Багаторічна цибулинна рослина птицемлечник: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Орнітогалюм або птицемлечник

У народі - індійський лук. Наукова назва птицемлечник хвостатий лат. ( Ornithogalum caudatum ) - цибулинна багаторічна рослина сімейства лілійних. У народі до рослини прижилася інша назва - індійський лук або ж брандушка. Це багаторічна садова рослина. Родина квітки Південна Африка. До нас в країну воно потрапило в 1961 році. У садових птицемлечника пелюстки всередині білосніжні, але у птицемлечника хвостатого (найбільш найчастіше вирощується) квітки рослини жовтувато-зелені.птіцемлечнік

цвітіння птицемлечника

На другому році життя рослини виростає стрілка-цветонос. Довжина 50-60 см, м'ясиста, велика, без пустот. Великі цибулини в умовах кімнати щорічно цвіте в листопаді-грудні.

У домашніх умовах індійський лук дає суцвіття - довгу покручену стрілку з пензлем безлічі зелених квіток на квітконіжці. Чи не пахнуть, приблизно 1 см в діаметрі, у них по 6 тичинок і по 6 пелюсток.

Квітки розташовуються аналогічно суцвіттям у дельфиниума, цвітуть не в один час, послідовно починаючи від низу до верху; на одній стрілці у рослини розпускається приблизно до сотні квітів. Коли розквітає останній квітка, то у першого до цього часу достигають насіння. Квіти зеленого кольору. Потрібно запилення комахами.

Через те що цвітіння відбувається в зимовий час, то літаючих запилюють комах немає. Необхідно запилювати рослини самостійно вдавшись до допомоги м'якого пензлика. Квіти птицемлечника виділяють солодкий сік.

Плід рослини це суха коробочка з невеликими насінням. Цибулина м'якого зеленого кольору, з лусочками білого кольору у вигляді плівок, під якими зазвичай буває багато діток.птіцемлечнік

Місцезнаходження птицемлечника

Напевно, єдине, що дійсно потрібно цього цибулинні рослини це яскраве світло. На літній час можна винести птицемлечник в сад або на балкон. Або навіть висадити цибулину на грядку. Тримати горщик з квітами і на північних вікнах.

Температура для зростання птицемлечника + 5-10 Сптіцемлечнік

пересадка птицемлечника

Пересаджувати необхідно в міру зростання цибулини. Горщик на 5 см більше діаметру цибулини. Відокремлюйте діток при пересадці. Земляна суміш для рослини повинна містити дернову, листову грунт і дві частини піску і вугілля. Відмінно себе почуває в пластмасових горщиках для квітів. Цибулину при пересадці заглиблюють наполовину.

Зовнішній вигляд птицемлечника

Індійський лук має дуже потужні білі коріння і неглубокосідящую зеленого кольору цибулину, вона живе довго від 20 до 30 років. З цибулини ростуть плоскі провислі листя на кінці згорнуті в трубочку. Прямо вони не варті, а лежать, звиваючись. Кінці зазвичай підсихають, а підстава в цей час продовжує зростати. Лист у дорослої рослини буває до 1 м в довжину і 5 см в широчінь.

Птіцемлечнік пускає коріння практично в будь-якому грунті, навіть в чистому піску. Цибулинки довго зберігаються, чи не засихаючи, і добре приростуть на будь-якому грунті. Багато квітникарі в літню пору пересаджують цибулю в сад, за літній сезон виростають відносно великі цибулини, оточені безліччю діток.птіцемлечнік

Хвороби і шкідники птицемлечника

Уражається попелиць, щитівкою і павутинним кліщем.

Догляд за птицемлечника

Полягає в своєчасному його поливі. Не можна допускати пересихання земляного покриву і його перезволоження. Не слід захоплюватися додаванням зайвих добрив, підживлення, тому що коренева система у рослини сильна.