Хризантема корейська: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Корейські хризантеми є видом гібридного походження, їх сорти відрізняються періодом цвітіння, висотою куща, розміром суцвіть, розфарбуванням язичкових і трубчастих квіток. Корейська хризантема відмінно вирощується навіть у середній смузі нашої країни.хризантема корейська

Види і сорти корейської хризантеми

За розміром суцвіть ці хризантеми діляться на 2 групи: дрібноквіткові - суцвіття 10 см діаметром і великоквіткові - більше 10 см діаметром.

Дрібноквіткові корейські хризантеми бувають : однорядні і дворядні; напівмахрові корейські хризантеми; анемоновідние корейські хризантеми; помпонні корейські хризантеми; махрові корейські хризантеми.

По висоті корейські хризантеми ділять: на низькорослі до 30 см заввишки, середньорослі - 50 см, високорослі - близько 1 м.хризантема корейська

Бордюрні корейські хризантеми

Їх висота 30 см. Для цих хризантем характерний ранній період цвітіння, густий кулястий кущ, невелика коренева поросль.

Сорт 'Мальчиш-Кибальчиш' . Кущ 28 см заввишки, діаметр близько 60 см. Дуже рясно квітучий кущ, немахрові суцвіття (ромашка), бузково-рожевою забарвлення.

Розмір суцвіть 7 см. Кореневий поросли цей сорт не дає, вся вегетативна маса наростає майже на одному центральному пагоні.хризантема корейська

Для декоративного ефекту цієї хризантемі потрібна прищіпка. Цвітіння настає в кінці липня, і триває 30-35 днів. Прекрасно виглядає в бордюрних посадках, навколо яблуневих кіл, уздовж доріжки.хризантема корейська

Середньорослі корейські хризантеми

Їх висота 50 см. Серед цих хризантем зустрічаються рослини різних забарвлень з напівмахрових, немахровими і махровими суцвіттями.

'Янтар' . Хризантема 50 см заввишки. Щільний кущик. Махрові суцвіття, яскраво-жовтого кольору. Квітка розміром 7 см. Добре розростається, і дає кореневу поросль.хризантема корейська

' Вечірні вогні ". Рослина висотою 35 см, такий же і діаметр куща. Компактний кущик. Суцвіття червоні, навколо центру з жовтим кільцем, немахрові (ромашка).

Яскравий, рясно квітучий сорт хризантеми корейської. Розмір суцвіть 5 см в діаметрі, цвітіння триває місяць. Кореневої порослі майже не утворює.

Всі хризантеми, які відносяться до середньорослі групі, можна застосовувати в клумбах, в групових посадках. На відміну від бордюрних корейських хризантем, багато сортів цієї групи використовуються і на зрізання.хризантема корейська

Високорослі корейські хризантеми

Їх висота 1 м. Для хризантем цієї групи характерні добре розвинений кущ, пізнє цвітіння і найбільший розмір суцвіть.

' Оленка ' - Компактний кущ 50 см заввишки. Суцвіття немахрові, ромашковідние, яскраво-рожеві, 5 см в діаметрі. Цвіте "Оленка" у вересні.

'Перлина ' - Прямостоячі кущі, зімкнуті, 50 см заввишки. Напівмахрові суцвіття, білі. Цвітіння настає в липні.

'Помаранчевий захід' . Рослина висотою 75 см, а діаметр куща 40 см. Кущ компактний. Суцвіття махровий, коричнево-руде, розмір - 10 см.

Цвітіння корейських хризантем тривалий, а при видаленні відцвілих квіток ранні сорти можуть цвісти більше 4 місяців.хризантема корейська

Місцезнаходження корейських хризантем

Хризантема - вимоглива рослина. Для кращого розвитку і декоративності їм необхідно тепле, освітлене місце. Ці рослини не виносять замокання і не ростуть в тіні.

корейська хризантема

Грунт

Повинна бути влагопроницаемой, пухкої, багатою органічними речовинами. Щоб була така грунт, її необхідно удобрити компостом. Найкраще садити ці рослини на високі клумби, для того щоб уникнути застою води.

корейська хризантема

Посадка корейських хризантем

Зазвичай посадковий матеріал хризантем набувають у вигляді живців. Живці саджають в травні, коли закінчаться останні заморозки. Краще садити корейські хризантеми навесні, ніж восени. Посадку і пересадку хризантем потрібно проводити з грудкою землі, що не скидаючи її з коренів.

