Фіалка садова: посадка і догляд, використання в ландшафтному дизайні, фото

Фіалка садова це багаторічна трав'яниста рослина, що вирощується, як дворічна. Листя розташовуються в черговому порядку або зібрані в прикореневу розетку. Фіалка має квітки білі, жовті, блакитні, червоні.

У Росії фіалку садову частіше називають братками. У різних країнах можна почути різні варіанти назви цієї квітки, одним з яких є - Віола.фіалка садова

фіалки багаторічні

Посівом свіжого насіння в грунт восени. Сходи з'являються навесні наступного року. Можна розмножувати діленням куща і живцями.

Понад три роки культивувати без поділу не бажано, так як кущі рясно ростуть, втрачають компактність, обсяг квіток зменшується.

Фіалка віддає перевагу сонячним місцям. У тінистих і вологих місцях фіалка часто страждає від шкідників слимаків.

Краще ростуть і цвітуть на багатих, вологою, добре дренованих землях. У суху погоду потрібно полив, інакше квітки дрібніють, і цвітіння фіалки припиняється.

Якщо насіннєві коробочки не ліквідовувати, то фіалка дасть рясний самосів. Її сходи з'являються восени або наступної весни.Фіалка садова багаторічна

Якщо сіянці своєчасно висаджувати, то в саду можна фіалка буде рости без спеціальних посівів. Купірування увядающих квіток допоможе вам продовжити цвітіння квітів.

Необхідно також проводити періодичні підгодівлі мінеральними добривами. Фіалка в суворі зими потребує легкому укритті захисним матеріалом або листям дерев.

Фіалка використовується в квітниках, міксбордерах, бордюрах, на кам'янистих гірках, у вазах і при озелененні лоджій.

Можна використовувати для вигонки. З осені рослини висаджують в горщики, до середини жовтня тримають в прохолодному приміщенні, а потім виносять в прохолодну оранжерею з температурою 7-9 ° C.

Коли фіалки рушать в зростання, їх ставлять ближче до світла, але подалі від теплового джерела, і починають добротно поливати, змочувати теплою водою. Починають цвісти вони через місяць.фіалка садова

Фіалка - одна з найдавніших садових культур.

Уже близько 2400 років тому стародавні греки і римляни вплітали фіалки в вінки і гірлянди для прикраси своїх приміщень в святкові дні і дні званих обідів.

Фіалка запашна була однією з перших в європейських монастирських садах, потім фіалка гірська. Перша згадка про неї в ботанічному саду шотландського міста Единбург датується 1683 р Ботаніки познайомилися з фіалкою двох квіткової ще в XVI ст.

Тільки через пару століть її почав культивувати відомий англійський квітникар і флорист Ф. Міллер.Фіалка багаторічна в саду

В кінці XVIII століття російський ботанік П. С. Паллас, який вивчав флору Алтаю, вперше привіз в Петербург широко відому нині фіалку алтайську.

І тоді ж в культурі в Європі з'явилася перша американська фіалка - клубочкова.

Нарешті, спочатку XIX в. європейці познайомилися з тими самими братками - гібридної фіалкою Вітт року, що об'єднала в собі всю красу алтайської, триколірної і жовтої фіалок, якої ми захоплюємося досі.Фіалка садова багаторічна

Опис фіалки садової

Рід фіалки налічує понад 450 видів, поширених по всьому світу. Багато з них використовуються в культурі. Географія роду дуже широка.

Фіалка зростає і в областях з помірним кліматом, і в субтропіках, і в тропіках Європи, Азії, Америки, Африки, Австралії, Нової Зеландії.

При такому широкому ареалі фіалки досить схожі у виборі місця проживання: практично всі вони віддають перевагу відкритим або злегка затінені помірно вологим місцям.

Фіалка однорічні, дворічні та багаторічні трав'янисті рослини. Листя розташовані в черговому порядку або зібрані в прикореневу розетку. В 1 г до 800 насіння, зберігає схожість до 2 років.фіалка садова

Квітки поодинокі, нижні пелюстки крупніше інших, зі шпорцем або мешковидним виростом при підставі, інші з нігтиками, білі, блакитні, жовті, червоні. Плід - коробочка.

Фіалка, догляд за якої досить невибагливий, стала одним з найулюбленіших і шанованих рослин у садівників і флористів. Хто не знає прекрасні квіти "братки".

А яке безліч різних сортів фіалок культивується любителями на садових ділянках, дачах, городах.

Фіалка з її неповторним і важким ароматом, заслужила гідне місце серед кімнатних рослин.

Декоративне домашнє рослина фіалка, напевно, самий найбільш часто зустрічається квітка на балконах і лоджіях в густонаселених містах, та й просто, як вишуканий елемент дизайну інтер'єру.

Фіалка, має лікувальні властивості, які успішно застосовуються з давніх часів в народній медицині в боротьбі з такими хворобами як грижа, золотуха, зубний біль, сухотка тощо.Фіалка садова багаторічна

Ще одна перевага фіалок - морозостійкість. Ці рослини можуть зимувати і зимують у відкритому грунті.

Культурні види на садових ділянках вирощують як дворічні рослини, висіваючи насіння на розсаду заздалегідь, в березні або ж у добре прогріту грунт в червні - липні, чи не закладаючи їх глибоко в грунт.

Сходи у фіалки можна побачити вже на 5 - 7 день. Розсада відмінно переносить пікіровку, але вимагає хорошого поливу до того часу, поки квітка не приживеться на новому місці.

У перший рік цвітіння сходів не спостерігається, і фіалка повністю розкриє себе у всій красі цвітіння на другий рік, по весні. Фіалка широко вписується в ландшафтний дизайн.фіалка садова