Редис: посадка і вирощування, сорти редиски, хвороби і шкідники. Фото редису.

Редис є улюбленою усіма ранньої культурою, яка допомагає боротися нам навесні з авітамінозом. У редисці знаходиться аскорбінова кислота, вітаміни P, PP, B, білки, цукру, амінокислоти, солі заліза, кальцію, фосфору і інші корисні речовини.

редис

В їжу застосовуються коренеплоди редису, які товщиною 3 см і покриті тонкою шкіркою, забарвленою в червоний, фіолетовий, білий, біло-рожевий або рожевий колір. Редис має приємний гострий смак. Цей типовий смак редиски визначено змістом в овочі гірчичного масла.

редис

посадка редиски

У редиски короткий вегетаційний період: встигає він за 20 днів (округлі сорту) і за 35 днів (довгі сорти). Садити редис можна в кілька строків: навесні 3 рази (до червня) і в серпні до вересня.

Літні посіви редису в спеку не виходять, тому що редис не виносить високої температури (він стає гірким і дерев'янистих). Насіння редиски садять на невисоких грядках, на рівній поверхні.

Редис відмінно росте на тих місцях, які призначені під помідор. Якщо сіяти редис щотижня до 20 числа травня, можна збирати багатий урожай.

редис

Насіння редиски можна купувати в магазинах, а можна користуватися своїми. Для цього потрібно посадити редиску вподобаного сорту (тільки сорти - гібриди не передають материнські властивості). Після формування коренеплоду, потрібно зрізати все листя, залишивши кілька. Через деякий час редис дає цветонос, на якому зав'язуються насіння. Потім як стручки пожовтіє їх необхідно зібрати і залишити дозрівати. Коли стручки дозріють, пам'ятайте їх руками і відберіть насіння. Їх вийде багато.

Насіння редиски сіють рядами, відстань повинна бути близько 10 см. На квадратному метрі сіють 3 г насіння, і трохи присипають їх землею. Схожість насіння редиски близько 6 років.

Редис можна сіяти в квітні - як з'явиться можливість працювати на садовій ділянці.

Щоб насіння редиски дружно зійшли, їх необхідно сіяти в заздалегідь пролиту грунт. Коли у сходів з'явиться перший листок, їх потрібно прорідити, залишаючи відстань 2 см між рослинами. Однак краще сіяти відразу по одній насіння, тому що проріджування пошкоджує корінь рослини, і воно гірше росте.

редис

Догляд за коренеплодом редису

Основні правила догляду складаються з: прополки бур'яну, проріджування, розпушування, при нестачі вологи рясний полив.

Редис є вологолюбні рослиною. Культура холодостійка, насіння можуть проростати при температурі + 3 ° С, а паростки переносять заморозки -3 ° С. Дорослі екземпляри витримують короткі похолодання до -4 градусів. Краща температура для цього коренеплоду + 15 ° С.

редис

У суху погоду поливати редис необхідно кілька разів на день, тоді він буде щільним і соковитим. Коли вологи не вистачає, коренеплід або зовсім не утворюється, або виходить порожнистим. Дуже потребує редис у волозі після формування першого листа, коли формується коренеплід. У суху погоду вистачає 3 години протримати коренеплід без вологи, і він буде неправильно розвиватися. І пам'ятайте якщо редиска гірка, значить, ви її погано поливали. Якщо вона потріскалася - поливали з надлишком.

редис

Редиска не вимоглива до грунту, але прекрасно росте на багатій поживними речовинами землі.

Ніколи не додавайте свіжий гній в грунт, в іншому випадку редис виявиться порожнистої всередині. Підживлення необхідно здійснювати лише перепрілої органікою. При нестачі азоту у редису погано росте бадилля і коренеплід, а листя стає жовтим. Вирішити дану проблему допоможуть комплексні добрива. При нестачі калію, листя редису нормальні, а коренеплід НЕ зав'язується. Рішення проблеми - добавка калійних добрив.

редис

прибирання редиски

При посадці коренеплоду навесні, прибирання роблять відразу, тільки-но коренеплід досягне нормальної величини. При посадці восени, у вересні, з прибиранням редису не поспішайте, він прекрасно зберігається в грунті, і не втрачає своїх смакових якостей.

редис

сорти редиски

Ранньостиглі сорти:

Черрі Беллі - відмінний коренеплід, соковитий, м'якоть славна на смак. 'Черрі Беллі' можна вирощувати з квітня і до вересня.

Ланкет - редис з ніжною, водянистою м'якоттю, практично не утворює стрілок. Можна вирощувати весь городній сезон.

Охотський . Ранньостиглий сорт. Вживати можна через 30 днів після висадки. Коренеплоди червоного забарвлення, округлої форми, близько 3 см діаметром. М'якоть ніжна, соковита, рожева. Стійкий до розтріскування і стеблування.

Чупа-чупс . Ці яскраві блискучі плоди схожі на цукерки-льодяники. М'якоть ніжного смаку подобається дітям. Висівають у квітні. Ще характерна особливість цього сорту - великі коренеплоди.

редис

Середньостиглі сорти:

Моховскій - високоврожайний сорт редису. Відмінний смак, швидко дозріває і дуже рідко хворіє. Вирощувати можна з травня.

Спека - поширений сорт з соковитою м'якоттю. Якщо вологи недостатньо, плід стає пухким. Сіяти можна і восени і навесні.

Червоний велетень - редис з продовгуватими великими плодами. М'якоть гостра. Сіяти восени цей сорт можна.

Злата - має жовтого кольору коренеплоди. Холодостійкий, сходи виносять заморозки. Цей сорт добре садити навесні, і в зиму.

Пізньостиглі сорти:

Рампоуш - не утворює квітконосів. Коренеплоди веретеновідние, білі. М'якоть біла, приємний смак.

редис

Шкідники і хвороби редису

Цей коренеплід вражає несправжня борошниста роса в захищеному грунті при надмірній вологості і поганому провітрюванні.

На кислих грунтах коренеплід вражає кила. Це вірусне захворювання, при якому з'являються нарости на корінцях. Такі коренеплоди краще знищити, і більше на цьому місці редис не садити.

Редис пошкоджують різні городні блішки, які небезпечні під час появи сходів. Блішки з'являються в суху спекотну погоду. Регулярний полив, оберігають посіви від блішок.

редис