Пуансеттия: догляд в домашніх умовах, види, фото.

Пуансеттия - це красивий квітка з сімейства молочайних. Ще цей красивий квітка називають різдвяною зіркою. Забарвлення квітучих листя пуансеттии можуть бути досить різноманітні, яскраво-червоні, жовто-кремові, фіолетові, яскраво-жовті, ніжно-рожеві, плямисті і багато інших. Цвіте пуансеттия кілька тижнів, тому ця квіточка довго буде вас дивувати і радувати барвистим цвітінням і створить доброзичливу атмосферу в вашому домі.

Пуансеттия

Види і сорти

Видів пуансеттии досить багато, з них самі популярними вважаються:

Sonora White (біла), Strawberry and cream (зелено-бордова), Winter Rose (оксамитово-червона), Jingle Bells (червоно-плямиста), Premium Red (ніжно-червона), EuroGlory Black Beauty (яскраво-червона), Maren ( світло-рожева), Infinity White (біла), Carousel Dark Red (ніжно-червона), Peterstar Marble (рожево-зелена), Ice Punch (червоно-біла), і багато інших видів.

Пуансеттия

Догляд в домашніх умовах

Ця квітка не любить прямих сонячних променів, тому постарайтеся поставити пуансеттию там, де на неї буде падати розсіяне світло. Більш комфортно вона себе почуває на північній стороні. У спекотні літні дні вона не проти поніжитися під прітененним сонечком, при цьому дивіться, щоб на рослину не дуло, так як ця квітка дуже погано реагує на протяги і починає хворіти, скидаючи листя.Пуансеттия

Якщо ж немає можливо тримати пуансеттию на відкритому повітрі, то частіше провітрюйте квартиру. Якщо ви хочете, щоб ваш квітка зацвіла до Нового Року, то перед цим необхідно суворо дотримуватися світловий день. Як тільки починає темніти, квітка потрібно прибрати в темряву, і виставити на вікно, тільки зі сходом сонця. Тому пуансеттия повинна знаходиться в темряві не менше 12 годин. Як правило, починають готувати квітка цвітіння за 2 місяці до цієї події.Пуансеттия

Через 2-енеделі, після скорочення світлового дня у рослини починають формуватися бутони. Якщо ви і далі будете дотримуватися скорочений світловий день, то незабаром розпуститься красиві яскраві приквітки. Тривалий світловий день, навпаки стримує рослина від цвітіння, і благотворно впливає на розростання листя і кореневої системи.

При цьому дуже важлива температура, щоб ваша пуансеттия зацвіла в зимовий час, температура повинна бути в межах від 14 до 16 ° С. У більш теплу пору температура повинна скласти від 18 до 25 ° С. Ця рослина любить підвищену вологість повітря, тому її потрібно обов'язково обприскувати. Вода для обприскування обов'язково повинна бути відстояною і кімнатної температури.

Пуансеттия

полив

У теплий літній час пуансеттию потрібно поливати досить рясно, при цьому стежте, щоб не залити рослину. У більш прохолодну пору і взимку, полив необхідно скоротити, і поливати рослину, тільки при повному підсиханні грунту. У період спокою, коли рослина відцвіте, полив потрібно скоротити, але при цьому дивіться, щоб грунт сильно не пересохла, тому що в противному випадку рослина загине. Температура в період спокою повинна бути в межах від 12 до 14 ° С.

Пуансеттия

підживлення пуансеттии

Щоб ваша пуансеттия завжди була ошатною та частенько радувала вас своїм пишним цвітінням, її необхідно підгодовувати. Особливо в підгодівлі рослина потребує після відцвітання, щоб набратися нових сил і знову набрати бутони. Як правило, підгодовують цю квітку кожні 2 тижні, починаючи з приходом весни, до кінця осені. Підживлення ви можете вибрати будь-яку, але стежте, щоб вона була виключно для кімнатних квітів.

Пуансеттия

Пересадка і обрізка

Пересаджувати настільки шикарне рослина потрібно кожну весну, найкраще робити це в квітні або в травні. При цьому дуже важливо проводити щорічну зрізання стебел на 1/3 частину. На що залишилися стеблах повинні залишатися від 3 до 5 нирок. В цей час пуансеттию потрібно виставити на тепле і затишне містечко, бажано щоб це був сонячний підвіконня. Полив потрібно проводити виключно теплою водою.

Пуансеттия

Як тільки рослина випустить листя, то його можна пересаджувати в новий горщик з удобреному землею. При цьому враховуйте, що з кожним роком рослина розростається, відповідно горщик повинен бути більше попереднього.

