Вербена: популярні види і сорти. Посадка і догляд за вербеною у відкритому грунті, фото

Вербенаопис вербени

Як багато серед квітів таких, що дарують нам красу, залишаючись маловідомими. Такою є і вербена. Її знали ще в давнину, але як лікарська рослина і зараз вона знайома багатьом. Садівники звернули увагу на неї в XIX столітті, коли було завезено декілька видів вербени з тропічних і субтропічних районів Америки.

Можна припустити, що при вирощуванні цих видів вербени в садах відбулося їх перезапилення і з'явився новий вид - вербена гібридна. Це багаторічна рослина, культивується як літник.

Вербена рослина сільноветвістое висотою до 45 см з чотиригранними стеблами і супротивними листками витягнутої трикутної форми, по краях зубчатими. Всі зелені частини опушені жорсткими сірими волосками.

Коріння вербени мочкувате. Квітки гвоздіковідной форми, запашні, зібрані по 30-50 в щитки діаметром 6-10 см. Забарвлення біле, рожеве, вогненно-червона, кармінна, світло-синя, глибоко-фіолетова, одноколірна або з очком іншого кольору.Вербена

Види і сорти вербени

Відомі дві групи:

крупноквіткова - рослини прямостоячі, висотою 40-45 см, або сланкі.

компактна - рослини лежачі з піднімають кінцями стебел.

Рослини привертали до себе увагу насамперед яскравими соковитими фарбами, особливо червоними, синіми і фіолетовими. Сорти розрізняються висотою (20-50 см), будовою куща і розміром квітки.

Крім цього виду, можна назвати ще кілька видів вербени, які використовують для оформлення та особливо для балконів і ваз. Це вербена канадська і вербена жорстка.Вербена

Перший вид цвіте світло-малиновими квітками, другий - лілово-рожевими. Для букетів хороша вербена буенос-айреская, яка виростає до 1 - 1,2 м і має квітки аметистової забарвлення.

Всі види вербени холодостійкі і посухостійкі. Кращі місця для них - балкони з південної і південно-східної сторони, рабатки або вази біля будинку з сонячної сторони.Вербена

Яскраві суцвіття вербени гарні для букетів, тим більше що в воді вони зберігаються близько 10 днів. Низькорослі чістоколерние сорти прекрасно підходять для створення бордюрів уздовж доріжок, по краю збірних квітників і рабаток.

Для групових посадок краще використовувати зразки однієї забарвлення. До грунтів вербени невибагливі і зовсім не переносять свіжих органічних добрив, даючи багато пагонів, але без квіток.Вербена

Сорти вербени гібридної

крупноквіткова вербена

Дефіанс - квітки червоні, цвіте з початку липня, висота рослини 30 см

Юлія - квітки фіолетово-пурпурні з білим очком, цвіте в червні, висота рослини 40 см

Кардинал - квітки яскраво-червоні, цвіте з липня, висота рослини 40 см

Етна - квітки червоні з білим очком, цвіте з травня, висота рослини 50 см

компактна вербена

Аметист - квітки сині, цвіте з липня, висота рослини 30 см

Дазлер - квітки яскраво-червоні, цвіте в червні, висота рослини 25 см

Кристал - квітки кипіння-білі, цвіте з кінця червня, висота рослини 20 см Пінк Делайт

Сплендор - квітки пурпурно-фіолетові з білим очком, цвіте з липня, висота рослини 20 см

Вирощування і розмноження вербени

Всі види вербени - багаторічники, вирощувані як літники. Розмножують насінням, висіваючи їх в березні на розсаду.

Насіння (збирають їх поступово, у міру побуріння відцвілих суцвіть; схожість зберігається 1-2 року) сходять довго (10-20 днів) і недружно. Для прискорення проростання їх бажано замочити в стимуляторе зростання (наприклад, в гуматами).Вербена

Вербена також добре живцями. Сходи дуже чутливі до надлишку вологи, тому їх сприскують тільки при пересиханні грунту. Сіянці пікірують тільки через місяць. У відкритий грунт висаджують в середині травня на відстань 20-25 см.

Зацвітають вербени в червні і цвітуть усе літо і ранню осінь, переносячи заморозки до -2-3 ° С. Мінеральні підживлення як в розсаді, так і на постійному місці допомагають отримати потужні рослини і рясне цвітіння.

хвороби вербени

Вербена уражається бактеріальним в'яненням, чорною ніжкою, кореневими і стебловими гнилями і пятнистостями листя, що викликаються грибами та нематодами.