Хризантема садові: посадка і догляд, види і сорти, фото

Кущові хризантеми прикрашають сад спалахами своїх яскравих фарб з самого початку липня і до пізньої осені, коли інші рослини вже завершили своє цвітіння.

Жовті, рожеві, білі квіти з гіркуватим ароматом на кущах хризантем тримаються до глибокої осені.хризантема садові

Садові хризантеми відрізняються за формою і висоті куща, забарвленням, махровості, часу цвітіння, розміром квітів і виду суцвіть.

Виростають садові хризантеми до одного метра (буває і вище), а деякі досягають лише 35-40 см. Колірна гамма кущових садових хризантем дуже обширна: жовті, рожеві, білі, червоні, помаранчеві, бордові і навіть зелені!хризантема садові

Види і сорти садових хризантем

У сучасній культурі налічують понад 650 сортів садових хризантем, що підрозділяються на 13 груп за своїм виглядом суцвіття.

Серед кущових садових хризантем зустрічаються такі групи:

Помпонні хризантеми мають маленькі повністю махрові суцвіття майже, що правильної круглої форми.

Перисті садові хризантеми мають махрові суцвіття, їх пелюстки повністю ховають середину квітки.хризантема садові

Щетинисті хризантеми схожі на перисті хризантеми, все ж їх пелюстки тонші, часом вигнуті, а самі квіти скидаються на щітку.

Прості і напівмахрові садові хризантеми мають практично плоске суцвіття з розкритою серцевиною, обрамлене одним або ж кількома рядами пелюсток.

На зовнішній вигляд нагадують ромашку.

Анемоновідние садові хризантеми мають суцвіття, схоже з попередньою групою. Все ж середина квітки кілька піднесена і пишна.хризантема садові

Хризантеми-фентазі порівняно недавно потрапили з Японії в Європу. Це перисті хризантеми, але з подовженими пелюстками.

Ложкоподібні садові хризантеми схожі на прості і напівмахрові, але їх пелюстки на кінцях розширюються, чітко нагадуючи ложку.

Групою холодостійких садових хризантем є хризантеми корейські. До корейським садовим хризантемам відносяться гібриди деяких видів мелкоцветкових хризантем.

Корейські хризантеми дуже популярні в холодних регіонах (в середній смузі Росії), де деякі з хризантем зимують у відкритому грунті.хризантема садові

Догляд та вирощування хризантем

До хімічного складу грунту хризантеми не надто вимогливі, але вимогливі до місця розташування. Їм потрібен хороший дренаж і пряме сонце.

У тіні цвітіння хризантем буде не дуже рясним. На цвітіння хризантеми впливає зниження тривалості світлового дня.

Для того щоб не збити ритм садових хризантем, їх не можна висаджувати поруч з садовими ліхтарями.

Садові хризантеми добре відгукуються на підживлення: потрібно провести одну загальну на самому початку сезону і одну калійну під час формування бутонів.хризантема садові

Деякі сорти садових хризантем формують досить високі кущі, їм потрібна опора.

В якості опори використовувати можна дерев'яні або металеві кілочки, з'єднані великою сіткою або дротом.

Постійно обрізайте зів'ялі квіти хризантем - це продовжить їхнє цвітіння.хризантема садові

розмноження хризантем

Хризантеми розмножуються насінням, живцями або поділом кущів. Ділити кущ потрібно ранньою весною, це метод найпростіший і ефективний. Дорослі кущі хризантем, кожні 3 роки потребують розподілі.

Розмноження хризантем черешками практично не представляє проблем, вони досить легко приживаються.

Якщо від букета хризантем знаходяться у воді, відламати бічний пагін, і посадити його, то він вже скоро дасть коріння і листочки.хризантема садові

Найкращим часом для живцювання хризантем є весна. Укорінення живців займає приблизно два місяці в грунті в теплому місці, що складається з садової землі і піску.

Вкорінені живці хризантем потрібно прищипувати зверху, щоб стимулювати формування пишною крони куща.хризантема садові

хризантеми взимку

Теплолюбні садові хризантеми взимку потребують укриття. Восени холодостійкі різновиди садових хризантем необхідно обрізати до землі замульчувати підставу куща хризантеми шаром садового компосту.хризантема садові