Кали: посадка і догляд, види і сорти, фото.

У роді всього 8-9 видів, які ростуть у тропічній Африці. У культурі поширений такий вигляд.

Кали

Цантедескія ефіопська

Зростає на важких глинистих ґрунтах, на сирих луках, по берегах річок в Південній Африці.

Багаторічна рослина з товстим кореневищем, утворює щорічно величезна кількість листів і пару квітконосних стебел. Листя кали ефіопської з черешками.

Кали

Пластинка листка зелена, сердцевидно-стріловидна з трохи загостреною верхівкою. Квітконосне стебло приблизно 1 м заввишки.

Покривало близько 20 см завдовжки, воронковидное, біля основи з короткою трубкою, біле.

Початок жовтий, циліндричний. Квітки кали одностатеві, без оцвітини. Відома під назвою «цантедешія» або «кала».

Кали

У промислових масштабах рослина вирощується для зимової зрізання в великих теплицях, з висадкою на літо в парники або гряди.

Для пишного цвітіння рослинам потрібен період спокою (з травня до липня), тому поливання необхідно сильно скоротити; в липні пересаджують у великі горщики або в теплицю в живильну суміш дернової землі з перегноєм, після чого поливання потрібно збільшити і регулярно удобрювати поперемінно органічними і мінеральними добривами.

Кали

Температура в теплицях восени повинна бути близько 10 °, з початком цвітіння її необхідно підвищити до 15 °. Культивують, як правило, численні гібридні форми і сорти.

Тож не дивно, що садівники досі не змогли приручити капризухи - каллу. Накопичуючись інформацію про цих рослин, ми помічаємо протиріччя навіть в самих достовірних виданнях з квітникарства.

Насправді кала дуже щедра, чуйна і зовсім невибаглива. Потрібно тільки почути її природний ритм.

Кали

Коли зацвіте калла

Пік цвітіння кали доводиться на літо (червень-серпень) - стало бути, на південноафриканську зиму.

Кали діляться на дві групи. Більші, що досягають 150 см у висоту, і мають в білий «квітка».

Кали

До іншої групи відносять сорти з кольоровим покривалом, які походять від золотисто-жовтої кали Еліотта і рожево-червоної кали Ремане. Такі кали не перевищують 50 см висоти.

Не застосовуйте бульби цієї рослини, що не пересушити кореневища.

У літературі підземна частина кали не описується взагалі, або описується як щось невиразно. Чи то у рослини бульби, то чи кореневище, або «кореневі кореневища».

Виявляється все дуже просто. У калл відбулися від кали ефіопської, підземна частина має кореневище. У інших калл, що сталися від кали Еліотта і Ремане, бульби.

Кали

І ті кали і інші відмінно почувають себе в саду.

«Білі» і «кольорові» кали вимагають різного підходу. «Білі» кали вологолюбні, цвітуть довше, і на час спокою не скидають листя.

«Кольорові» кали не вимогливі до вологості повітря і грунту, віддають перевагу яскравому розсіяне світло і повністю скидають листя в час спокою.

Кали

Бульба кали не повинен бути зморщеним і млявим. Чим більше бульба, тим більша ймовірність, що кала зацвіте вже в цьому році. Не поспішайте висаджувати бульбу.

Якщо ви купили його в березні, загорніть в газету і покладіть в холодильник. У квітні, коли слабшають нічні заморозки, бульба потрібно будити.

Пам'ятайте, що до висадки в грунт рослині необхідно забезпечити хороше освітлення і перепад нічний і денний температури.

Кали

В такому випадку надземна частина сформується правильно - черешки листя будуть пружними, товстими.

Добре б поставити горщик з бульбою кали на закритий балкон або на дачу, в свою теплицю. Коли минуть заморозки, можна висадити вже каллу у відкритий грунт.

Бульбові кали цвітуть до початку жовтня. Кожна квітка декоративний приблизно півтора місяця.

Кали

Перед заморозками необхідно викопати рослина, промити бульби і помістити в темну суху комору.

Зрізати листя не потрібно, нехай бульби заберуть з листя останні поживні речовини. Через півтора тижні листя буде легко відділятися. Після цього обріжте коріння.

Зберігати бульби кали потрібно в холодильнику. Кали можна помістити в льох або закритий балкон.

Кали