Колеус: посадка і догляд, вирощування з насіння, використання в ландшафтному дизайні

Колеус цінується садівниками за красиві строкато пофарбовані листя з різним поєднанням кольору. Білого, кремового, зеленого, рожевого, червоного, жовтого, бронзового, коричневого, бордового, фіолетового.

Барвиста мозаїка бархатистою листя колеуса все більше заворожує багатством кольорів і відтінків, витонченістю візерунків.колеус

Колеус часом мають контрастну основний розфарбуванні листа облямівку, жилки, крап (дрібний або великий), мармуровий малюнок, смугасті візерунки з різними переливами, розлучення, плями, які надають листі екзотичний вид.

При вирощуванні різних колеусів з декоративним листям різноманітної форми, величини і розмальовки виходять цікаві кольорові композиції в саду і на підвіконні.колеус

Колеус - багаторічна вічнозелена рослина, що налічує приблизно 150 видів трав і напівчагарничків. У природних умовах колеус ростуть в лісах Азії і Африки.

Місцеве населення бульби колеусів застосовують в їжу. Є красивоцветущие види колеусів і декоративно-листяні види.

Листя і чотиригранні одревесневающие стебла колеуса будовою нагадує кропиву, від цього в народі колеус прозвали "Кропивка". Висота колеусів коливається від 30-50 см; кущ прекрасно формується обрізанням.колеус

Подовжені листя колеуса овально-яйцевидної форми, із зубчиками; є форми з кучерявим, а також торочкуватими краями листя.

Крупнолисті сорти колеуса мають велике листя 15 см завдовжки.

Серед сортів колеуса зустрічаються і витривалі рослини з невеликими листям, і з ніжною листям, які можуть травмуватися від маленького протягу.

Для посадки в сад, як правило, використовують мелколистние форми колеуса, швидко утворюють змикаються кущики. Ці колеус з легкістю переносять стрижку, після неї більше розростаються в ширину і створюють ошатні килими.колеус

Посадка і догляд за колеус

Колеус прості у вирощуванні, вони під силу навіть початківцям квітникарям, якщо дотримуватися нескладних правил догляду.

Волоті з непримітними дрібними бузковими або блакитними квітками, з'являються у колеусів при невідповідних умовах утримання (надто щільна грунт, брак поживних речовин).

Щоб колеус не витрачав на своє цвітіння багато сил, і не подрібнювалися листя, квіткову стрілку потрібно видалити після її появи.

Щоб отримати чарівний кущ з великою кількістю бічних пагонів, у колеусів прищипують верхівку для кращого розгалуження.колеус

Колеус - світлолюбна рослина ; лише при певній кількості світла зберігається яскрава розфарбування листя і пишність куща.

При нестачі світла листя колеуса блідне, а стебла витягуються, що знижує декоративність цих рослин. Деякі види колеуса воліють яскраве світло, але не переносять сонячного проміння - їх листя тьмяніє і никнуть від сонячних променів, і рослина стає пригніченим.

Влітку колеус мають потребу в гарному поливі, інакше при сильному випаровуванні вологи листя опускаються, і стають в'ялими. Прекрасно ростуть чарівні колеус в літній сезон на заскленому балконі, захищений від негоди.колеус

Кращими умовами зимового утримання є: світле прохолодне місце (близько 15 градусів), відсутність різких коливань температури і протягів, помірний полив. Колеус чутливі до холоду в невідповідних умовах можуть і не пережити сувору зиму.

При надто теплому і сухому змісті взимку на рослини часто нападають шкідники. Від нестачі світла взимку колеус израстается (витягуються і тьмяніють), втрачаючи прежнею красу, тому вони потребують омолодження і частої пересадки.

З приходом весни колеус необхідно кардинально обрізати і пересадити в легку квіткову землю. Фахівці для колеусів рекомендують наступний склад субстрату: листова, дернова земля, пісок і торф.

Удобрюють колеус 2 рази в місяць, чергуючи підгодівлі (мінеральні та органічні).колеус

розмноження колеуса

Розмножуються колеус вегетативно і насінням. Живці колеуса, отримані під час обрізання, при температурі 18 градусів швидко вкорінюються. Коли з'являться корені, живці садять в маленькі горщики. Через якийсь час черешки колеуса стають дорослим рослиною.колеус

Вирощувати цю рослину з насіння - одне задоволення; сьогодні у продажу з'явилися гарні суміші насіння з Голландії та Англії. Насіння колеуса сіють ранньою весною, поливають з пульверизатора, накривають пакетом і поміщають в тепле місце.

Сіянці сходять дружно; схожість насіння дуже висока, тому велика ймовірність з кожного насіння отримати молоде рослина з чарівною забарвленням листя.

Сіянці колеусів невибагливі, чудово переносять пікіровку і дуже швидко ростуть. Після пікіровки сіянці потрібно підрізати для того щоб рослина кущів.колеус

Уже влітку з сіянця колеуса утворюється красивий кремезний кущик.

Оскільки колеус теплолюбні і зовсім не переносять холод, то їх висаджувати в сад можна лише після встановлення постійного літнього тепла. Колеус ефектно виглядають в групах, в клумбах, і всіляких контейнерах.колеус

Для вирощування колеуса в саду вибирають прітенённий або світлий кут саду, вносячи в лунку родючий субстрат. Все літо колеус розцвічує сад насиченими фарбами.

Перед осінніми заморозками колеус пересаджують у вазони і заносять на тепле світле вікно.