Селера: види і сорти, посадка і догляд. Фото селери.

Селера є дворічним рослиною, в перший рік вирощування утворює розетку темно-зелених листочків, часом м'ясисті черешки, ще в залежності від сорту, корінь або ж коренеплід. На другому році вирощування листя селери відростають ранньою весною, формуючи прямий стебло, висота якого, дорівнює від 30 до 1 м, і зонтичное суцвіття. Цвіте селера в липні, а в серпні зріють насіння. Майже відразу після цього селера гине.

селера

Види і сорти селери

Спочатку потрібно визначитися, який вид селери бажаєте ви вирощувати у себе на ділянці. Сьогодні їх існує три види:

Листовий селера - вирощують заради зелені, яка багата вітамінами;

Кореневої селера вирощується заради коренеплоду;

Черешкова селера - отримують соковиті черешки.

селера

Після визначення з видом, потрібно приділити увагу вибору насіння, яких у продажу сьогодні представлена ​​величезна безліч. Здавалося б, вся різниця полягає в зовнішньому вигляді і в агротехніці. Але в дійсності селера різних сортів відрізняється застосуванням, смаковими якостями, властивостями. Тому все індивідуально і, доведеться спробувати декілька варіантів, щоб для себе вибрати відповідний сорт.

Найпопулярніші і затребувані сорти селери:

Кореневої : Яблучний , Діамант , Максим .

Черешкова : Атлант , Юнга , Малахіт .

селера

Вирощування листового селери

Насіння селери листового дуже повільно проростають, і в початковому періоді розвитку не проявляє активності. Тому в даному випадку розсада кращий вихід. Можна посіяти їх і відразу в грядку, зробити це треба ранньою весною. Потрібно відзначити, що дана культура холодостійка: і насіння і розсада можуть перенести невеликі заморозки.

Перш ніж, посіяти насіння, їх потрібно заздалегідь обробити. У кожного городника свій метод, але найпопулярнішим є замочування насіння в розчині марганцівки. Після пророщують насіння на вологій тканині, і потім висівають в ящики. Грунт повинна бути з торфу, перегною, піску, і листової землі. Всім цим займаються приблизно на початку березня.

Як тільки з'являться сходи, розсаді, необхідно створити хороші умови - забезпечити температуру 15 градусів і дотримуватися світловий режим, щоб не витягнулася розсада. Після появи двох справжніх листочка, потрібна пікіровка. Розсаду або посів насіння в вуличні умови здійснюють в квітні - на початку травня.

селера

Вирощування черешкові селери

Вирощування розсади черешкові селери відбувається схоже вирощування розсади листового. Різниця є лише при посадці розсади. Підготовлений матеріал садять в борозенки, глибина яких повинна складати 10 см. Даний спосіб сприятливо позначається на формуванні черешка.

селера

Вирощування селери кореневого

Кореневої селера потрібно вирощувати лише розсадним методом, тому що посів насіння у відкритий грунт не дає очікуваних результатів - корінь не встигне вирости. Садити кореневої селера на розсаду потрібно в лютому, тому що вегетативний період у кореневого селери 150-200 днів.

Насіння потрібно також попередньо обробити. Після замочування насіння селери необхідно просушити. І лише потім приступати до посадки.

У відкритий грунт пересаджувати селера найкраще в теплу погоду. Висаджувати потрібно на відстані не менше 30 см.

селера

Догляд за селерою

Всі питання вже вирішені: як обробляти насіння, коли сіяти селеру. Тепер поговоримо про правильний догляд за, щоб вона вас радувала хорошим урожаєм.

Всі три види селери не переносять, коли на поверхні грунту утворюється корочка, тому розпушування грає величезну роль. Також культура не переносить загустіння, тому досвідчені городники радять постійно прополювати грядку від бур'янів. Також потрібно пам'ятати і про полив - земля повинна бути вологою.

Також необхідно підгодовувати селера, вносячи добрива приблизно 2 рази на місяць. Приділяйте і мульчування грунту. Це запобіжить швидке висихання грунту.

Листовому селері не подобається глибока посадка, любить рости на поверхні.

Якщо все літо здійснювати належний догляд за рослиною, то результат перевершить очікування і у вас буде хороший урожай.

селера