Посадка газону: підготовка ділянки, вибір і посів насіння

Щоб надати будь-якого будинку, будь то будова промислового призначення або житловий будинок, доглянутий і благородний вид, необхідно привести в належний стан територію навколо нього. Одним із способів є створення газону.посадка газону

Цей процес містить в собі три основних етапи:

- підготовка ділянки під посадку;

- вибір матеріалу для посадки;

- безпосередньо посадка газону.

Як правильно підготувати ділянку, призначену для посадки газонної трави.посадка газону

Підготовчі роботи для посадки газону

Дуже важливий і відповідальний процес. Від нього в більшій мірі буде залежати довговічність і стан висадженої трави.

Насамперед необхідно розчистити ділянку від сміття, непотрібних пнів і чагарників. Якщо на газоні планується висадка дерев, то її необхідно провести саме на цьому етапі. Перш, ніж почати підготовку грунту, необхідно прокласти всі мережі інженерного призначення, якщо такі будуть проходити по території майбутнього газону.

Якщо на призначеному під газон ділянці після рясних опадів чи в процесі танення снігу у весняний період застоюється вода, то необхідно виконати роботи по влаштуванню дренажної системи.посадка газону

Послідовність робіт при влаштуванні дренажу:

- звільнення Дренов від родючого шару ґрунту;

- засипка шару гравію товщиною в 12 - 15 сантиметрів, гравій можна замінити битою цеглою;

- укладання піску шаром в 8 - 10 сантиметрів;

- роботи по влаштуванню верхнього шару: насипати близько 15 сантиметрів родючого грунту і злегка утрамбувати його.

Завершує підготовка ділянки під посадку газону видалення бур'янів. Ці роботи проводяться або з використання хімічних засобів (гербіцидів), або за допомогою механічного впливу на бур'яни - прополка і скошування.

Використання хімічного методу обробітку грунту дозволяє почати висадку газонної трави тільки через 3 - 4 тижні.посадка газону

Вибір матеріалу для посадки газону

Одним з найдорожчих матеріалів для влаштування газону є рулонний газонна трава. Результат видно відразу після укладання.

Отримати естетичну насолоду і побачити реальний результат праці дозволить газон, організований своїми руками. Для посадки такого газону використовуються трав'яні суміші.

Саме використання суміші насіння дозволяє досягти більш високої стійкості газону до погодних умов. Від якості обраних трав залежить зовнішній вигляд і інтенсивність росту газонного покриття.посадка газону

Зазвичай в трав'яної суміші використовується до п'яти видів насіння. Застосовувані сорти повинні відповідати типу обраного газону:

- Партерний декоративний газон вимагає висадки трави, яка утворює досить щільний і дуже ніжний покрив. Трава повинна бути з вузькими листям, така як мітлиця або костриця. Такий газон не придатний для ходіння по ньому.

- По газону, призначеному для саду або парку, можна не тільки прогулюватися, але грати в активні ігри (футбол, бадмінтон). Трави, які використовуються для посадки цього газону, мають велику стійкість до частого скошування і постійному впливу. Вони більш грубі і витривалі.

- Газон лугового типу - самий економічно-вигідний з усіх існуючих. Суміш газонної трави подсеівать до дикоростучих трав.

- Газон, розташований в тіні, вимагає висадки спеціальних дуже стійких трав, які не реагують на брак світла. Такі сорти успішно протистоять поширенню бур'янів або моху.

Для створення рівного покриття газону з однорідною структурою трави необхідно підбирати за зовнішніми ознаками. Враховувати необхідно і ширину аркуша, і темп зростання, і відтінок забарвлення. Важливою умовою посадки красивого і довговічного газону є використання суміші трав, призначеної саме для того типу грунту і тих кліматичних умов, в яких передбачається її висадка.посадка газону

Найбільш часто в сумішах для газону використовують такі трави, як костриця, райграс, мітлиця. Ці трави найбільш стійкі до мінусових температур, хвороб і різного роду шкідників.

Посадку газону можна проводити практично в будь-який час, але існують і свої особливості для кожного регіону. Найоптимальнішою для посіву насіння є тепла, але не спекотна погода, помірна кількість опадів. Якщо посів ведеться восени, необхідно простежити, щоб до перших знижень температури залишалося не менше 45 - 50 днів. Літній посів можливий тільки в регіонах з помірним кліматом, і ні в якому разі не можна застосовувати на посушливих територіях.

Посів газонної трави проводиться на попередньо підготовленому ділянці. Наступним кроком після попередньої підготовки є розрівнювання землі. Все грудки необхідно подрібнити, для чого можна використовувати сапу, а потім розрівняти перекопаний ділянку граблями.

Ущільнити землю необхідно спеціальним валиком або втоптати, використовуючи підручні засоби, наприклад, дошки.

Щоб розпушити землю, необхідно великими граблями пройтися по ділянці на глибині близько 2 сантиметрів. Ретельно розбити найменші грудки землі, зробивши поверхню практично рівною, без заглиблень і горбків.

Після виконання всіх вище зазначених дій, можна приступати безпосередньо до посіву насіння.посадка газону

посів насіння

Для того щоб посів проходив більш рівномірно і однорідно, необхідно проводити його за допомогою спеціальної сівалки для газону. Якщо такого пристосування немає, можна скористатися спеціальною каністрою.

Посів насіння з її допомогою відбувається із застосуванням води. Звичайно, найдоступнішим залишається посів вручну.

Сіють насіння трави на глибину близько 2 міліметрів, близько 50 грам на 1 кв. метр. В процесі посіву застосовують спеціальні добрива, до складу яких входить калій, фосфор і азот. Для отримання в подальшому рівного трав'яного покриву, половину насіння сіють уздовж ділянки, а другу - поперек.посадка газону

Закладення насіння і добрива необхідно проводити дуже акуратно, використовуючи граблі. Для ущільнення грунту над насінням, потрібно пройтися катком.

Ні в якому разі не можна утрамбовувати грунт занадто сильно.

До появи сходів грунт повинен залишатися вологою. Для цього необхідно проводити її полив щодня. Вода повинна рівномірно розбризкується по всьому газону, а не поливатися струменем. Ця умова обов'язково!

Тривалість часу до моменту появи перших сходів коливається від тижня до 20 днів. Ступати на газонну траву можна ще після двох тижнів терплячого очікування.

При дотриманні всіх правил і умов посадки і догляду за газонної травою, зелений килим буде довгий час радувати око.