Глід: посадка і догляд у відкритому грунті, хвороби і шкідники, стрижка, фото

У різних народів глід називається колючкою.

І справді, колючка - сама помітна частина рослини. За походженням шипи глоду - колишні гілочки. Якщо придивитися уважніше, можна побачити, що на початку розвитку зелені колючки мають маленькі листочки, які швидко опадають.

Трохи підросли колючки шипшини стають дуже міцними. Велика колючка шипшини встромляє в ногу практично через будь-яку підметку, від цього поруч з глодом ходити слід дуже обережно.глід

Рід Глід налічує 1250 видів, поширених в помірних, іноді субтропічних районах.

У нас в Росії зустрічається 15 видів глоду. Серед них 3 види, найчастіше вони ростуть в ботанічних садах, поступово перебирають на садові ділянки.

Це - глід м'який і напівм'який, Арнольда - батьківщина Північна Америка. Всі вони являють собою майже деревовидні кущі, 6 м заввишки, з потужними колючками.глід

Глід - листопадний, часом напіввічнозелений, чагарник або маленьке деревце, з щільною кроною, з колючими, пурпуровими пагонами.

Глід декоративний протягом всієї вегетації завдяки красивим листям, забарвлюються восени в червоні тони, білосніжним квіткам в щитковидних суцвіттях, великим, їстівним плодам барвистою розмальовки від помаранчевої до яскраво-червоної і чорної.глід

квітки глоду

Невеликі, у крупноквіткових видів не більш 3 см, вони зібрані в щітковие суцвіття. Є махрові форми з красивими білими і рожевими квітками з яскравими пофарбованими пильовиками.

Квітки розпускаються навесні після появи листя і володіють не приємним властивістю: квітки глоду містять речовину, яка надає їм запах тухлої риби.

Хоч глід цвіте щорічно і рясно, плоди не завжди зав'язуються. Якщо в період цвітіння пройшов дощ, розраховувати на урожай не доводиться.глід

Плоди глоду

Бувають грушоподібними, кулястими. Ці кісточки розташовані біля чашечки на самій верхівці плоду і лише злегка прикриті шкіркою.

Розфарбування плодів залежить від виду. Вона може бути оранжево-жовтої, червоної і чорної. Розмір плодів різний, як і забарвлення. У глоду плоди криваво-червоного забарвлення, 5-7 мм діаметром, а у великоплідних видів 3 см.глід

Глід стійкий до умов міста, невимогливий до грунтів, добре відгукується на присутність вапна в грунті. Велика частина видів зимостойка і посухостійка. Чагарник має гарну побегообразовательной здатністю, відмінно переносить стрижку.

Місцезнаходження глоду

Садити чагарник краще на сонячні місця, тому що в тіні він цвіте слабкіше, менше плодів.

Посадка глоду: Глибина посадки 60 см, необхідно щоб коренева шийка перебувала на одному рівні з грунтом. Грунти потрібні родючі, дреновані. Час для посадки глоду весна і осінь. Плодоносити глід починає у віці 8 років.глід

полив глоду

Вологолюбні глоди поливати потрібно регулярно раз на місяць, в посуху - кілька разів на місяць.

Обрізка, стрижка глоду

Прекрасно переносить стрижку, тому що має гарну побегообразовательной здатністю. Навесні видаляються хворі і сухі гілки. У живоплоту потрібно сильна обрізка. Щільно зростаючої групи глоду шляхом обрізки можна зробити форму кулі, піраміди, квадрата.глід

Підготовка глоду до зими

У глоду колючого у холодні зими обмерзають пагони. Глід сліволістная і петушьей шпора укриття на зиму не вимагають. Декоративні форми на зиму найкраще накрити сухим листом, щоб зберегти коріння від замерзання.

Хвороби і шкідники глоду

У глоду багато спільних шкідників з вишнями, яблунями, кленами. Небезпечні довгоносики, пильщики, кліщі, щитівка, борошнистий червець. З хвороб зустрічається плямистості, борошниста роса, гнилі.глід

розмноження глоду

Живцями, відводками, насінням, а садові форми глоду - щепленням.глід

Використання глоду

Глід застосовують в різних областях. Плоди глоду використовують у медицині, плоди деяких видів їстівні, з них робиться повидло, джем, кисіль, мармелад. Квітки є медоносами. Урожай плодів з одного куща коливається від 1 до 50 кг.

Але глід незамінний в декоративному садівництві. Він гарний навесні в період цвітіння своїми суцвіттями, влітку при дозріванні плодів, різного забарвлення - жовтого, червоного, помаранчевого, чорної, бордовою.

Зазвичай глід садять окремо деревами або групами. Деякі види глоду ефектні в штамбової формі і використовуються при обсадці невеликих доріжок.

Часте застосування глід знайшов при створенні живоплоту завдяки своїй густотою кроні.глід

Огорожі з глоду

Поширені в Англії, де кущі поділяють поля і тягнуться на кілометри. Але для огорожі садів з грушею і яблунею глід найкраще не використовувати, так як у них однакові шкідники.