Пижмо - корисні властивості і протипоказання, фото

Пижмо - налічують близько 160 видів, рослина популярно в деяких регіонах Північної півкулі. Як правило, пижмо, багаторічна трава, але деякі види є однолітниками. Деякі трави з даного сімейства виростають близько 1,5 метрів, а інші кілька сантиметрів.пижмо

Пижмо сильно відрізняється формою. Є трави з однієї або ж з декількома розгалуженим стеблами, зростаючими розпростертими безпосередньо з кореневищ або прямо. Стебла пижма волохаті, а іноді зовсім безволосі за текстурою. Велика частина з них ароматні, зі специфічним запахом.

Листя розташована по черзі з розсіченою листковою пластинкою і іноді має зубчасті краї - нагадують листя горобини. Найбільша частина видів мають квіти в щільних або пухких суцвіттях.

У квітці пижма є шари приквітка навколо підстави. У квітки безліч жовтих квіткових дисків, часом більш 300. Суцвіття пижма від плоскої до напівсферичної форми.пижмо

листя пижма

Деякі види пижма мають цибульні квіточки в відтінках білого або жовтого кольору. Деякі види пижма не мають повноцінні цибульні квіточки, тоді вони мають жовтуваті плоскі квіткові диски, які виглядають як промені. Плід пижма - зазвичай з чубчиком на кінці.

Ймовірно, немає таких людей, які в дикій природі не зустрічали пижмо. Прямостояча рослина здеревілим стеблом і жовтими яскравими квітами відразу кидається в очі. Суцвіття, зібрані в парасольки мають специфічний, легко впізнаваний запах. Пижмо виростає на пустирях і по узбіччях доріг.пижмо

пижмо звичайне

Багаторічна рослина - пижмо, з родини айстрових. Найпоширенішим сортом є пижмо звичайна. У Росії зустрічається 27 сортів.

Цікавий зовнішній вигляд рослини, особливо його сонячних яскравих суцвіть створює невелику ілюзію того, що пижмо можна використовувати в декоративних цілях. Вирощувати пижмо на клумбах небажано. Так як в рослині знаходиться велика кількість токсинів, що робить його дуже небезпечним.

Також не рекомендується використовувати квіти пижма для складання букетів. Суцвіття поширюють запах і виділяють речовини, які викликають головний біль. Однак, саме завдяки цьому аромату, рослина допомагає позбавлятися від комах, таких як комарі і мухи.

Пижмо досить невибаглива. Любить добре освітлені ділянки, відмінно може рости і в півтіні. Цвісти пижмо починає в середині літа.пижмо

Лікувальні властивості і основні протипоказання пижма

Рослина має величезний запас активних біологічних речовин. Саме тому вона користується величезною популярністю у народних цілителів.

Один з видів пижма - бальзамическая. Її відвар виконує незамінну функцію аспірину. Цей відвар застосовувати потрібно з обережністю: при неправильному вживанні організму можна завдати шкоди.пижмо

Молоді листочки пижма звичайного в малій кількості вживають і в сирому і в приготованому вигляді. Можна додавати їх до салатів в невеликих кількостях. Пижмо застосовують в якості ароматизатора, вона здатна замінити мускатний горіх і корицю.

Красиві квіти пижма мають унікальні смакові якості, трохи лимонно-ароматизовані, гіркі. Чай зроблений з листя пижма і квітучих стебел застосовують як лікарський засіб.