Фуксія: догляд в домашніх умовах, фото.

Сьогодні фуксія користується величезною популярністю в Європі, в Америці, а також в Росії. Потрібно трохи зусиль для їх вирощування - і пишні квіти фуксій будуть вас радувати яскравими фарбами.

фуксія

Види і сорти

Існують кущові і ампельні сорти фуксій.

Фуксію вирощують в підвісних корзинах, формують з них красиві кущі або ж штамбові деревця. Фуксію вирощують і на вулиці і вдома. Але в суворих умовах російської зими фуксії у відкритому грунті загинуть, тому восени фуксії необхідно з саду переносити на зимовий період в прохолодне місце.

фуксія

Фуксія є популярним кімнатною рослиною. Так як в цьому рослина змішано кілька видів, його ще називають фуксія гібридна. Але не тільки здатність фуксії зацвітати в рік посіву дозволяє відносити її до летникам. Важливо, що вона ще все літо цвіте під відкритим небом. Але при цьому фуксія залишається багаторічною рослиною, взимку її можна зберігати в світлому прохолодному приміщенні, а навесні черенковать. Цвіте фуксія з липня і до заморозків.

фуксія

Фуксія в саду

Місцезнаходження фуксії

Рослина теплолюбива, але є форми, які переносять маленькі заморозки, вологолюбна, але не переносить надлишку води, любить тихі сонячні місця з живильним грунтом.

фуксія

Догляд за фуксією

Постійні поливи та підживлення комплексним добривом кожні 2 тижні забезпечать безперервне і рясне цвітіння.

фуксія

посадка фуксії

У відкритий грунт фуксію садять в травні - червні. Через 10 днів після посадки, коли фуксія добре вкорениться, вона знову піде в зростання і скоро зацвіте.

фуксія

вирощування фуксії

Хоч фуксія дуже світлолюбна, однак прямі сонячні промені небажані. Опівдні листя фуксії і квітки можуть отримати опіки.

Пишному і рясному цвітінню сприяють часті обприскування, рясний полив, підживлення, свіже повітря і поживний грунт.

Фуксія буде добре себе почувати влітку на вулиці. У закритому приміщенні на рослину напевно нападе белокрилка, тля, павутинний кліщ. Якщо це станеться, необхідно підвищити вологість повітря і кущик обробити відповідними засобами захисту. Робити це краще на відкритому повітрі, - в тіні, в безвітряну погоду.

Садити фуксії потрібно в горщики світлих відтінків, тому що вони мало гріються на сонці.

Грунт повинна завжди бути трохи вологим. На дно горщика потрібно насипати дренажний шар з гальки. Грунт для фуксії повинна бути пухкої.

У кімнаті з сухим повітрям фуксію треба обприскувати якомога частіше. Будь-які сорти фуксії не переносять довгу спеку.

фуксія

добриво фуксії

Підгодовують фуксію раз в тиждень добривами для балконних рослин. Починати підгодівлі потрібно навесні, коли з'являться бутони. У вересні підгодівлі скорочують.

Засохлі квітки фуксії слід видаляти, щоб простимулювати рослина до формування нових бутонів.

Перед заморозками фуксії заносять в приміщення. Найкраще в провітрюване, світле приміщення. Листя необхідно видалити, щоб не перезимували шкідники. Взимку фуксії потрібно поливати так, щоб земляний кому не пересихав. Навесні, рослина йде в зростання, і полив поступово потрібно збільшити. Коли минуть нічні заморозки, фуксія виносять на вулицю.

Фукс рекомендується проводити омолоджуючу обрізку, щоб рослина не оголювалися. Восени, пагони обрізають на дві третини. У ампельних фуксій пагони підрізають так, щоб вони звисали за край горщика. Дорослі екземпляри фуксій можна садити в будь-яку родючу землю. Під час цвітіння не рекомендується переставляти фуксії з місця на місце, так як це призведе до скидання бутонів.

фуксія

розмноження фуксії

Для живцювання потрібно брати молоденькі живці фуксії. Довжина держака фуксії повинна бути 15-20 см. Поставте держак фуксії в стакан з водою. Спеціальними порошками для вкорінення можна і не користуватися, тому що її живці і так швидко дають коріння. Іноді вже на п'ятий день з'являються перші коріння. Розмножувати фуксії живцями краще навесні, тому що фуксія воліє прохолоду.

Насіннєве розмноження фуксії використовують тільки для селекції.

фуксія

Шкідники і хвороби фуксії

Найпоширенішим шкідником є ​​білокрилка, павутинний кліщ.

Квітучий кущ в контейнері, ампельна фуксія або штамб прикрасять будь-яку терасу, веранду або газон, потрібно лише правильно підібрати місце і сорт.

фуксія