні.

огірок

вирощування огірків

Цю культуру вирощують безрассадним і розсадним способом. Огірки теплолюбна культура, тому вони чутливі до холоду, а проростання насіння залежить від прогрівання грунту - вона не повинна бути менше 14 ° С.

Огірки вирощують на різних грунтах з гарним дренажем, але найкраще ростуть огірки на легких ґрунтах. Досвід городників показав, що огірки прекрасно реагують на внесення різних органічних добрив, які покращують структуру ґрунту. Не потрібно садити огірки на одне місце, інакше вони будуть піддаватися хворобам. Кращі попередники огірків: томати, кукурудза, рання картопля і горох. При вирощуванні огірків треба постійно забезпечувати їх різними поживними речовинами.

огірок

Вирощування огірків розсадним способом

Якщо ви будете вирощувати огірки через розсаду, це дасть вам можливість прискорити плодоношення. Наприклад, перший урожай, вирощений розсадним способом, отримати можна на два тижні раніше, ніж звичайним. У період посадки сіянці повинні мати кілька справжніх листочків.

Для розсадного способу вирощування огірків треба брати великі насіння, які пройшли передпосівний прогрівання - протягом місяця потримати їх поблизу опалювальних приладів. Прогріті насіння дадуть дружні сходи, огірки почнуть швидше плодоносити і дадуть менше пустоцвіту.

огірок

Потім, складаємо насіння в мішечки з будь-якої тканини і замочуємо в живильному розчині на 10 годин: один літр води, плюс чайну ложку деревної зали. Далі, промиваємо чистою водою, ложем їх на мокру тканину і тримаємо до повного набухання. Дивіться, щоб насіння огірків не проросли, вони повинні бути злегка наклюнувшіеся. Пам'ятайте: гібридним насінням огірків передпосівна обробка не потрібна.

огірок

Сіють насіння огірків, для отримання розсади, в квітні - в ємності висотою приблизно 10-12 см. Добре перемішуємо ґрунтову суміш, наповнюємо ємність доверху, сіємо пророщене насіння і злегка їх поливаємо. Розсада готова буде вже через 30-32 дня.

За весь час вирощування огірків, розсаду поливаємо один раз в 7 днів, повністю проливаючи ємність.

огірок

Посів і висадка розсади огірків

У день посадки розсади огірків або посіву насіння на грядках потрібно зробити лунки, глибина яких повинна бути 4 см, з відстанню 60 см. Насіння огірків укладаємо в лунки, зверху присипаємо грунтом і поливаємо, а розсаду висаджуємо вертикально.

огірок

Догляд за огірками

Грядка з огірками повинна бути без бур'яну. Протягом перших 3 тижнів, рихлимо грунт.

Коли огірки ростуть і формують плоди їм необхідно багато води. Щоб отримувати високий урожай використовуйте теплу воду.

З шланга поливати огірки не можна, не можна потрапляти водою на рослини.

огірок

підживлення огірків

Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці, підгодівлю потрібно проводити п'ять разів за сезон - комплексними добривами.

Вирощувані огірки у відкритому грунті, потрібно підгодовувати чотири рази.

Догляд полягає в підв'язування пагонів, проводити яке потрібно постійно - в міру зростання. Після формування шостого аркуша головний стебло потрібно прищипнуть, цим стимулюється розгалуження самого рослини, і збільшується врожайність огірків. Пам'ятайте і про постійне збирання плодів, він сприяє хорошому плодоутворення.

огірок

Гібриди для відкритого грунту

З кожним роком гібридів огірків все більше. До того ж, щороку оновлюється їх склад - перевагу віддають ранньостиглий, плодоносним, стійким до різних хвороб.

Не забувайте, що всі гібриди огірків F1 незберігають свої властивості в другому поколінні, тому немає сенсу збирати їх насіння.

фермер F1

Є середньостиглих гібридом. Холодостійкий, стійкий до хвороб. Вирощувати цей гібрид можна в теплиці і відкритому грунті. Плоди розміром 12 см. Особливість цього гібрида полягає в хорошому зростанні основний батоги, а також швидку появу бічних пагонів, власне з відростанням яких, настає рясне плодоношення.

Отелло F1

Є скоростиглим гібридом: плоди дозрівають на 40 день після сходів.

Огірки Отелло F1 мають приємний смак. Плоди тривалий час можуть зберігати хороший смак. Гібрид культивується у відкритому грунті, в теплицях, у тимчасових плівкових укриттях.

Леандро F1

Є високоврожайних гібридом, стійкий до різних хвороб. Огірки з великими пухирцями придатні для засолювання.

Евіта F1

Є ранньостиглий гібридом. Стійкий до хвороб. Підходить для теплиць і відкритого грунту. Пупирчатие огірочки з хорошими засолювальними якостями: не мають гіркоти. Багато овочівники вважають цей гібрид кращим для консервування.

Крім перерахованих вище, для вирощування огірків у відкритому грунті підходять такі сорти, як: Журавльонок; Паризький і Московський корнішони, Дездемона.

огірок

Гібриди огірків для тепличних умов

Для зручного вибору гібридів по якостям, ми поділили їх на кілька розділів.

У першому розділі розмістимо бджолозапильні гібриди: для отримання плодів потрібно запилення комахами.

Октопус F1

Є скоростиглим, врожайним гібридом корнішонного типу. Темно-зелені плоди, циліндричні, шиповидні, позбавлені гіркоти, довжиною до 9-10 см.

Роднічок F1

Є середньостиглих гібридом. Головна батіг довжиною 3 м, із середнім розгалуженням. Огірки з гладеньким, циліндричні, без гіркоти.

Зозуля F1

Є скоростиглим гібридом. Плодоносить вже на 40 день після сходів. Огірки рідко-горбкуваті, циліндричні, без гіркоти.

У другому розділі розмістимо партенокарпические гібриди, які формують плоди огірків без запилення.

корольок F1

Є раннім гібридом. Огірочки циліндричної форми, їх довжина 20 см. Має прекрасні смакові якості.

Патті F1

Не так давно виведений самозапилюватися гібрид. Відрізняється жіночим типом цвітіння, дає багато плодів, огірки з пружною м'якоттю, мелкопупирчатие. Стійкий до різних хвороб.

огірок