корейська хризантема

Дуже важливий момент - хризантеми не люблять, коли їх пізно турбують, це позначається на зимостійкості. Але, продають їх все ж восени. Може бути, цим і позначається несподівані випади і нехороші висновки про продавців.

Спробуйте садити хризантеми навесні, поклавшись на «надійні» переконання, що хризантема саме того кольору, який вам необхідний.

корейська хризантема

Не саджайте хризантеми квітучі в кінці осені. Ця посадка, призведе до загибелі. Якщо все ж ви придбали посадковий матеріал пізньої осені, краще його у відкритому грунті не залишати. Для зимівлі хризантем потрібен сухий підвал з плюсовою температурою, вогкості взимку корейські хризантеми не переносять.хризантема корейська

Догляд за корейськими хризантемами

На одному місці можуть рости не більше 3 років. Посухостійкі. Хризантеми подобається, коли їх мульчують. Мульча може перешкодити збудників грибкових захворювань, які живуть в грунті, потрапити на хризантему під час поливів.хризантема корейська

Для цієї мети дуже гарні соснові голки. Для мульчування також підходить подрібнена соснова кора.

Ростуть хризантеми дуже швидко. За такий короткий час з маленького черешка виходить потужний кущ, встигає зацвісти і восени закінчити свою вегетацію. Тому хризантемам потрібні підгодівлі.

корейська хризантема

Перша підгодівля повинна бути з азотних добрив відразу ж, як живці приживуться і підуть у ріст. Наступна підгодівля хризантем - 15 днів по тому, пташиним послідом. Під час бутонізації бажано підгодувати корейські хризантеми фосфорно-калійними добривами. У деяких хризантем практично відразу після посадки з'являтися бутони. Їх необхідно обірвати, і дати можливість маленькому куща набрати сили.хризантема корейська

Прищіпку потрібно робити в червні. Вона допоможе хризантемі сформувати кущ і сприяє більш пишного цвітіння. Треба пам'ятати, щоб період між останньою прищипкою хризантем і початком цвітіння дорівнював 30 дням.

Пишне цвітіння корейських хризантем припадає на вересень. Але деякі сорти можуть бути ранніми і більш пізніми. Наприклад, першими зацвітають бордюрні хризантеми. А на початку жовтня - високорослі сорти.хризантема корейська

Коли настануть перші морози, і вся зелень пожухнет, хризантеми потрібно обрізати. Обрізка корейських хризантем може бути вищою або нижчою. Коли настане стійка морозна погода, кущі хризантем вкривають ялиновим гіллям.

корейська хризантема

Якщо немає гілля, хризантеми можна закидати будь-якими гілками. Але укриття повинно бути не щільним. Інакше рослини зопріють. Перед укриттям корейських хризантем потрібно зробити підгортання кущів землею або торфом з піском. Після зими, хризантеми почнуть відростати, відразу ж треба видалити торішні залишки стебел.

Теплолюбні срезочной махрові пізні сорти на зимовий час викопують і зберігають у прохолодному місці. Температура там повинна бути +2 - + 6 ° С, а вологість не більш 80%.хризантема корейська

Хвороби і шкідники

Серед хвороб хризантем частими є грибкові захворювання. З них небезпеку становлять різні плямистості, наприклад, чорна і біла плямистість, а також стеблові гнилі, іржі гриби.хризантема корейська

Ці захворювання проявляються при неправильних умовах вирощування - при надмірному зволоженні, на важких грунтах, низьких температурах.

Хризантеми також уражаються оранжерейними шкідниками. Велику проблему представляють нематоди. Хімічна боротьба з цими шкідниками мало ефективні. Хризантеми уражаються попелиць. Сучасні препарати дозволяють контролювати поширення попелиці.

корейська хризантема

Розмноження корейських хризантем

Живцями і діленням куща.хризантема корейська

Використання корейських хризантем

Восени мало квітучих рослин, тому хризантеми є цікавою і привабливою культурою. До того ж, хризантеми зі своєю красивою листям, розмаїттям барв відмінно виглядають на рабатках, в клумбах, в бордюрах, прекрасно себе почувають в контейнерних посадках. У зрізку хризантеми зберігаються до 30 днів.