Розарій. Види розаріїв. Пристрій, розарій на фото.

Роза, безперечно, є царицею квітів, і повинна займати почесне місце і становище в саду. Як правило, то місце в саду, де садять різні сорти троянд, називається розарієм.

Вирішують їх в різних стилях, наприклад, вони можуть бути тільки з трояндових кущів або бути доповненням іншим рослинам. Крім цього, в розарії доречні різні маленькі архітектурні форми і скульптури, а для кучерявих троянд влаштовують різні опори у вигляді трельяжів, колон або пергол.розарій

Стало бути, розарій - це квіткова композиція, розміщена на добре підібраному ділянці землі і складається переважно з троянд різних сортів, що відрізняються між собою за термінами цвітіння, за формою і розмірами квіток.

Є два види пристрою розарію. Перший - регулярний - його використовують з давніх часів.розарій

Як правило, його розташовують на парадному місці, на великій земельній ділянці. Властивими рисами цього розарію є геометричні форми (квадрат, коло, прямокутник), симетричні посадки і замощені доріжки, що дозволяють розглянути кожен кущ.

В умовах середньої смуги створювати регулярний розарій дуже небезпечно. Тому що, що цей розарій гарний, коли строго дотримує його симетрія, і навіть 1 вимерзлими за зиму трояндовий кущ завдасть всієї композиції непоправної шкоди. І навіть архітектурні форми, перголи, вазони і різна скульптура, не врятує положення. Тому що головне в будь-якому розарії - троянди.розарій

пейзажний розарій

Більш кращий, тому що в його основі лежить видимість кожного зростання рослини, з легким нальотом недбалості.

Але потрібно відзначити, що ця недбалість і довільність повинна бути добре продумана, щоб в результаті не отримати занедбаний недоглянутий ділянку. Але в будь-якому випадку морозної зими і вимерзання навіть декількох троянд ви зможете замаскувати порожні ділянки молодими кущами троянд або газоном.

Як правило, пейзажний розарій зібраний з мальовничих груп, в яких ці «цариці» підібрані за термінами цвітіння, сортам і окрасу. В такому розарії доречні і альтанка, обвита кучерявими трояндами, і струмок, що стікає в мальовничий водойму поблизу, і декоративна скульптура, а також валуни і камені.розарій

Пейзажні розарії можуть бути невеликими за розмірами, і розташовуватися на відстані від центрального входу, утворюючи в глибині саду затишний куточок. Основне в цьому випадку - добре підібрати сорти троянд так, щоб забезпечити тривалий час їх цвітіння.

В такому розарії висаджувати троянди можна маленькими групами одного сорту, а якщо дозволяє площа ділянки, то і декількох сортів, підбираючи колірні поєднання. У всіх смаки різні, але не потрібно робити розарій строкатим. розарійПереважно поєднання груп троянд з яскравими квітками, наприклад, червоними або яскраво-рожевими, з кремовими або білими трояндами. Дуже мальовничо виглядає поєднання штамбових і кущових троянд, з яких можна зробити виразні композиції.

Завжди красиво виглядають троянди на тлі газону. Але не забувайте, що за газоном також треба ретельно доглядати. Можна посадки троянд мульчувати, що набагато простіше, ніж утримувати газон.розарій

змішаний розарій

У середній смузі найкращий змішаний розарій, так як в наших краях час цвітіння троянд нетривалий; яскравість і декоративність розарію додадуть рослини, що мають спокусливий вигляд восени, навесні і взимку. Серед розвідників троянд, ведуться суперечки про те, чи потрібно в розарії садити інші рослини.

Одні думають, що поєднання в посадках троянди - мало не блюзнірство, бо троянда настільки самодостатня, що в сусідах вона не потребує. Також проводити різні агротехнічні заходи, такі як поливи, підгодівлі, обрізку простіше в монокультурі.

Інші вважають, що посадка в розарій інших рослин дозволяє створити сучасні композиції і дає більше можливостей для цікавого рішення розарію. Змішані посадки стійкі до хвороб і шкідників.розарій

У Росії в середній смузі, де час цвітіння троянд нетривалий, влаштовувати чисті розарії, не доцільно, тому що більшу частину року розарії будуть мало декоративні.

Список рослин, які прекрасно поєднуються з трояндами, дуже великий. Звичайно ж, це хвойники. Поєднання з хвойними назвати можна класичним. Вертикаль ялин надає композиції строгість і урочистість, при застосуванні плакучих форм ялин вишуканість і романтичність. Гарні також в поєднаннях ялівці і туї.

Добре поєднуються з трояндами і барбариси, чудові в будь-який період року: і навесні, в період цвітіння, і восени - з барвистою листям, і взимку - з червоними ягідками. Влітку барбариси відійдуть на другий план і будуть гарним фоном для троянд, перегукуючись розфарбуванням стебел.

Також можна використовувати в розарії та посадки сріблястого лоха, поєднуючи його з трояндами, що мають лілові або рожеві квіти.розарій

У змішаному розарії, поряд з деревами та чагарниками, доречні і інші квіти. Наприклад, цибулинні рослини навесні прикриють оголену частину куща і пишним цвітінням відвернуть на себе увагу, а влітку пишні листя трояндових кущів прикриють відцвілі посадки. А, в наступному рік у вони зацвітуть раніше, тому що над ним перезимує під укриттям з трояндами.

Прекрасно виглядають троянди і з однолітниками. Висаджені на передньому плані лобелії красиво відтіняють білі троянди, а алісум, що має сіру листя, - бордові або червоні.

При правильному підборі колірних поєднань, з успіхом можна вирощувати троянди разом з іншими багаторічними квітами, квітучими в один час. Наприклад, з лилейниками або ірисами, які підкреслять красу троянд.розарій

Різновидом змішаного розарію може бути пряний сад з трояндами. Але, аромат троянди прекрасний, все ж пряні трави не тільки не заглушать, а, навпаки, підкреслять його, як, можна створити славний куточок в стилі прованс, з'єднавши в одній композиції кучеряве троянди, декоративні камені і трави, як лаванда, материнка, шавлія , різні полину.

Якщо ділянку для розарію невеликий, але є альпійська гірка, то підберіть мініатюрні троянди, які потім висадіть в альпінарії. Роза так чудова, що навіть маленький кущик може бути домінантою всієї споруди.

При нестачі місця можна кілька троянд, посадити за двома сторонами доріжки, що веде до будинку. В даному випадку брати троянди найкраще одного сорту. Щоб цвітіння було пишніше, можна над доріжкою зробити арку і оповити її кучерявими трояндами.розарій

І найважчий випадок, коли землі під розарій зовсім немає або зайнятість не дозволяє віддавати квітам стільки часу, скільки б хотілося, а мати квітучий розарій дуже хочеться, - просто зробіть посадку єдиного рослини в якості солітера. Для даних посадок підбирають такий сорт, який має красиву форму куща, великі ароматні квіти і тривале цвітіння. Розміщують рослина, так, щоб його можна було побачити з усіх боків. Рослину можна сформувати в штамбової формі. Повірте, такий кущ троянди не залишиться без уваги.