Цинерарія: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Вибираючи квіти для бордюру, ми хочемо, щоб вони підкреслювали яскраві квітники або добре обрамляли доріжки. Цинерарія - це те вам необхідно. У цинерарія є маса видів, дуже сильно відрізняються зовні один від одного: декоративні напівчагарники і трав'янисті квіти.цинерарія

Квіти цинерарія різноманітні за забарвленням, формою і розмірами. А цинерарію приморську вирощують через декоративної листя: її "срібло" чудово виглядає в бордюрах.

Цинерарія з родини айстрових. Цинерарія як бордюрЦинерарія дуже близька до роду хрестовик, саме до нього відносять деякі види цинерарія, поширені в садівництві (цинерарія приморська, кривава і витончена).

Уже налічується приблизно 1300 видів цинерарія. У даній статті ми розглянемо найпоширеніші в нашій культурі види цинерарія.Цинерарія в ландшафтному дизайні

Види і сорти

Так як види цинерарія різні за своїм вимогам, уподобанням і навіть способами розмноження, для кожного виду догляд і посадка будуть описані окремо.

цинерарія кривава

Батьківщиною є Канарські острови, ця рослина з овальними зеленим листям. Найчастіше цинерарія криваву плутають з усіма улюбленої маргариткою через схожість квіток. Вони можуть бути різних ніжних квітів.цинерарія кривава

Вирощування цинерарія кривавої

Найчастіше цинерарію криваву вирощують в горщиках, тому що у неї тривалий вегетаційний період: квіти з'являються тільки через 8 місяців після посадки насіння.

Але цинерарія кривава може собою прикрасити і сад, якщо посадити розсаду взимку і потім пересадити їх у відкритий грунт.

На розсаду насіння висаджують в грудні, вони маленькі, тому в землю їх не закопують, а укладають зверху на вологу підготовлений грунт, трохи придавлюючи.

До появи сходів краще накрити їх склом. Цинерарія любить вологість і тепло. Насіння ростять при температурі 20 ° С, конденсат потрібно видаляти.

Сходи з'являються через кілька тижнів після посадки. Саджанці можна пікірувати, коли з'явиться перші листочки. Після чого температуру необхідно знизити, щоб розвивалися квіткові бруньки.цинерарія кривава

Навесні їх пересаджують в грунт. Цинерарія кривава вимоглива до вологості грунту, тому перед посадкою треба добре дренувати грунт.

Рости рослина має на освітленому місці, але не під палючими променями. Від нестачі світла страждає цвітіння. Переливати рослина не потрібно, і уникати застою, не те почнеться гниль кореневої системи.

Зацвітає цей вид цинерарія до осені. Цвітіння триває більше місяця. Рослина не переносить заморозки, витримує до -2 ° С.

Сьогодні є велика кількість гібридів цинерарія кривавої, що розрізняються по висоті, кольоровій гамі та формі куща. Наприклад, дрібненькими квітками формою зірочок з високим стеблом 70 см.

Невеликими кущиками з барвистими квітками цвіте цинерарія кривава форми Nana .

цинерарія приморська

Цинерарія приморська хороша для бордюру, і для обрамлення посадок яскравих кольорів, і для вуличних контейнерів. Рослина родом із Середземномор'я.

Ця цинерарія вважається багаторічників, у нас її вирощують як однорічник.

Цей вид цинерарія зовсім не схожий на вищеописану родичку. Листя різьблені і сріблястого кольору. Суцвіття цинерарія приморській складаються з непримітних жовтих квіток і зовсім не декоративні.

Деякі квітникарі їх просто видаляють, для того щоб не псувати зовнішній вигляд.цинерарія приморська

Вирощування цинерарія приморській

Цей вид росте набагато швидше цинерарія кривавої. Насіння цинерарії приморській на розсаду сіються в березні, сходи з'являються вже через тиждень, потім пікірують.

Необхідно підгодовувати сіянці мінеральними добривами. У травні сіянці висаджують в грунт. Відстань має бути близько 20 см.

Цинерарія приморська не вимоглива до складу грунту, але краще росте на легких ґрунтах, також підійдуть слабокислі грунту.

Сонячне світло для цього виду цинерарія грає величезне значення, так як саме на сонці листя наливається насиченим «білим» кольором.

Полив цинерарія приморській потрібно тільки на початку росту, потім рослина не потребує вологи.цинерарія приморська

цинерарія витончена

Ця «дика» родичка попередніх цинерарія, родом з Південної Африки. У нашій культурі вирощується як однорічник.

У розетці біля коріння листя пір'яста розсічена, на листі розташовані клейкі волоски. Квітки в простих або махрових суцвіттях, різноманітної колірної гамми. Трубчасті квітки жовтого кольору.

Цинерарія витончена починає цвісти в червні. Виглядає цей вид цинерарія не так пишно, але більш невибаглива.цинерарія витончена

Вирощування цинерарія витонченої

Місцезнаходження необхідно сонячне, багатою мінеральними і органічними добривами грунтом. Саме цинерарію витончену сіють відразу у відкритий грунт.

Відстань між екземплярами має бути 20 см. Насіння на розсаду можна посіяти в квітні в ящики. Коли з'явиться перша пара листочків, їх пікірують в горщики і знижують їм температуру змісту.цинерарія витончена

У травні розсаду садять в грунт. Видаляють відцвілі голівки, щоб продовжити її цвітіння.

Стало бути, якщо вам подобаються квітучі кущі цинерарія кривавої, спробуйте виростити її в саду, але справа ця вельми клопітка через довгий вегетаційного періоду.

Кращим вибором для вашого саду буде цинерарія приморська, що підкреслює своєю красивою сріблястою листям інші рослини.цинерарія витончена