Гіпсофіла: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Рід Гипсофила налічує більше 100 видів, що ростуть в Африці, в Євразії та Австралії. Багаторічні, а також однорічні рослини, окремі види гіпсофіли - напівчагарники з зеленим, стеблом 45 см заввишки.

Листя гіпсофіли ланцетоподібні, цільні, дрібні. Суцвіття волотисте, що складаються з маленьких квіток. Плід гіпсофіли - коробочка.гипсофила

Види і сорти гіпсофіли

Однорічні гіпсофіли: стінна і витончена.гипсофила

гипсофила ареціевідная

Батьківщиною гіпсофіли ареціевідной є гірські області Ірану. У культурі рідкісна рослина.

Гипсофила ареціевідная утворює пухкі дерновини, низенькі, подушкоподібні зарослі приблизно 3 см заввишки. Росте дуже повільно; листя сизо-зелена, квіти цієї гіпсофіли білі, сидячі.

Розквітає в липні. Добре розвивається на вапняній грунті, на відкритих місцях. При надмірної вологості, особливо взимку, може легко промерзати. Розмножується гипсофила ареціевідная вегетативно - насінням і живцями.гипсофила ареціевідная

гипсофила метельчатая

Батьківщина - Південна Сибір, Північний Кавказ, Середня Азія, Монголія, Китай.

Багаторічна рослина 1 м у висоту. Стебла гіпсофіли метельчатой ​​вузлуваті, гіллясті, утворюють ажурний кущ кулястої форми. Листя вузька, дрібна, прикоренева - ланцетні. Вся рослина сіро-зелене.гипсофила метельчатая

Квітки гіпсофіли метельчатой ​​дрібні, в діаметрі 0,5 см, рожеві або ж білі, махрові і прості. Цвітіння настає в липні близько 45 днів.

У гіпсофіли метельчатой ​​є садові форми, а також сорти, що розрізняються формою і забарвленням квітки, висотою самого куща. Серед них найвідоміші:

Гипсофила махрова - з білими квітками;

Гипсофила ' Брістоль фаєри ' - білі, махрові квітки;

Гипсофила ' Фламінго ' - з рожевими квітками, 120 см заввишки;

Гипсофила ' Розеншлейер ' - стелеться форма, що не більше 40 см у висоту, квітки блідо-рожеві, махрові, діаметром 0,6 см, цвітіння триває близько 90 днів;

Гипсофила ' Пінк Стар ' - квітки темно-рожеві, махрові;

Гипсофила ' Розі Веіл ' - висота рослини 35 см, квітки білі, а потім рожевіють, махрові.гипсофила метельчатая

Гипсофила метельчатая не любить пересадок, і багато років в ній не потребує. Віддає перевагу пухким ґрунтам. Не любить грунтових вод. Зимостійка, однак, сортові форми бажано вкривати на зиму.

Гипсофила метельчатая прекрасна в квітниках, хороша в групах, незамінна в квіткової зрізання.гипсофила метельчатая

гипсофила ніжна

Виростає на Алтаї, в Сибіру.

Досягає 12 см у висоту; квіти білі або рожеві, невеликі; зелене листя зібрана в розетку. Цвітіння припадає на липень.

Гипсофилу ніжну садять на сонячне місце. Під час вегетації потрібен постійний полив. Розмножується насінням. Легко розмножуються живцями.

гипсофила Патрена

Родина - Європа, Середня Азія, Монголія. Росте по берегах річок, в кам'янистих степах. Рослина все голе. Корінь викривлений, товстий, з дерев'янистими пагонами.

Стебла Качім Патрена прямі, гіллясті, утворюють дернини з прикореневими листям. гипсофила ПатренаЛистя лінійно-ланцетні, гоструватий, сизувато-зелена. Прицветники ланцетні, тупуваті або коротко загострені.

Суцвіття Качім Патрена щитковидно-волотисте. Його квітки на довгих ніжках. Пелюстки рожеві, довше чашок; оберненояйцевидні, звужені при підставі, закруглені на верхівці.гипсофила Патрена

гіпсофіла повзуча

Батьківщиною є гори Середньої Європи. Трав'яниста рослина. Стебла гіпсофіли повзучої стеляться, утворюють щільні кущі. Листя вузьколанцетні, зелена.

Квітки білі або рожеві, дрібні. Цвітіння припадає на липень, після перерви вдруге восени.гіпсофіла повзуча

Найвідоміші садові форми повзучої гіпсофіли

Гипсофила лугова - низький кущик, щільний, висотою 15 см, квітки рожеві;

Гіпсофіла рожева - з рожевими квітками;гіпсофіла повзуча

Широко використовуються сорти

Гипсофила ' Fratensis ' - з рожевими квітками;

Гипсофила ' Letchworth Rose ' - рожеві квітки;

Гипсофила ' Monstrosa ' - з білі квітками.

Після цвітіння потрібна обрізка пагонів для відростання прикореневої порослі. Невибаглива, нопредпочітает сонячні дренованих ділянки.

У суворі зими вимерзає, але добре відновлюється самосівом. У хороших умовах сорнічает.гіпсофіла повзуча

гипсофила тихоокеанська

Рослина поширена в Примор'ї, Китаї. Гипсофила тихоокеанська - трав'яниста багаторічна рослина. Стебла сильно-гіллясті. Листя широколанцетні, сіро-блакитна. Квітки великі, блідо-рожеві.

Цвіте гипсофила тихоокеанська в серпні. Любить пухкі грунти. Не переносить грунтових вод. Ефектна в квітнику і букетної зрізку.гипсофила тихоокеанська

гипсофила ясколковідная

Родина гіпсофіли ясколковідной - Гімалаї. Утворює подушки до 10 см заввишки. Стебла гіпсофіли ясколковідной сланкі, квітки лілові з рожевим жилкуванням або білі. гипсофила ясколковіднаяЦвіте рослина в травні. Рослина дуже красиво, але цвіте через кілька років.гипсофила ясколковідная

Місцезнаходження гіпсофіли

Прекрасно росте на світлих ділянках, може виносити невелике затінення.гипсофила ясколковідная

Грунт для гіпсофіли

Любить легкі супіщані грунти, що містять невелику часіть вапна.

Догляд за гипсофилой

Культура морозостійка, проте молоді рослини краще всього на зиму вкривати листям.гипсофила

Хвороби і шкідники гіпсофіли

Головня, іржа, сіра гниль, гниль основи стебла.гипсофила

розмноження гіпсофіли

Насінням, посів яких потрібно виробляти в квітні. Восени сіянці садять на постійне місце. Без пересадки гіпсофіли можуть рости 20 років.

Махрові форми розмножують щепленням, а також живцями. Термін живцювання обмежений. Укорінюваність гіпсофіли низька, тому за її живцями потрібен особливий догляд.

Велику увагу необхідно звернути на полив рослини, так як живці гіпсофіли не переносять вогкість. Щеплення живців роблять навесні.гипсофила

Використання гіпсофіли

Як правило, на зрізання для букетів. Гарні в літніх букетах, зберігають свої якості і в сухому вигляді.