Ехінацея: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти ехінацеї, фото

Рід ехінацея включає 9 ботанічних видів: ехінацея пурпурова , ехінацея бліда , ехінацея вузьколиста , ехінацея парадоксальна , ехінацея теннессийській , ехінацея кривава , ехінацея симулює , ехінацея неглекта , ехінацея темно-червона .

Види і сорти

Найпопулярнішим видом є ехінацея пурпурова.Ехінацея

Ехінацея пурпурна

Це трав'яниста лікарська рослина з родини айстрових. Стебла прямостоячі, прості. Висота стебел близько 60-100 см.

У відповідних умовах висота стебел ехінацеї доходить до півтора метрів. Коріння ехінацеї розгалужені з численними відростками.

Листя широколанцетні, прикореневі на довгих черешках, зібрані в розетку, а стеблові листя - короткочерешкові. Цвіте ехінацея все літо, радує око своїми яскравими квітками.Ехінацея

Суцвіття ехінацеї в формі кошиків розміром 10-12 см діаметром і розташовані на верхівці стебла в пазухах верхніх листків.

У суцвіттях квітки світло або темно пурпурні. На квітколоже між маленькими трубчастими квітками розташовуються Темна колючі і гострі приквітки.

вирощування ехінацеї

Вирощують ехінацею в відкритому грунті в бордюрах і міксбордерах, на клумбах, на зрізання. Садять ехінацею в грунт на ділянці навесні на відстані близько 50-60 см одна від одної.

Віддає перевагу грунтам, багатим органічним речовиною, що не сирі, чи не кислі. На початку літа в воду для поливу необхідно додати комплексне мінеральне добриво.

У період вегетації видаляють квітконоси з зів'ялими квітками, робиться це для стимулювання утворення нових квіток і тим самим подовжити період цвітіння.Ехінацея

Місцезнаходження

Ідеальним місцем є відкрите сонце, але ехінацея також переносить і півтінь.

температура

Ехінацея стійка низьким і до високих температур повітря.

полив ехінацеї

Під час посухи і в спекотні дні поливати потрібно регулярно.

розмноження ехінацеї

В основному розмножують насінням. Сіють навесні у відкритий грунт або в парники.

Діленням куща (навесні або восени) розмножують рідко, тому що підстава пагонів і стебла швидко дерев'яніє, і вкорінення відбувається важко і повільно.Ехінацея

Хвороби і шкідники ехіноцеі

Якщо земля надто волога, то ехінацея може дивуватися двома видами грибів пологів Септор і церкоспора, через які з'являються плями на листі, ослаблення, а потім і загибель.

Ехінацея може піддаватися вірусних інфекцій, вони викликають деформацію квітконосів, пожовтіння листя.Ехінацея

Застосування ехінацеї в медицині

Ехінацея має лікувальні властивості.

В якості лікарської сировини використовують квітки, стебла, листя і кореневище з корінням. Всередину ехінацею застосовують при застудах, грипі, інфекціях вуха, хворобах сечового міхура.

Зовнішньо ехінацею застосовують при опіках, ранах, абсцесах, укусах комах, фурункульозі, кропивниці, герпесі, екземі та інших захворюваннях шкіри.

Препарати з ехінацеї застосовують при захворюваннях, викликаних впливом іонізуючої радіації, тривалим лікуванням антибіотиками, ультрафіолетових променів, хронічними запальними процесами.

При захворюваннях цукровому діабеті, печінки, вплив пестицидів, фунгіцидів, важких металів, інсектицидів.Ехінацея

Ехінацея не тільки зміцнює імунітет організму, але і викликає загибель деяких грибів, бактерій, вірусів.

Екстракти ехінацеї пригнічують стафілококи, стрептококи, кишкову паличку, віруси грипу, герпесу, стоматитів.

І це значить, що це дійсно рослинний потужний антибіотик!