Молінія: посадка і догляд, види і сорти, використання в ландшафтному дизайні

Рід містить всього три види. Великий багаторічний злак, часом можна зустріти на трав'яний-мохових болотах, вологих луках, розріджених сирих лісах, помірного поясу Північної півкулі.молінія

Молінія утворює невеликий кущик з листя, влітку зелених і золотистих восени, над якими піднімаються тонкі, практично не облистнені квітконоси з вузенькими суцвіттями-мітелками на самій вершині.

Цвітіння молінії настає в серпні, насіння дозріває - у вересні.молінія

Молінія до недавнього часу практично не застосовувалася в нашій країні як декоративну рослину. Ця рослина має чимало переваг.

Цікаві суцвіття, красива форма куща, невибагливість, холодостійкість, роблять рослину перспективною культурою для озеленення.молінія

Види і сорти

молінія блакитна

Виростає на сирих лісах, на солончаках, луках, по берегах річок, на торфовищах, на Кавказі, а також в Західному Сибіру.

Багаторічна рослина 40 см - 1,5 м заввишки, утворює дерновини, з повзучим кореневищем. Стебла молінії блакитний прямостоячі, без вузлів від заснування. Листові пластинки у цього виду молінії лінійні і плоскі.

Мітелки молінії стислі або розлогі, від 8 до 50 см в довжину; колоски фіолетові, 0,7 см завдовжки; нижні квіткові луски ланцетні. Цвіте молінія блакитна влітку. Оригінальний вигляд рослині надають її фіолетові колоски і стебла без вузлів.молінія

У продажу іноді зустрічається молінія очеретяна зі світлих лісів і лугів Європи. Багаторічна елегантна трава, славно пофарбована восени. Зростає кущувато, висота близько 110 см. Лист лінійний, зелений, вузький, восени - жовтий.

Суцвіття молінії очеретяної коричневі, непоказні, в мітелках. Цвітіння настає в червні-вересні. Восени стебла стають жовтими. Це велика рослина має архітектурну форму і красиво колишеться при наімалейшем подиху вітерця.

Даний злак ефектний при вечірньому освітленні, коли трохи підсвічується сонцем. Необхідно щоб пройшло 2 сезони, поки рослина подорослішає, а потім протягом наступних років це чарівне рослина не потребуватиме догляду.молінія

Популярні сорти

' Bergfreund ' - сорт близько 1,5 м.

' Fontane ' - кущ широкий, висотою 2 м, квітконоси спрямовані в сторони.

' Karl Foerster ' -, кущ широкий, висота 2 м, квітконоси зігнуті.

' Staefa ' -, кущ колонновідний, висота 1,5 м.молінія

виростання молінії

У підлозі тінистому, сонячному, теплому місці. Молінія - рослина для помірного клімату. Влітку потребує прохолодних, сирих умовах, при посухи гірше росте і цвіте.

Прекрасно переносить різні грунту: від кислих грунтів до лужних. Добре росте на сонячному місці, і в невеликій тіні. Холодостійка.молінія

Догляд за Моліна

Кущі молінії повільно ростуть перші кілька років, потім тривалий період часу залишаються декоративними при найменшому догляді.

Моліна найкраще поливати при сильну засуху. Навесні не поспішайте обрізати старе листя, тому що молінія пізно рушає в зростання.

розмноження молінії

Видові - діленням куща або насінням. Сорти молінії - тільки діленням куща.молінія

застосування молінії

Молінія красиво виглядає біля чагарників або дерев. Також дуже декоративна в міксбордерах, в вересових садах або біля газонів.

Молінія прекрасно підходить для берегової зони водойм. Оригінальна форма її куща і її суцвіття, що коливаються від вітру і нагадують фонтани, добре поєднуються з водною гладдю. Дуже красива молінія, освітлена сонцем. Молінія мальовнича в одиночних посадках, а також в маленьких групах.

Зрізані стебла - хороший матеріал для складання сухих букетів.