Джефферсон: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рід, налічує всього лише 2 види. Один зустрічається в Північній Америці, а інший вид - в Східній Азії. Джефферсон - багаторічна, кореневищна рослина з безлистими цветоносами і незліченними декоративними листям, що відходять від кореневища. Квітки Джефферсон поодинокі. Плід є коробочкою.

Джефферсон

Популярні види і сорти

Джефферсон сумнівна

У природних умовах росте на Далекому Сході. Джефферсон сумнівна проявила себе в Росії як одне з найбільш спокусливих рослин, квітучих навесні.

Зростає Джефферсон сумнівна дернинки не більш ніж 30 см заввишки. Цікава, своїми оригінальними листочками округлені форми на довгих черешках з виїмкою на вершині. Листя сизувато-зелена, а молода фіолетово-червона, потім зелена, червона розфарбування залишається лише по краях листової пластинки, розташований вона пучками на коротенькому кореневище.

Джефферсон

Квітки Джефферсон сумнівною бузково-блакитні, на довгих квітконіжках, вони трохи підносяться над листям і ефектно виділяються на їх красивому фоні. Цвітіння приходить на кінець квітня і триває близько одного місяця.

Зимує ця Джефферсон без будь-якого укриття. Насіння Джефферсон дозрівають в червні в коробочках. У Джефферсон насіння довго не зберігаються їх потрібно сіяти відразу після дозрівання плодів. Рослина легке в культурі, прекрасно переносить пересадку і легко розмножується.

Згодом Джефферсон сумнівна утворює компактні килимки. Є одним з кращих видів для міні композицій з маленькими рослинами.

Джефферсон

Джефферсон дволиста

Джефферсон дволиста - потужний, що не розповзався кущ. Дорослий екземпляр досягає 50 см заввишки. Коренева система Джефферсон дволиста компактна з численними мочковіднимі корінцями. Квітки цієї Джефферсон на квітконосах 30 см у висоту.

Джефферсон

Цвіте в травні, коли листя ще не повністю сформована. Квітки невеликі, білуваті, 2-3 см діаметром. Цвіте Джефферсон дволиста недовго, приблизно тиждень. Особливу принадність цій рослині надає його надзвичайно красива листя.

Листова пластинка Джефферсон дволиста складається з 2 частин, яка з'єднується вузькою перетяжкой до тонкого черешка. Кожну частку прикрашають зубчики, а так листова пластинка схожа на крила метелика. Листя зелене, восени стає бронзових тонів.

Рослина невибаглива і при відповідних умовах на одному і тому ж місці може жити десятиліттями, не втрачаючи своєї декоративності. Розмножується цей вид Джефферсон розподілом, а також вирощуванням з насіння.

Джефферсон

Місцезнаходження Джефферсон

В саду цій рослині потрібно відвести підлозі тінисте або тінисте місце, найкраще серед чагарників або під пологом дерев.

Грунт для Джефферсона

Вона повинна бути вологою, пухкої, поживною. У грунт можна додати добрива, а найкраще перегній.

Джефферсон

розмноження Джефферсон

Рослина найпростіше розмножується вегетативно діленням куща у вересні. Насіннєве розмноження має деякі особливості. Насіння потрібні свіжозібране, тоді сходи з'являться наступної весни.

Посіяне насіння восени, можуть не зійти. Сіянці зимують добре, на другий рік зацвітають деякі екземпляри, а на третій - цвітуть вже всі рослини.

Джефферсон

Використання Джефферсон

Застосовують в тінистих місцях, а також під деревами. Можна порекомендувати Джефферсон і як бордюрное рослина.

Рослина використовують в міксбордерах, в тінистих рокариях. Завдяки її красивою листі рослина декоративно не тільки навесні в фазу цвітіння, але і влітку і восени.

Джефферсон

Партнери для Джефферсона

Садять з іншими тіньовитривалими рослинами: півоніями, аріземи, папоротями, деякими кущиками серед низеньких грунтопокривних, наприклад, таких, як очитки, барвінок опушений.

Джефферсон