Сад в англійському стилі: як створити англійський сад своїми руками. Фото англійського саду.

Англійська сад створений для того щоб все здавалося природно, щоб було місце для роздумів. Англійський стиль цінує натуральність. Пейзаж англійського стилю розраховує на збереження балансу між церемонністю англійців, і живою природою, додавши в пейзаж елементи романтизму і загадковості.

Зробити англійський сад - реально, навіть якщо ви не були в Англії. Правильне застосування кольору, матеріалів, елементів декору, фурнітури і рослин перетворить будь-який сад в доглянуте, стильне і ідеальне місце.Сад в англійському стилі

Спадщина парків і садів Англії

Наші предки сприймали природу як недружню місце. Саме Англія змінила наше ставлення до навколишнього нас середовищі. Світ за порогом свого будинку стали цінувати, усвідомили важливість не тільки практично, а й естетично.

Сад в англійському стилі привніс багато деталей, які здаються нам банальними.

Раніше англійський маєток включало в себе:

Ставок - повинен був бути в кожному англійському саду, хоч невеликий, і з звивистими обрисами.

Жива огорожа - таку огорожу використовувалося, щоб у тварин не було можливості підійти близько до будинку, а також не затуляти весь вид на місцевість.

Горбисті галявини - англійський ландшафтний дизайн характеризується чергуванням рівнин і насипів. Пагорби найкраще відображають природний ландшафт, ніж чим плоске поле, що виглядає сумно.

Гаї дерев - висаджувалися поблизу будинку. Дерева прекрасно виглядали з галявинами на пагорбах.

Сад в англійському стилі

Особливості англійського стилю

Англійська сад - це старомодність, природність кольорів і матеріалів, романтизм і потяг до старовини. Ландшафт англійського стилю стирає межу між природою і сучасним прогресом. У цьому успіх стилю, і його постійна популярність.

Перш за все, англійський сад заснований на геометрії, що не кидається в очі. Якщо дивитися зверху, то доріжки зустрічаються у одного центру, а прямокутні форми і кола поєднуються, щоб надати пейзажу відчуття порядку, закінченості.

Сад в англійському стилі

Елементи, які роблять сад істинно англійським:

  1. Живоплоти і квіткові стіни.

Уступіться дикорослих, надто пишних бордюрів.

Англійська ландшафт являє собою геометричні фігури, на зразок кола, овалу, квадрата і прямокутника.

  1. Кілька видів рослин.

Моноконцепція при виборі рослин для клумби - головна риса англійського стилю. Чи не висаджуйте все підряд, зосередьтеся краще на 2-3 видах, і використовуйте різні їх відтінки. У вас повинен бути контраст між різноманіттям кольору і спокоєм навколишнього вас місцем.

  1. Однакові елементи в обробці охоплює простору і вдома.

Повторюють матеріали, як цегла або камінь, в колонах, садових стінах, фонтанах і басейнах допоможе об'єднати в одне ціле сад і будинок.

  1. Пишне цвітіння однорічників.

Вони цвітуть протягом 4 місяці, чим не може похвалитися багаторічна рослина або чагарник. Використовуйте однолетники в доріжках, по краях або в центрі клумби.

Сад в англійському стилі

доріжки

Важко собі уявити англійський сад без садових доріжок. Матеріал для доріжок простий і знайдеться в будь-якому господарстві: плитка, цегла, гравій. Доріжки можуть бути паралельними один одному чи по одному, тоді посаджені між ними рабатки і газони будуть гармонійними.

Основне правило - звужуйте доріжку, якщо раптом вона веде до відокремленого і затишного місця, і зробіть її ширше, якщо доріжка підходить до відкритого місця, де збираються люди.

Сад в англійському стилі

Доріжка з гравію

Дизайн англійського стилю - це садова доріжка з гравію, вона не уявляє собі великих витрат і спорудити її найпростіше. Бордюр з вапняку або каменю додасть доріжці закінчений вигляд і дозволить вписатися в англійський сад.

Англійському саду характерні доріжки з каменю, тротуарної плитки. Дані матеріали довговічні і не вимагають особливого догляду. Форма повинна бути прямокутна або квадратна.

Тротуарна плитка декоративна та стане прекрасним доповненням в англійський сад. Прослужить вона кілька десятків років.

Сад в англійському стилі

водойми

Англійська сад неможливо уявити без води. У садах Англії можна побачити ставок в самій глибині саду, з лавками навколо. Водойма повинен бути не глибоким, а біля нього повинні бути висаджені живопліт або високі чагарники і багаторічні рослини.

Класичний англійський сад - це місце для розслаблення, тому для нього не підходять галасливі водоспади і швидкі потоки води.

Багаторічні квіти, дерева і чагарники в англійському саду

Для того щоб створити невимушеність ландшафту в англійському стилі, потрібно висаджувати рослини шарами. Найвищі повинні бути посаджені ззаду, нижче - їх місце посередині, а маленькі скраю. Дотримуйтесь колірну гамму. Вибирайте або тільки холодні відтінки (фіолетові, білі, блакитні, холодний рожевий), або ж теплі (помаранчеві, жовті, червоні). Так ви оформите єдину концепцію англійського саду.

Сад в англійському стилі

Англійська народ любить романтичні, старомодні квіти. Англійська сад неможливо уявити без троянд (дуже популярні сорти Девіда Остіна), лилейника, дельфиниума, мальви, півонії, наперстянки, лев'ячого зіва.

Англійський парк не можна уявити без дерев. Для огорожі підходить тис, граб, східна туя, самшит, магнолія. Вони прекрасно переносять формовку і стрижку, підходять для формування топіарних фігур. Закриють паркан вічнозелені ялини, ялівці, сосни.

Сад в англійському стилі

Створюємо англійський сад своїми руками

За допомогою 6 простих кроків можна створити англійський стиль на будь-якому дачній ділянці.

  1. Посадіть декілька видів рослин, тільки в більших кількостях.

Наприклад, сорти троянд New Dawn і William Baffin, які через свою об'ємності можуть прикрасити великі ділянки саду.

  1. Створіть комбінації контрастних відтінків.

Англійському саду необхідно правильне використання кольору. Лимонні і жовті лілейники чудово гармонують з пурпуровими і фіолетовими алліум.

  1. Встановіть кордон.

Це можуть бути живоплоти, доріжки, годівниці для птахів. Вони прекрасно впишуться в простір, створюючи всю цілісність композиції. Огорожі та ковані решітки вилучать один шматочок саду від іншого, не закриваючи весь огляд.

  1. Виділіть садову меблі.

У ландшафті англійського стилю, замість звичних нам квітів - зеленого, сірого, коричневого, переважають сміливі, яскраві відтінки, які залучають свою увагу. Червоний стіл і помаранчева лава - не дадуть занудьгувати, навіть коли на ділянці нічого буде цвісти.

І не забувайте про старовину - чим старше виглядають речі, тим вони краще.

Металеві гойдалки додадуть саду романтичних ноток. Розмістити їх найкраще в тінистому кутку саду.

Сад в англійському стилі

  1. Сконцентруєте увагу на вид зсередини.

Навколо колон і стовпів закріпіть в'юнкі рослини. Буде виглядати дуже ефектно, вони начебто будуть парити в повітрі. В англійському саду можна розмістити стилізовані руїни і статуї.

  1. Сонце і півтінь добре поєднуються один з одним.

У ландшафті англійського стилю присутні тіньолюбиві гортензії, посаджені біля північної стіни, і сукуленти, які люблять сонячне яскраве світло.