Лантану: догляд в домашніх умовах, фото.

Лантану (Lantana) - вічнозелений чагарник сімейства Вербенові.Сорту, що досягає у висоту 1,5 м. Має прямостоячі чотиригранні стебла, всіяні дрібними колючками. Розташування листя супротивне, вони мають яйцеподібну форму, з гострими кінцями і опушенням уздовж жилок волосками білого кольору. Суцвіття розташовані на довгому квітконосі. Існують близько 150 видів лантан. У природних умовах чагарник росте в тропічних лісах Америки і Африки.

лантану

Види і сорти лантан

Найбільш поширеною з усіх сортів є Лантана шипів , або Лантана камара ( Lantaпа camara ). У рідних лісах вона може досягати 150 см у висоту, а в вигляді горщечне рослини виростає до 50 см.

Для вирощування в домашніх умовах виведено багато гібридів рослини, що відрізняються низькорослі (30-100 см). І хоча воно має запашні листя, не вони, а яскраві квіти стали причиною для вирощування цього чагарнику багатьма квітникарями. Суцвіття лантан рясніють білими, жовтими, помаранчевими, рожевими, червоними, бузковими квітами. Особливістю квітів цієї рослини є здатність до зміни кольору. Тому в Німеччині цю красуню і називають мінливою трояндочкою.

лантану

Період цвітіння лантан тривалий, триває з кінця весни до кінця літа, а іноді і початку осені.

Існує багато сортів цього вічнозеленого чагарнику, які відрізняються один від одного забарвленням квітів. Найбільш поширеними можна назвати Goldensonne з золотистими суцвіттями, Cocktail - цегляно-червоні з помаранчевим, Naida - білі з жовтою серединкою. Серед монохромних сортів популярна лантану з білими квітами White Dwarf і лимонно-жовтими Samanta .

Іноді можна зустріти ще один вид - лантану монтевідейскую . Вона має сланкі стебла, тому її садять в підвісні ємності. Згодом ця представниця флори набуває ампельную форму. У неї пагони значно коротше, листя меншого розміру. Цвіте лантану монтевідейская фіолетовими і бузково-рожевими квітами.

лантану

Догляд в домашніх умовах

Рослини цього виду можна вирощувати на балконі, в саду, в будинку і оранжереї. Вони нормально переносять півтінь, але світлолюбні, тому можна сміливо виносити горщики з ними на балкони, що виходять на південний схід, південь і південний захід.

Оскільки лантану в більшості випадків виносять на вулицю, горщик потрібно підібрати такий, який не перегрівається на сонці. Перегрів згубний для її кореневої системи. Тому бажано садити цю красуню в керамічну ємність, переважно світлого відтінку. Позитивною стороною використання керамічного горщика є і той факт, що крізь його пори проникає вода і, випаровуючись, охолоджує посудину. Але в такій ситуації потрібно буде здійснювати дуже частий полив, так як субстрат в керамічних ємностях дуже швидко втрачає вологу.

Для того щоб волога менше випаровувалася, квітникарі йдуть на хитрість: прикопують горщик в квітковому ящику. Також можна просто висадити лантану в такий ящик. Його розміри (глибина і ширина) повинні бути не менше 20 см.

Після періоду цвітіння на місці квіток утворюються ягоди. Практичний не допускати цього, так як такий процес знижує інтенсивність періоду цвітіння. Ягоди лантан дуже отруйні! Це служить ще однією причиною для того, щоб вчасно видаляти суцвіття, які вже відцвіли.

лантану

Температура і вологість повітря

Влітку містити декоративний чагарник потрібно при температурі 18-25 ° С, часто проводити обприскування.

У зимовий період лантану потрібно забезпечити спокій. Для цього температуру в приміщенні, де вона росте, потрібно знизити до 14-16 ° С, а також скоротити поливи. А ось обприскування не слід припиняти, щоб уникнути сухості повітря і поразки квітки шкідниками.

лантану

Обрізка і розмноження лантан

Є два способи розмноження лантан: насінням і живцями .

Навесні насіння цього декоративного представника вербенових потрібно висівати в грунт, добре зволожений заздалегідь. Температурний режим потрібно витримувати в межах 18-20 ° C. Через приблизно півмісяця стануть видні сходи. Коли вони підростуть до 10-12 см, молоді рослини обов'язково потрібно пікірувати, а температуру знизити до 12-15 ° С. Це запобіжить витягування пагонів.

