Рокитник: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Рід Рокитник охоплює більше 50 видів листопадних, іноді вічнозелених чагарників, рідше невеликих дерев, поширених в Західному Сибіру, ​​Європі та Африці.

Як правило, рокитник - невибагливий чагарник 2,5 м у висоту, не надто широко використовуваний в озеленення.

Багато з цих чагарників придатні для декорування піщаних укосів; інші види рокитника є хорошими, декоративними кущами для одиночних і групових посадок.

Великий інтерес представляють рокитник з ароматними квітками.

Рокитник формує щільний, цікавий за формою яскраво-зелений або сіруватий від опушения стебел кущ.рокитник

Цвіте рокитник ранньою весною або ж влітку жовто-білими, жовтими, ліловими метеликовими квітками, що нагадують квіти гороху, які зібрані на кінцях пагонів, а іноді і в пазухах листків.

Рокитник - хороший медонос, він росте по ярах, кам'янистим піщаним схилах, зустріти його можна і на лісовій галявині.

Приблизно 15 видів рокитника введено в культуру, але до цього дня, вони маловідомі.рокитник

Види і сорти рокитника

Все рокитник, які вирощуються в середній смузі Росії, володіють однією спільною рисою: вони рано прокидатися навесні, пагони приступають рости в травні і не закінчують рости до самих морозів.

Це - їх величезний плюс: чагарники весь літній сезон зберігають зелень, але потім їм доводиться розраховуватися недозрілі пагонами, які в зиму йдуть разом з листям, а потім і вимерзають.Рокитник в ландшафтному дизайні

рокитник вінцевий

Батьківщиною рокитника венечного є Південна і Центральна Європа. Чагарник близько 3 м у висоту з, зеленими, тоненькими пагонами, в молодому віці опушеними.

Листя у рокитника венечного чергова, трійчастий, черешчатого, листочки довгасто-ланцетні або овальні, тупі, у верхніх листочків часто один листочок.

Квіти 2 см, поодинокі, в пазухах листків, жовті. Плід рокитника венечного довгастий, сплюснутий боб з 2 насінням.рокитник вінцевий

Листя у цього рокитника обпадають рано, це говорить про підготовку пагонів до зими. Найкрасивіший і самий культивований в Європі.

Рокитник вінцевий підходить для вирощування в великих альпінаріях або одиночним рослиною на сонячних галявинах.

Добре поєднується з вейгели, дейція, бузок; прекрасно виглядає з вереском. Є багато декоративних форм, проте всі вони не підходять для середньої смуги.рокитник вінцевий

рокитник кьюсскій

В Європі дуже популярний.

Висота куща 0,3 м. Гілки, що стеляться або пониклі з трійчастого листям і дуже великими біло-жовтуватими квітками. Хороший чагарник для кам'янистих садків.

рокитник виступающецветковий

Родина Південні Альпи, зростає по схилах гір.

Для альпінаріїв середньої зони викликати інтерес може рокитник виступающецветковий, тому що він витримує морози до -20 ° С.

Рокитник виступающецветковий висотою до 60 см з мініатюрними трійчастого листям і дуже великими жовтими квітами на довгих квітконіжках; під час цвітіння їх видно лише з нижньої сторони.

рокитник ранній

Кущ рокитника раннього 1,5 м у висоту з розлогими, тонкими, дугоподібними гілками утворюють густу, щільну крону.

Листя світло-зелені, вузькі, ланцетні, до 2 см завдовжки. Коренева система поверхнева. Яскраві жовті квіти з різким ароматом з'являються в травні.рокитник ранній

Добре росте на піщаних легких ґрунтах нейтральною або слабокислою реакції. Морозостійкий. Рокитник ранній прекрасно використовується в озелененні.

Так само є прекрасним чагарником для одиночних і групових посадок.рокитник ранній

рокитник скупчені

Родом рокитник скупчені, з країн Центральної Європи (Чехії, Угорщини, Румунії).

Становить великий інтерес. Чагарник висотою всього півметра. Кущ діаметром 80 см.

Його казкові желтоокрашенние, низькі кущики прикрашають будь-який сонячне містечко в саду. Рокитник скупчені скороплоден - цвісти і плодоносити починає з 3 віку.

Розмножується рокитник скупчені насінням, схожість яких більше 90%, і літніми живцями, вкорінюються після цвітіння. Часом обмерзають кінці однорічних, іноді багаторічних пагонів.рокитник скупчені

Рокитник довгастий або подовжений

Родина рокитника довгастого - гірська південно-східна частина Європи.

Його можна частіше за інших зустріти в культурі. Зацвітає рокитник довгастий в кінці травня, цвітіння триває до кінця липня.

Квітки жовті. Найкраще розвивається на поживних пухких грунтах.

рокитник сланкий

Батьківщиною рокитника стелиться є Південна Європа.

Кущ 20 см заввишки. Пагони у рокитника стелиться зелені, опушені, що вкорінюються. Листя темно-зелена, довгасто-ланцетні, з нижньої сторони покрита волосками.

Квітки рокитника стелиться від яскраво до темно-жовтих тонів, розташовані по 3 в пазухах листків. Цвіте пишно. У рокитника стелиться плоди - боби, близько 3 см.

Використовується на кам'янистих гірках і для посадок групами. Морозостійкий, але в холодні зими може трохи підмерзати.

Розмножується живцями і насінням, прекрасно зимує під снігом, прикритий ялиновим гіллям або листом.рокитник сланкий

рокитник Цингера

Зростає в змішаних лісах і поширюється до верхів'їв Волги, Дніпра, Північної Двіни.

Висотою рокитник Цингера не більш метра. Молоді пагони цього чагарнику, прикрашені золотистим опушенням, красиво обліствени світлими зеленими листками.

Під час цвітіння, що починається в травні - червні, і без того красиві гілки спалахують жовтими квітами, які з'являються з пазухи листа по 1-2 і пагони перетворюють начебто в золотисті колоски.

Після цвітіння формуються боби, вкриті білим опушенням.рокитник Цингера

рокитник сідячелістний

Кущ 1,5 м у висоту з трійчастого листям. Цвіте щороку в червні. У рокитника сідячелістного жовті квітки довжиною 2 см.

З 5 років починає плодоносити. Плоди - маленькі боби, дозрівають у вересні. Рокитник сідячелістний світлолюбний і посухостійкий, що не зимостійкий.

Потребує санітарної обрізки і укритті на зиму. Використовують в озелененні на альпійській гірці.рокитник сідячелістний

рокитник чорніючий

Названий тому, що при сушінні його листя чорніють. Кущ 1 м у висоту, зростає він у соснових лісах.

Цвіте рокитник чорніючий, з червня по вересень жовтими квітками, зібраними по 30 штук в колосовидні вертикальні суцвіття.

Незвичайно красивий під час тривалого цвітіння. Плодоносити починає з дворічного віку. Насіння дуже життєздатні.