Як правильно вирощувати троянди. Способи, поради, рекомендації, фотокомендаціі, фото

Багато захоплюються пишнотою красуні троянди, а як би було чудово, якби вона росла у вас на підвіконні або в саду. Сьогодні ми постараємося докладно розповісти, як вирощувати троянду самостійно.

Роза відноситься до роду шипшин і якщо у вас з'явилося бажання вирощувати її будинку, то краще для цього вибрати карликові сорти.

Як вирощувати троянди

Пов'язано це з тим, що у роз дуже великі коріння і їм буде тісно в невеликих ємностях (горщиках). Розміщують троянди на сонячній стороні в світлому і провітрюваному приміщенні.

Влітку можна буде виносити їх на балкон. А в холодну пору розміщувати в приміщеннях з температурою 10 градусів. У будь-який час року троянда вимагає регулярного поливу свіжою водою. З березня по вересень місяць необхідно двічі на місяць вносити добрива.

Як вирощувати троянди

Щоб троянда цвіла і пахла в будь-який час року необхідно забезпечувати прохолоду і світло в приміщенні. Літні прямі сонячні промені захищають троянду від шкідників, тільки частіше збризкуйте її водою, щоб не засохли листя і бутони.

Якщо погода стоїть не сонячна, то обприскувати не треба.

Як вирощувати троянди

Це були загальні правила догляду за трояндами, а тепер перейдемо безпосередньо до питання - як вирощувати троянди в кімнатних умовах.

Є кілька способів вирощування троянд - з насіння, з букета, з держака і вегетативний (підходить для плетистих сортів).

Як вирощувати троянди

Способи вирощування троянди у відкритому грунті

Давайте розглянемо коротко ці способи. Як вирощувати троянди з живців: можна це здійснити декількома способами:

Перший спосіб вирощування

Дозволить в будь-який час року укоренити живці троянд. Застосовується цей спосіб, як для свіжозрізаних пагонів, так і для відстояли в букетах троянд.

Головне щоб були свіжими пагони.

Як вирощувати троянди

Беремо для живцювання втечу з п'ятьма листовими пластинами, нарізаємо його на черешки з 3 нирками, верхній прямий зріз повинен бути над листом (приблизно 1 см), а під нижньою ниркою робимо косий зріз.

Як вирощувати троянди

З пластикової пляшки робимо склянку, туди на 2-3 пальця наливаємо води і ставимо наш держак (можна і два). Ставимо на світле місце, але щоб прямі промені сонця не падали на живці.

Як вирощувати троянди

Доливаємо воду в стакан в міру випаровування і через 3-4 тижні, а може, й раніше почнуть з'являтися білі корешочкі. Коли сформується невеликий валик (2-4 мм) можна буде висадити живці троянд в землю і накрити його склянкою, в якому він стояв.

Середній термін вкорінення - 1 місяць. До відкритого повітрю живці привчайте поступово, інакше вони можуть загинути.

Як вирощувати троянди

Другий спосіб вирощування

Цей спосіб трохи простіше. Відрізаємо на втечу все бутони і листя, залишивши лише ніжку. Якщо Ви вибрали занадто довгий пагін, то обріжте його.

Оптимальний втечу для живцювання - 20-25 см. Змочіть держак у воді і припечіть розчином марганцівки зрізи.

Потім на добу помістіть держак в цей розчин. На наступний день посадите в підготовлений грунтовий субстрат на глибину однієї нирки.

Як вирощувати троянди

Троянди не вибагливі, але все ж краще приготувати, то що «королева» вважає за краще. Сьогодні в квіткових, садових магазинах можна побачити готові грунтові субстрати буквально для кожного рослини.

Але якщо Ви самі вирішили приготувати субстрат, то він повинен складатися з: глини (1 / 4часть суміші), піску (1/4) і перегною (1/2) все це змішати з пташиним послідом, а також необхідно внести в нього вітаміни.

Як вирощувати троянди

Горщик з саджанцем накрийте поліетиленовою плівкою (створіть штучний парник). Поливайте частіше держак, але не перестарайтеся! Земля повинна бути вологою, але не болотистій.

Таким чином, через два роки ви отримаєте справжній здоровий рожевий кущ. До цього часу необхідно стежити за трояндою: обрізати сміливо все бутони, не шкодуйте нехай троянда набирає силу, потім вона відплатить вам за ваші старання пишним цвітінням!

Запам'ятайте важливе правило вирощування будь-якої рослини: «Не бійтеся різати! Вам все одно від цього не уникнути, оскільки увядающие і слабкі гілочки заважають рости рослині здоровим і сильним ».

Як вирощувати троянди

Боротьба зі шкідниками та хворобами троянд при вирощуванні

Від різних шкідників і хвороб не застрахована жодна рослина, як в саду, так і в кімнаті. Тому з ними необхідно боротися.

Наприклад, захистити рослину від попелиці допоможе мильний розчин - сприскують раз в тиждень їм свої рослини. Часникова водяна витяжка (70 гр. На склянку води і витримати протягом півгодини, а потім довести до 500 мл) допоможе Вам боротися з кліщами - на відро води беремо 1,5 склянки витяжки та обмиваємо кущ.

Навесні всипати в грунт гранітну суміш, вона буде захищати Ваше рослина протягом літа від руйнування. Збризкуйте раз в тиждень, розчином сірки і міді, збагачуючи, таким чином, мінеральний склад.Як вирощувати троянди

З горщика пересаджувати троянди краще в середині серпня, оскільки є ще час до зими пустити нові коріння. Якщо проводити пересадку навесні, то скоріше за все троянда цвіте тільки на наступний рік.

Також не варто перестаратися з внесенням добрив, так як велика кількість різних добрив забиратимуть надовго запах у квітів. Теж саме відноситься і до великої кількості води.

Кожен садівник хоче мати на своїй ділянці троянду, а якщо використовувати наші поради як вирощувати троянду самостійно, то ваші знання поповняться, а можливо ви відкриєте щось нове. Головне пам'ятайте: троянда примхлива і тому, якщо щось буде не так, то Ваші праці будуть марні, а це дуже прикро.