Багно: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Напевно, не знайдеться серед зелених жителів болотного царства ароматне рослина, ніж багно.багно

Види і сорти багна

Рід багно, з сімейства вересових. У світі налічують 8 видів.багно

багно звичайне

У природі широко поширений і частіше за інших зустрічається в культурі. У народі ще його називають: багулію, багун, багунняк, багуннік, Боговнік, бугун, болотний болиголов, материнка, болотна канабра, душніца, канаборнік, Клопова трава, розмарин лісової болотна одуру.

Батьківщиною багна болотного є Арктика, Західний Сибір, Східно-Європейська рівнина, Північна і Південна Європа, Корея, Північно-Східний Китай, Північна Америка. Зростає багно в тундрі і лісотундрі на верхових болотах, на торфовищах, в підліску хвойних лісів, групами, заростями.

Багно звичайне - вічнозелений сільноветвістий чагарник 1 м у висоту, з піднімають пагонами, покритими повстяним опущенням. У дорослому стані діаметр куща близько метра.

Листя багна темні, ланцетні, блискучі, з приємним ароматом. Краї листя загорнуті вниз. Квітки білі, часом рожеві, в багатоквіткових парасольках.

Плід багна болотного - коробочка розкривається 5 стулками. Коріння поверхневі. Будьте обережні, всі частини багна отруйні.багно

У період цвітіння багно виділяє речовини, які у великих кількостях надають не гарний вплив на людину. Мед, зібраний з квіток багна також отруйний.

Тому, деякі відносять багно до декоративних чагарників, необхідно подумати про те чи потрібно вирощувати його в саду.

Багно пристосований, рости на бідних ґрунтах. Любить відкрите місце розташування, але може рости і в півтіні. У культурі багно болотний дуже важкий, але при добрій агротехніці його довго можна зберігати в вересових садах.

Виростає багно болотний повільно. В культурі може жити більше 20 років. Зимує без всяких укриттів.

На болотах багно болотний може бути затягнутий в товщах моху, бо мох наростає щорічно і поверхня болота підвищується.

Стало бути, корінь і більшість пагонів з часом виявляються в позбавленому кисню шарі і потроху відмирають, перегниває і стають часткою торфу, а над поверхнею мохів, на живих пагонах, утворюються коріння.

Чарівне враження справляють квітки багна місячної ночі. Приємний п'янкий аромат доповнює цю казкову картинку.багно

багно гренландський

Родом з Північної і західній частині Північної Америки. Виростає цей багно на торф'янистих болотах. У культурі зустрічається досить рідко, є в колекціях ботанічних садів Риги, Санкт-Петербурга, США, Швейцарії та Німеччини.

Кущ висотою 1 метр, з довгастим листям, білими квітками, які зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Цвітіння багна гренландського починається з середини червня до середини липня. Зростання помірний.

Є цікава форма ' Компакта ' ( ' Compacta '). Це пряморослий вічнозелений чагарник до 45 см заввишки з кремово-білими квітками, зібрані в кулясті суцвіття. Цвіте в травні. Молоді пагони опушені, коричневі.багно

багно крупнолистний

Родина багна крупнолистного Далекий Схід і Східний Сибір. Виростає в підліску хвойних лісів, на болотах, серед чагарників вересових чагарників.

Вічнозелений чагарник. Цвіте рясно, з травня до червня. Щорічний приріст близько 4 см.

Всі ці види непогано приживаються, принесеними в наш сад. Але для гарного росту слід дотримуватися деякі прийоми, які однакові для всіх багна.

Посадка багна: оптимальний термін для посадки багна - весна. Але якщо чагарник продається із закритою кореневою, то час посадки не має ніякого значення.багно

Грунт

Багно люблять кислі грунти. Деякі види багна можуть рости на піщаних ґрунтах.багно

Догляд за багном

У спекотне та сухе літо багна потрібен полив. Тому не менше ніж раз на тиждень їх потрібно поливати по 5 літрів води на один кущ.

Потім порихліть грунт і замульчувати торфом, для збереження вологи. Рихлити землю потрібно обережно, тому що коріння розташовуються близько грунті.

У обрізку багна не потребують. Для декоративного виду багна обрізають сухі та поламані гілочки після зими.

У садівництві багно стійкі до хвороб, напевно, через сильний запаху.багно

розмноження багна

Все багно розмножуються насінням і живцями.багно

Використання багна

Висаджені в сад багно, завжди будуть прикрашати його. Також багно захищає людину від шкідливих бактерій, так як, листя виділяють особливу речовину.