Фізаліс: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Китайський ліхтарик. Рід налічує 120 видів фізалісу, що росте в Південній Америці, Європі, а також Азії.

Багаторічні або однорічні трав'янисті рослини. Стебла фізалісу кострубатий вигнуті або прямостоячі, у верхній частині з рідкісними волосками або зовсім голі, іноді з невеликими гілками або сільноветвістие, до 1,2 м у висоту.

фізаліс

Листя фізалісу розташовується супротивно, в черговому порядку. Квітки фізалісу поодинокі, пазушні, сидять практично по всій довжині його стебла.

Чашечка пузиревидно роздута, колокольчатая, 5-10-Реброва, яскраво забарвлена, сильно розростається після цвітіння. Плід - куляста, червона або помаранчева ягідка.

Для зимових букетів вирощують фізаліс декоративний, або інша його назва китайський ліхтарик, який добре зимує в Росії в середній смузі нашої країни.

фізаліс

Види і сорти

Серед харчових видів фізалісу виділяють дві групи - ягідні і овочеві.

У Росії поширені сорти фізаліса мексиканського або ж овочевого - 'Московський ранній ', ' Великоплідний ', 'Ґрунтовий грибовский' , 'Кондитер' , 'Сливовий джем' .

До ягідної групі фізалісів відносять фізаліс родзинковий - сорт 'Суничний' , 'Сюрприз' ; фізаліс перуанський - сорт 'Колумб' , 'Чарівник' ; фізаліс флоридский - 'Філантроп " .

фізаліс

фізаліс Франше

Батьківщиною є Японія.

Багаторічник з повзучим кореневищем і вигнутими стеблами до 90 см у висоту. Культивується як однорічна рослина. Листя фізалісу Франше овальна, розширена біля основи, 12 см завдовжки. Квітки пазухи, поодинокі, білуваті, 3 см діаметром.

фізаліс

Оригінальність цього фізалісу в тому, що ні квітки декоративні, а чашечки з плодами. Після свого цвітіння чашечка, яка містить плід, розростається, забарвлюється в помаранчевий колір. На одному його втечу утворюється 10 таких незвичайних "ліхтариків".

фізаліс

Цвіте фізаліс Франше в липні. Ягоди вішнеобразние, ароматні, невеликі, оранжево-червоні, приємні на смак.

фізаліс

Місцезнаходження фізалісу

Зимостійкий. Светолюбив.

фізаліс

Грунт

До грунту рослина невимоглива, віддає перевагу грунті містить вапно.

фізаліс

Догляд за фізалісом у відкритому грунті

Включає в себе розпушування, прополювання, полив. У сухе літо фізаліс необхідно поливати через день, а в дощову - в тиждень раз. Зимостійкий, підмерзає тільки в суворі безсніжні зими.

фізаліс

розмноження фізалісу

Насінням, живцями і діленням куща. Кущі фізалісу дуже сильно розростаються, їх омолоджування проводять через 7 років.

фізаліс

Живці фізаліс в липні. У середній смузі це дивовижна рослина вирощують, з насіння або через розсаду. В кінці травня, фізаліс садять у відкритий грунт.

фізаліс

Використання фізалісу в ландшафтному дизайні

У групах, міксбордерах, головним чином в зимових букетах і в зрізку.

Фізаліс невибагливий, росте на будь-якому грунті.

фізалісфізаліс