Гортензія в горщику

Гортензія - дивовижне рослина, яке любимо усіма ландшафтними дизайнерами і садівниками. Її шикарний колір, чарівний аромат, різноманіття сортів припали до душі і тим, хто бажає облагородити свій будинок красивою гостею з далекої Японії. Власне тому сьогодні гортензію можна бачити в горщиках на балконах, терасах або на підвіконнях житлових квартир.

Кулясті волоті з кремовими, рожевими, білими квітами надають якийсь шарм приміщенню, виділяючи чарівний аромат. У кімнатних умовах зазвичай тільки один вид гортензії приживається легко - гортензія крупнолистная.

Гортензія в горщику

На вулиці кущ гортензії може виростати 3 м у висоту, проте в горщику гортензія досягає максимум 60 см. Рослина вологолюбна, вибаглива, і тому не всі можуть впоратися з вирощуванням цієї красуні в горщику. Однак якщо дотримуватися основних правил догляду за цією культурою, то всі зусилля дадуть кращий результат.

Кімнатній гортензії не характерні великі розміри в порівнянні з садовими родичками. Все ж при правильному догляді гортензія обрадує не тільки великими квітами, а й частим цвітінням.

Необхідно забезпечити комфортні умови утримання - відповідну температуру, освітленість і вологість повітря.

Гортензія в горщику

Температура для гортензії

Гортензії не переносить спеку, прекрасно сприймає відкрите повітря. Влітку виділіть гортензії прохолодне містечко в тіні. Взимку, навесні і восени в кімнатних умовах не повинно бути високої температури (близько 20 градусів) і протягів - це згубно впливатиме на листя. А також не можна розташовувати горщик з кущем гортензії поблизу опалювальних батарей.

освітленість

При формуванні бутонів кашпо або горщик з гортензією потрібно розмістити на освітлених ділянках будинку, куди будуть надходити розсіяне сонячне світло. В інший час гортензії потрібно забезпечити півтінь.

Гортензія в горщику

Вологість для гортензії в горщику

Ця рослина родом з тих місць, де присутня вологий клімат, тому їй потрібна висока вологість повітря.

Гортензія в горщику

полив гортензії

Гортензія потребує вологи і рясного поливу.

Вода для поливу гортензії повинна бути кип'яченою, талої, відстояною. Коли на вулиці теплі деньки, поливайте гортензію під корінь або ж ставте горщик в ємність, яка наповнена водою кімнатної температури.

Грунт повинен бути завжди вологим, тільки верхній шар повинен підсохнути, тоді коренева система не загніет.

Взимку під час спокою поливи треба зменшити, тому що гортензія знижується фаза активності. Перевіряйте рівень сухості грунту, і використовуйте маленькі порції води при особливої ​​необхідності.

Коли на кущі почнуть з'являтися нові листочки, поступово збільшуйте полив.

Гортензія буде дякувати вас своїм пишним, чарівним цвітінням за щоденне обприскування, тому пам'ятайте про це. А для підтримки кислотності грунту в судовому горщику, яка так необхідна гортензії, рекомендується іноді поливати підкисленою водою - на 1 літр можна додати кілька крапель лимонного соку.

Гортензія в горщику

Підживлення гортензії в горщику

Крупнолистная гортензія не вимоглива до поживності субстрату, незважаючи на те, що рослина пишно цвіте і має великий розмір.

Взимку гортензії не потрібно харчування. Коли настане весна, вносять азотні добрива, а з настанням бутонізації, необхідно підгодовувати гортензію добривами з вмістом фосфору і калію.

Ще, за бажанням можна змінювати забарвлення квіток гортензії в горщику. Для цього необхідно взяти добрива для лужної і кислотною грунту, внісши його по різних сторонах садового горщика. Саме так виходять кущі, які одночасно мають бузкові або рожеві квіти з одного боку садового горщика, пурпурні або сині з іншого.

Гортензія в горщику

Хвороби і шкідники

Гортензії з рідкістю вдається уникнути хвороб або шкідників. Павутинний кліщ, попелиця - це найчастіші «відвідувачі» рослини.

Щоб позбутися від них використовують народні методи, наприклад, обробка мильним розчином, або використання необхідних інсектицидів.

Гортензія в горщику

розмноження гортензії

Розмноження гортензії будинку можливо 3 способами:

з насіння;

діленням куща;

живцями.

Живцювання - взимку необхідно нарізати з прикореневих пагонів живці близько 7 см завдовжки, видалити нижнє листя, наполовину вкоротити верхні, зріз обробити Корневином, помістити в грунт, зволожити, накрити прозорим пакетом, розмістити в світлому місці. При появі нових листочків, пересадити живці в горщики.

Розподіл куща потрібно проводити під час пересадки, проте треба бути дуже акуратними. Деленка повинна мати коріння і точку росту.

Гортензія в горщику

пересадка гортензії

Кімнатній гортензії потрібно щорічне пересадження. Проводиться вона восени після того ка відцвіте. Для пересадки потрібно створити хороші умови: зменшити освітленість, температуру, полив. Навесні пересаджування потрібно проводити до активного росту.

Грунт треба приготувати родючу, яка буде складатися з торфу, листової, дернової землі. Гортензія віддає перевагу кислим грунтам, тому грунт повинен містити хвойний опад або торф.

Коренева система у цій культури поверхнева, розростається вона горизонтально, тому горщик треба брати просторий і широкий. На дні повинен бути дренаж. Коренева шийка у гортензії перебувати повинна на рівні грунту.

Для молодих екземплярів потрібно брати горщик більше попереднього і пересаджувати, перекидаючи кущ, а дорослим рослинам вкоротити коріння, використовуючи ножиці. Як тільки зрізи трохи підсохнуть, рослина садять в горщик, насипають землі і поливають.

Гортензія в горщику

обрізка гортензії

В умовах квартири гортензія прекрасно переносить зиму, тому повторна обрізка ранньою весною проводиться тільки в якості профілактики.

Правильно доглядаючи за гортензією в судовому горщику, оточивши рослина турботою, постійним поливом, підгодівлею, це чарівне рослина прикрасить ваш будинок яскравими квітами і чарівним ароматом.

Гортензія в горщику