Сальпиглоссис: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами, вирощування з насіння

Сальпиглоссис - однорічні, дворічні та багаторічні квіти з сімейства Пасльонових. Рід налічує приблизно 20 видів, батьківщиною є Південна Америка.

У культурі, у нас в країні, використовується лише один вид - це однорічний сальпиглоссис виїмчастий. сальпиглоссисРослина з воронковидними бархатистими квітками формою нагадують петунію. Висота стебла коливається від 50-100 см.

Листя сальпиглоссис чергова, на черешках або сидяча, перисто-надрезние або цільна. Квітки 6 см в діаметрі, забарвлення - жовта, біла, червона, рожева, фіолетова, синя, пурпурова. Цвіте рослина з липня по вересень.Сальпиглоссис в саду

Посадка і догляд за сальпиглоссис у відкритому грунті

Оскільки сальпиглоссис - південна рослина, то і для посадки необхідно вибирати безвітряний, сонячне місце. Високорослим сортам сальпиглоссис, посадженим на вітряному ділянці, потрібно створити опору, вколов поруч палиці і обв'язавши їх мотузкою.Сальпиглоссис крупним планом

Грунт для сальпиглоссис

Грунт повинен бути водопроникний, багатий поживними речовинами. Перед посадкою корисно внести компост. За період цвітіння рекомендується кілька разів підгодувати органічними добривами. Але існує думка, що також можна підгодовувати мінеральними добривами.Сальпиглоссис 'Кью Блю' (Kew Blue)

полив

Полив сальпиглоссис повинен бути помірним, перезволоження і посуху він не переносить. Щоб волога довше зберігалася грунт можна замульчувати компостом. Зів'ялі квіти потрібно видаляти. В кінці дачного сезону прибрані рослини підійдуть для компосту.

У вологу і холодну погоду сальпиглоссис може захворіти кореневої і стеблової гниллю. При цьому стебла стають коричневими, рослина в'яне, а потім і зовсім гине. Уражені рослини необхідно знищувати.Сальпиглоссис на клумбі

Вирощування сальпиглоссис з насіння

Сальпиглоссис виїмчастий розмножується насінням. У грунт насіння можна сіяти під зиму, тоді цвітіння буде раннім, але насіння можуть і не зійти після суворої зими. Також можна сіяти навесні, в квітні або на початку травня. Тоді рослина зацвіте до середини липня. Коли сіянці підростуть, посадку слід прорідити.сальпиглоссис

Сіяти можна і в березні на розсаду. Якщо застосовувати розсадні ящики, тоді сіяти потрібно рідше, а потім з обережністю пікірувати їх, не пошкоджуючи коріння. У горщики можна сіяти по 5 насіння.

В обох випадках насіння присипати не треба, просто трохи втиснути і полити. Потім накрити склом або плівкою. Горщики або ящики тримати при температурі 20 ° С, провітрюючи.Сальпиглоссис 'Кью Блю' (Kew Blue)

Через кілька тижнів насіння зійде. Провітрювати тепер потрібно буде, довше привчаючи сіянці до свіжого повітря, потім і зовсім прибрати скло. Підросли сіянці також необхідно прорідити, залишивши самих міцненьких.

Коли паростки, стануть 10 см, їх необхідно буде пріщепнуть, щоб вони краще кущилися. Розсаду треба висаджувати в травні, після весняних заморозків. При посадці необхідно дотримуватися інтервалу між рослинами 25 см.Сальпиглоссис виїмчастий (Salpiglossis sinuata)

Види і сорти сальпиглоссис

Casino Mix - рослина близько 45 см заввишки, цвіте яскравими квітками. Кущах необхідна опора.

Festival і Flamenco - карликові сорти.Сальпиглоссис в саду

У продажу є суміші: Grandiflora - рослини до 80 см заввишки з великими різнокольоровими квітками, Dunja - до 100 см заввишки, квітки різних відтінків.Сальпиглоссис 'Кью Блю' (Kew Blue)

Використання сальпиглоссис в ландшафтному дизайні

Сальпиглоссис найкраще садити групами. Здалеку вони виглядають яскравою плямою. Рослина прекрасно підходить для посадок на рабатках і клумбах. Сальпиглоссис можна заповнювати порожнечі серед багаторічних рослин.сальпиглоссис

Низькорослі сорти підходять для вирощування в чашах або горщиках, які поставити можна на балконі або біля будинку.

Яскраве різнобарв'я сальпиглоссис прекрасно обрамляють рослини з сріблястими листям, наприклад, полин Шмідта Шмідта. Красиве поєднання з фіолетовою Лобулярія або з синьою лобелією.Сальпиглоссис виїмчастий (Salpiglossis sinuata)