Флокси: посадка і догляд у відкритому грунті. Способи розмноження, види і сорти, фото флоксів

Флокси одні із самих невибагливих і декоративних багаторічників. Батьківщиною флоксів прийнято вважати Північну Америку. Можливо, суворий клімат Північної Америки і прищепив цим багатолітникам їх живучість і не вередливість.

В даний час флокси можна зустріти всюди, починаючи з маленького палісадника і закінчуючи величезним Ботанічним садом.флокси

Рід флоксів налічує 50 видів багаторічних рослин і лише одне однорічне - флокс Друммонда. Селекціонерам вдалося вивести понад 1500 сортів цих ароматних квітів. У перекладі з грецької «флокс» означає «полум'я».

Назва цієї рослини дав Карл Лінней через вогненно-червоних квіток флокси роду Друммонд.флокси

Головні переваги флоксів - невибагливість, легкість у вирощуванні, тривале цвітіння, найрізноманітніша забарвлення квіток - від білої до темних відтінків фіолетового.

Вони різні за термінами цвітіння і по висоті куща, завдяки цьому можна підібрати відповідні рослини на свій смак. При гарному догляді кущі флоксів можуть рости на одному місці без пересадки багато років, кожен рік, благоухая шапками квітів.флокси

У травні зацвітає флокс шилоподібний і Розчепірений. У червні червоними квітками спалахує флокс Друммонда, квітучий до самої осені.

А якщо постійно видаляти у них пониклі квітки, то з'являються бічні пагони і цвітіння флоксів стає ще пишніше. Починаючи з середини літа і до осені цвіте флокс плямистий і волотистий. Саме на основі метельчатого флокса і створені незліченні чудові садові сорти флоксів.флокси

посадка флоксів

Їх невибагливість, не означає, що їм абсолютно не потрібен догляд. В першу чергу, для успішного вирощування, необхідно вибирати гарне місце для посадки. Найбільш підходящим буде підлозі тінисте або світле місце з родючим грунтом і з достатнім зволоженням. Перезволожений ділянку з високим стоянням грунтових вод флокси не підходять.

Грунт для флоксів

Грунт повинна бути оброблена на глибину 30 см, в неї потрібно внести компост, деревну золу (150-200 г), суперфосфат (приблизно близько 50 г на відро компосту). Якщо грунт кислий, потрібно обов'язково внести вапно. Про користь золи слід сказати окремо.

Для флоксів деревна зола особливо цінна тим, що вона є підгодівлею на кілька сезонів, збільшує їх опірність хворобам. При посадці відстань між кущами флоксів має бути близько 50-60 см для високорослих сортів, 35-45 см для низькорослих сортів.флокси

Догляд за флоксами

При догляді за флоксами, потрібно враховувати їх біологічні особливості. Зростання молодих пагонів виникає ранньою весною. І утворюється їх в три рази більше, ніж в минулому році. Флокси забирають з грунту велику кількість поживних речовин, за рахунок потужного нарощування нових стебел.

Внаслідок цього навесні флокси необхідно підгодовувати комплексними мінеральними добривами. Приблизно в кінці червня ріст стебел завершується, на їх верхівках утворюються суцвіття.

Цвітіння тривале, триває близько 1,5-2 місяців. Після того, як цвітіння закінчиться, потрібно зрізати верхівки пагонів з залишками суцвіть. В кінці літа на кореневищах флоксів починають закладатися ростові нирки майбутнього року.флокси

розмноження флоксів

Флокси розмножуються легко декількома способами. Найпоширенішим методом є розподіл кореневища дорослого куща (4-5-років). Пересаджувати можна навесні або восени. Кущ викопують лопатою або гострим ножем розрізають на кілька частин. Їх відразу ж можна садити на постійне місце, заглубив на 2-3 см.

Розмножити флокси можна і живцюванням, протягом усього вегетаційного сезону. У момент появи сходів, ранньою весною потрібно акуратно виламувати молодий пагін зі шматочком кореневища.

Ці черешки приживаються стовідсотково і зацвітуть уже в цьому році. У травні і червні черенковать можна молоді відросло пагони, різати потрібно шматочки з двома парами листя. Живці слід помістити у вологий грунт, закривши банками.флокси

Можливі проблеми з флоксами

Флокси найчастіше страждають від борошнистої роси, особливо при посадці в тінистому місці і при поганому догляді. Її виникнення, сприяють також загущені посадки або старі недоглянуті кущі.

При дотриманні правил агротехніки і уваги до флоксів, вони будуть щороку радувати вас запашними пишними квітами, довго прикрашаючи сад.флокси