Лаватера багаторічна: посадка і догляд, види і сорти з фото і описом

Лаватера отримала свою назву завдяки двом братам лікарям лаватера, які проживали в Цюріху. Зростає лаватера не тільки на європейському материку, але і в Північній Америці, Австралії і т.д.

У садівництві використовується лише три види лаватера багаторічної. Рослина є невибагливим, що не вимогливим до низьких температур і нестачі вологи.

лаватера багаторічна

Лаватера багаторічна - це світлолюбна рослина з багаторічним кореневищем. Найпоширенішим видом лаватера багаторічної є Тюрінгенський, яка досить висока і гілляста.

Суцвіття у лаватера багаторічної можуть бути різних кольорів: жовтими, рожевими, пурпуровими і т.д.

лаватера багаторічна

Види і сорти лаватера

Лаватера тримісячна

Це однорічна, який представлений зеленим рослиною, висота якого перевищує трохи більше метра. Нижні листя серцеподібні або округлі, по краю городчато-зубчасті.

Квітки воронкоподібні, поодинокі, близько 10 см діаметром, розташовані в пазухах листків.

Квітконоси нижніх квітів довші, ніж чим у верхніх.

Віночок лаватера тримісячної - пятілопастний, рожевого, білого, або кармінового кольору. Цвіте з липня до самої осені.Лаватера тримісячна

Цвітіння лаватера починається через два-три місяці після того, як було посіяне насіння. Сіяти насіння лаватера потрібно відразу в грунт.

Для посадки лаватера тримісячної необхідні сонячні ділянки, або з невеликим затіненням. Для цієї лаватера підходять різні типи грунту, а це дуже важливо.

Оптимальна грунт та, в якої не утримується волога. Лаватеру тримісячну застосовують в декоруванні.Лаватера тримісячна

лаватера Тюрінгенський

Розтане в європейській частині Росії, в Середній Європі, в Західному Сибіру, ​​Середземномор'ї і Малій Азії.

Багаторічна, потужне зелене рослина близько 200 см заввишки з серцеподібними або округлими, сіро-зеленим листям; верхні - цельнокрайниє, нижні - лопатеві.лаватера Тюрінгенський

Квітки поодинокі, рожеві, на довгих квітконіжках, близько 10 см в діаметрі. Цвітіння починається в липні і до самої осені.

лаватера багаторічна

лаватера деревоподібна

Батьківщиною є південно-західна Європа (Лівія, Албанія, Греція).

Двулетник близько 2м заввишки. Стрункий прямий стебло. Великі овальні оксамитові листя близько 20 см завдовжки. Червоно-пурпурові гібіскусовідние квітки.

Лаватера деревоподібна є оранжерейним рослиною. Особливо гарні ряболисті форми. Лаватеру деревоподібну на літо висаджують в горщиках в грунт.

Прекрасна для одиночної посадки. Розмножується насінням.

лаватера деревоподібна

Грунт для лаватера

Лаватера багаторічна невимоглива, але краще всього росте на рихлому, не дуже родючому ґрунті. У цьому випадку її пагони сильно не витягуються, а цвітіння стає масовим і інтенсивним.

Догляд за лаватера

Лаватера багаторічна не переносить перезволоження, але при посухи рослини регулярно поливають. Стебла високорослих сортів лаватера підв'язують до кілків.

Для утворення нових бутончиків відцвілі пагони необхідно зрізати. Підживлення потрібно тільки на дуже мізерних грунтах раз в 5-8 тижнів. лаватера багаторічна

розмноження лаватера

Лаватера багаторічна розмножується насінням у відкритий грунт ранньою весною. Сходи з'являються тільки через кілька тижнів при температурі близько 15 град.

Як правило, сорти потужні, гіллясті близько 120 см заввишки, в квітнику рослини повинні рости рідко.

Після появи сходів їх потрібно проріджувати, з відстанню між рослинами близько 25-30 сантиметрів.

Хвороби і шкідники

Лаватера багаторічна уражається іржею. На нижньому боці аркуша утворюються коричневі або жовті плями.

Уражені частини рослини потрібно видалити, при сильному зараженні вся рослина необхідно знищити.лаватера багаторічна

Використання лаватера в ландшафтному дизайні

Лаватера багаторічна дуже ефектна в групових посадках, міксбордерах. Як правило, це чудове рослина з великими квітками, садять в клумбі з яскравими однолітниками, де лаватера завжди звертає на себе увагу.

Партнери в групових посадках

Лаватера багаторічна поєднується з квітучими синіми та фіолетовими квітками (вербена, шавлія, дельфініум); приваблива в посадках з ірисами, трояндами і запашним тютюном.