Черемуха: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Налічується приблизно 20 видів, що ростуть Північній Америці та Азії. Листопадні дерева часом чагарники, з простими, зубчастими листками, дрібними ароматними білосніжними квітками. Плід - кістянка 1 см діаметром.

Зростає черемха на родючих ґрунтах або ж в горах на осипи і схилах. Зазвичай на відкритих галявинах в лісі, в кустарних заростях.

Пов'язана з черемхою весна, а також і повернення холодів, з якими, як правило, збігається час її пишного цвітіння. Повітря, напоєне трохи гіркуватим ароматом, як ніби говорить нам про те, що закінчилася зима, і настав оновлення природи.

Все це говорить тільки про емоційне сприйняття найулюбленішого народного дерева.Черемуха

опис черемхи

Черемуха - дерево всіма улюблене, однак її не дуже вітають на садових ділянках. Вважається, що черемха приваблива для шкідників, а тому і шкідлива для саду.

Дерево надзвичайно корисне: листя і квіти черемхи виділяють багато летючих фітонцидів, це очищає навколо повітря, вбиваючи шкідливі мікроорганізми і дрібних комах - кліщів і комарів.

З цієї причини також вносити букети з черемхи в будинок не потрібно: величезна концентрація фітонцидів викликає головний біль.Черемуха

Види і сорти черемхи

Численні види, форми і сорти черемхи дозволяють різноманітне використовувати дерево в саду. В одиночних посадках ландшафтного і регулярного стилю: змішаних або чистих групах різної величини, алеях, масивах, живоплотах.

Не слід нехтувати і плодами черемхи. У черемхи ягоди смачні і корисні.

Жителям середньої смуги нашої країни відома черемха кистевая або черемха звичайна - дерево, що росте в другому ярусі наших широколистяних лісів.

Черемуха віргінська

Росте вздовж річок, на вологих і багатих ґрунтах, в районах Північної Америки.

Дерево (15 м) з розлогою, широкою кроною; темно-бурою корою. Листя черемшини віргінської довгасто-яйцеподібна, спочатку буро-зелена, влітку темно-зелена, блискуча. Квітки білі, в облиствених кистях 15 см завдовжки.

Її плоди кулясті, червоні, потім темно-червоні, зі їстівної м'якоттю. Цвіте з 7 років. Цвітіння триває кілька тижнів. Листя черемшини віргінської восени забарвлюються в барвисті тони.

У культурі зростає від Архангельська, до Криму, де при поливі жаростійка.Черемуха віргінська

У культурі росте у вигляді великого чагарнику (7 м) або невеликого деревця. До грунтів черемха віргінська не вимоглива, віддає перевагу багатим, зволожені місця.

Найкраще черемха віргінська зростає на сонячних місцях, зимостійка. Дерево розмножується кореневими нащадками і насінням. Насіння добре сходять.

У черемхи віргінської є ефектна форма " Шуберта " . Маленьке, листопадне деревце або кущ з зеленим листям, яка стає червоно-фіолетовою. Цвіте навесні дрібними білими квітками.

' Atropurpurea ' . Дерево (15 м) або великий чагарник з пурпурним листям. Кора чорна і їстівні, терпкі плоди.

' Пізня Радість ' . Дерево (8 м) з узкопирамидальной кроною. Її плоди чорно - коричневі, м'якоть червона, смак солодко-кислий.Черемуха віргінська

черемха звичайна

Цей вид черемхи має великий ареал, від європейської лісотундри до Кавказу, а також від Португалії до Єнісею. Улюблене місце проживання черемхи - добре зволожені ґрунти змішаних і хвойних лісів.

Дерево (15 м) з бурою корою, що має гіркуватий аромат. Крона черемхи звичайної широка, з спадають гілками; кора матова, гладка, сіро-чорна. Молоді пагони спочатку зелені, потім стають коричневими.

На тлі листя, пониклі кисті білосніжних квіток контрастно виділяються. Якщо вам пощастить, то ви можете зустріти дерева з рожевими квітками.

Квітки з'являються в травні. Чорні, соковиті їстівні плоди черемхи звичайної дозрівають в липні. Плоди в'яжучі, терпкі. черемха звичайнаПеремелені плоди придатні для начинки пирогів.

Зростає черемха звичайна швидко, вологолюбна, тіні. Прекрасно переносить черемха і міські умови. Розмножується черемха звичайна насінням, відводками і живцями.

Має декоративні форми: плакучу; ряболисту - з жовто - строкатим листям; розоцвітих - з рожевими квітками; жовто-плодову і жовтувато-зелено-плодову.

Черемха звичайна ' колоратив ' . Деревце або невеликий чагарник (5 м). Листя мідно-фіолетового або пурпурного кольору, потім стають зеленими. В осінній період листя забарвлюється в червоно-рожеві тони.

У черемхи звичайної пагони темно-пурпурові. Дуже ефектна в період пишного цвітіння рожевими кистями квіток з ароматом мигдалю. Плоди чорні, блискучі, в'яжучі, їстівні.

Серед декоративних черемхи виділяються форми, що володіють пишним цвітінням або неординарним розфарбуванням листя:

' Ніжність ' - 4 м заввишки. Квітки дрібні, темно-червоні, потім стають білими;

' Полону ' - махровий сорт, він просто чудовий.черемха звичайна

Черемуха пізня

Батьківщиною вважається Північна Америка. Зростає на багатих ґрунтах в лісах з ясенем, дубом. За пізнє цвітіння черемшина пізня і отримала цю назву. Воно настає лише в кінці травня.

Дерево (20 м) з розлогою кроною і вишневою корою. Восени листя забарвлюється в різні відтінки червоного і жовтого кольору. Квітки без запаху, білі. Плоди черемхи пізньої чорні, гіркуваті.Черемуха пізня

Росте швидко, прекрасно переносить обрізку, морозостійка. Невимоглива до грунту, однак краще розвивається на свіжих грунтах.

Декоративна рясним цвітінням і листям, восени - осінньої забарвленням листя і плодами. Хороша черемха пізня в одиночній, і алейної посадках.

Має декоративні форми: пірамідальну; плакучу; строкату - з жовто-строкатим листям; хрящувате - з довгою, блискучим листям; івольстную; махрову.Черемуха пізня

Місцезнаходження черемхи

Переносить тінь, але пишну крону дерево формує тільки на відкритих посадках.

Грунт для черемхи

Любить рости на родючому ґрунті, по чагарниках чагарників. Черемуха - має сильну кореневу систему, тому прекрасно переносить перезволоження, а також грунтову посуху.

Догляд за черемхою

Головна хвороба черемхи в Росії - плямистість листя. Шкідники - жуки - попелиця, рослиноїдні клопи, довгоносики, мінуюча міль, непарний шовкопряд.Черемуха

розмноження черемхи

Порослю, насінням, живцями.

Використання черемхи

Поширений в садівництві рід, види цього роду цінуються за ажурність крони, пишне цвітіння і загальну декоративність. Використовують черемху в групових посадках.Черемуха