Земля для пересадки повинна бути слабокислою, рН якого не повинен перевищувати 6 одиниць, при цьому на дно горщика обов'язково потрібно вистилати дренаж, щоб не загнивали коріння. Після пересадки рослину має отримувати достатній полив і обприскування, але стежте за тим, щоб рослина просто не залити.

Пуансеттия

Потім на рослині з'являться безліч нових пагонів, з них всіх потрібно залишити тільки 6 найміцніших, що залишилися видалити без жалю, так як вони будуть тягнути соки, і рослина почне втрачати сили. Якщо у вас буде бажання, то зрізані черешки можна поставити воду, щоб вони дали корінці. Потім їх можна буде посадити, і через певну кількість часу ви отримаєте повноцінні рослини.

Наглядати за своїм рослиною, і не допускайте, щоб пуансеттия давала занадто довгі пагони, це некрасиво виглядає, та й до того ж рослина буде витрачати надто багато енергії в порожню.

Пуансеттия

розмноження

Зазвичай починають розмножувати пуансеттию навесні, або ж на початку літа живцями. На зрізаному черешку повинно бути не менше 5 междоузлий, в іншому випадку у вас їм просто нічого не вийде. При зрізі виділяється молочний сік, при цьому його досить промокнути серветкою, якщо ж він не перестає текти, то держак потрібно обов'язково помістити в холодну воду на час, щоб зупинити виділення соку.

Пуансеттия

Потім місце зрізу потрібно обсипати деревним вугіллям. Робиться це з метою знезараження, щоб рослина не початок загнивати. Укореняти рослини можна в кип'яченій воді, або в пісочку з торфом взятих в рівних частинах. Щоб прискорити процес можна застосувати стимулятори. Добре зарекомендував себе в подібних заходах стимулятор росту «гетероауксин». Температура при укоріненні повинна бути в межах від 24 до 28 ° С.

Під час вкорінення живців їх необхідно щодня обприскувати, і провітрювати приміщення. Пускають коріння вони досить довго, як правило, на це йде близько місяця. Готові живці з корінням пересаджують в окремі горщики з удобреному грунтом. Потім коли живці приживуться, виженуть рясну листу, їх підрізають до необхідної довжини.

Пуансеттия

Будьте обережні

Незважаючи на всю красу рослини, все ж пуансеттия є досить отруйних рослин, особливо отруйний молочний сік. Тому при всіх роботах з цією квіткою бажано одягати захисні гумові рукавички, щоб уникнути отруєння. Сік пуансеттии може викликати: блювоту і нудоту, дерматит, нетравлення і діарею, лихоманку і алергію. Тому не нехтуйте усіма запобіжними заходами.

Пуансеттия

Хвороби і шкідники пуансеттии

При неправильному догляді за Пуансеттію можуть з'явитися червеці (медяна роса). При нестачі поливу, як правило, листя починаю сохнути з кінчиків. При надлишку, починають гнити. Через холодну температури квітка і зовсім може скинути все листя, тому стежить, щоб у приміщенні завжди було тепло, і не було протягів.

Пуансеттия

Через брак світла, листя починає поступово в'янути, а потім опадати. При надмірній спекотної температурі листя темніють і опадають. Якщо листя жовтіє, сохнуть і починає гинути сама рослина, значить, присутня павутинний кліщ. При наявності трипсів, листя набувають хвилясті плями, і починають скручуватися.

Саме тому, так важливо не заливати рослина, при цьому стежте, щоб в грунті вистачало вологи. Не допускайте протягів, і стежте за режимом світлового дня. При пересадці рослини, обов'язково обробляйте грунт гарячою водою, щоб вбити наявність можливих шкідників і інфекцію.

Пуансеттия

Догляд в період спокою

Після буйно відцвітання потрібно вкоротити пагони до оптимальної довжини, і помістити квітка в сухе приміщення при 10 до 15 ° С. Відпочивати квітка повинен протягом декількох тижнів, полив його скорочують, але при цьому стежте, щоб не пересохла грунт.

Пуансеттия

На початку травня пагони зрізують, таким чином, щоб рослина була не менше 15 см у висоту. Після пересаджують в більш великий горщик, і в обов'язковому порядку міняють грунт, і починають прискорено поливати.

Як тільки рослина випустить нові пагони, то все необхідно знову повторити. Залишити тільки 6 найсильніших, інші зрізати і поставити в воду для розмноження або викинути. Слідкуйте за рослиною, не даючи пуансеттии надмірно розростатися. В цьому випадку потрібно регулярно її підрізати, тоді ваш квітка буде не тільки пишним і красивим, але і здоровим.

Пуансеттия