Пеларгонія квітуча: догляд у відкритому грунті, зимівля

Ніхто з нас не буде сперечатися, будь-які квіти це дуже красиво. Пеларгонія - улюблена квітка, символ будинку, символ затишку.

В даний час пеларгонія дуже популярна. За красою квітів пеларгонія не поступається чарівним трояндам. А по тривалості цвітіння навіть перевершує їх. Пеларгонії з весни по осінь можуть цвісти в саду. Глибокої восени і взимку цвітуть будинку. У підсумку, пеларгонії можуть цвісти вісім місяців в році. Дана якість, властиве далеко не всім рослинам.

пеларгонія квітуча

Пеларгонія з сімейства геранієвих. Насчітивают250 видів, з Південної Африки.

У природних умовах пеларгонія - багаторічна рослина, квітуче круглий рік. Щоб пеларгонії не старіли, періодично їх потрібно обрізати. У підсумку на молодих пагонах формуються бутони.

Це метод використовують і в помірній зоні, тільки кущі герані на зимовий період переносять в приміщення. