Акація срібляста (мімоза): посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Якщо ви всюди бачите в квітковому магазині невеликі гілочки з золотистими намистинками, це означає що наближається 8 березня. Безумовно, мова піде про мімози. Саме гілочки мімози пані чекають в весняне свято.Акація срібляста (мімоза)

Давайте ж познайомимося з цим невибагливим, скромним, ароматним і ніжним рослиною ближче. Для деяких країн жовта мімоза є символом настання весни. А в окремих державах проводять фестивалі, які присвячені мімози, розкішно святкуючи цей день. Такі країни як Франція і Чорногорія.Акація срібляста (мімоза)

А чи знали ви, що жовта мімоза, до якої так все ми звикли, називається акацією сріблястою. Є ще одна її назва - акація австралійська, вона привезена з Австралії.

Відноситься наша жовта мімоза до роду Акація, вона з сімейства бобових. Мімоза є швидкозростаючим вічнозеленим деревом висотою до 12 м. Стовбур жовтої мімози колючий, а листя має сріблясто-зелений колір. Акація срібляста (мімоза)Листя у жовтій мімози дуже красива і схожа за формою з листям папороті. Незвичайність акації сріблястою в тому, що її цвітіння настає взимку, а закінчується з приходом весни.

Акація срібляста поширена в країнах з теплою зимою. У літні спекотні дні густа крона мімози створює тінь і прохолоду. Холодостойкость акації сріблястою підвищується з віком, тому молоді екземпляри на зиму рекомендується заносити в прохолодні оранжереї.Акація срібляста (мімоза)

У нашій країні акація акліматизувалися на узбережжі Чорного моря, на Кавказі. Деякі рослини в Сочі вибирають особливий сезон цвітіння: чи не весну, а зиму. До цих рослин відноситься і акація, гілочки якої з жовтими квітками на початку весни під назвою "мімоза" стали звичними квітами до 8 березня. Акація срібляста (мімоза)Зимовий період цвітіння говорить про те, що акація срібляста була привезена з південної півкулі.

А там, з грудня - лютий літо. Ця рослина не виносить зниження температури нижче + 6 градусів С, тому культивується вона в теплих краях на Чорноморському узбережжі.

Якщо вам доведеться бути в Адлері або Сухумі навесні, то ви побачите, як яскраві плями жовтої фарби прикрасили все садові ділянки. Це квітуча жовта мімоза. Деревина акації сріблястою щільна, з милим малюнком - застосовується для виробництва меблів і аксесуарів. Акація срібляста (мімоза)Мімоза є відмінним медоносом, з її нектару бджоли виробляють мед, який з часом не кристалізується.

Мімоза воліє родючі ґрунти з нейтральною реакцією, сонячне, захищене від вітру місце розташування. Акація срібляста посухостійка, однак після посадки потребує поливу. Обрізка не потрібна. Розмножується акація срібляста насінням і живцями. Акація срібляста (мімоза)Розмноження трапляється швидко - вона добре вкорінюється, а посаджена насінням, цвіте вже на другий рік.

Удобрювати мімозу потрібно мінеральними добривами, кілька разів на місяць влітку і навесні, а взимку рослина можна і не підгодовувати.Акація срібляста (мімоза)