Цей вічнозелений чагарник потребує обрізання. Якщо цього не робити систематично, рослина витягується і бідно цвіте. Розмноження живцями проводять, використовуючи однорічні гілки, віддалені під час обрізання рослини. Живці завдовжки не менше 10 см позбавляють від нижніх листочків, кінчики обробляють розчином гетероауксину. Після цього їх поміщають в суміш з торфу і піску, перед тим рясно зволожену. Живці накривають банками. Після закінчення приблизно трьох тижнів банки знімають, а молоді рослини переміщують на підвіконня. Для того щоб лантану кущів, періодично потрібно прищипувати верхівки пагонів.

Також можна вкорінювати живці у воді або піску. Примітно, що молоді чагарники можуть зацвісти в тому самому році, коли їх посадив.

Якщо квітникарю буде завгодно, з трав'янистої рослини за кілька років можна сформувати штамбові дерево. Це можливо внаслідок того, що стебла з часом дерев'яніють і можуть приймати форму куща, з якого і можна зробити штамб. Для штамбового рослини необхідна надійна опора.

лантану

посадка лантан

Рослина не вимогливо до земляної суміші. Найкращим варіантом є субстрат, приготований з перегнійної і дернової землі, торфу і піску. Оскільки саме торф добре затримує вологу, його потрібно взяти близько 30% від всієї суміші.

При посадці правильним буде заглиблювати рослину в землю так, щоб верх субстрату збігався з кореневою шийкою. Грунт навколо кореневої системи добре ущільнюється. Відразу після посадки чагарник рясно поливають і проводять мульчування торфом або компостом.

полив лантан

Як і всі рослини, полив здійснюється в міру потреби. Практично вся грунт повинен бути зволожена. Але при цьому не можна допускати надмірного зволоження, так як воно знижує доступ повітря до коріння, а це загрожує захворюваннями рослини.

Період спокою триває з листопада по лютий. Протягом цього часу полив здійснюється в такій кількості, щоб земляний кому не пересихав, але не більше.

лантану

добриво лантан

Підживлення лантан потрібно проводити 1 раз в тиждень. Для цього використовуються мінеральні та органічні добрива, які переважно чергувати. Вносити ці корисні речовини потрібно з початку і до кінця літа.

Слід пам'ятати, що удобрювати грунт можна тільки при її достатнього зволоження. З органічних добрив широко застосовують настій коров'яку (на 1 частину коров'яку беруть 10 частин води, настоюють тиждень) або курячого посліду (на 1 частину посліду потрібно взяти 30 частин води, наполягати тиждень).

Коли на вічнозеленому чагарнику з'являються квіти, бажано внести в грунт суміш з суперфосфату (30 г) і води (10 л). Для приготування розчину воду потрібно довести до гарячого стану і змішати з суперфосфатом.

освітлення

Ця представниця сімейства вербенових світлолюбна, але нормально переносить півтінь. Якщо лантану занести з вулиці в будинок, її потрібно розмістити біля вікон, що виходять на південь. Але якщо рослина перебуває в приміщенні влітку, його обов'язково притіняють від надмірного сонячного світла, щоб листя не отримали опіків, а волога надмірно не випаровується з грунту.

лантану

Шкідники і хвороби лантан

Лантану особливо не піддається хворобам. А ось якщо рослина ослаблено, його можуть вражати такі шкідники, як тля, білокрилка, павутинний кліщ і щитівка. Для того щоб звести можливість ураження чагарнику комахами до мінімуму, листя потрібно періодично обприскувати водою. При цьому слід уникати попадання рідини на суцвіття.

При надзвичайної вологості грунту або повітря в приміщенні декоративна квітка може вразити грибкове захворювання. Щоб уникнути цього потрібно систематично рихлити ґрунт в ємності, в якій він посаджений.

Лантану - чудова рослина, здатне служити прикрасою як підвіконь будинків, так і садових ділянок. Цінують цей декоративний чагарник за вишукані квіти, зібрані в шикарні суцвіття. Позитивним моментом є і те, що період цвітіння рослини досить тривалий, а квітам властиво змінювати своє забарвлення на протязі цього періоду. Ця красуня невибаглива до умов утримання, легко розмножується. Справжні цінителі декоративних чагарників по достоїнству оцінять цю представницю сімейства вербенових, коли вона оселиться в їхньому будинку.

лантану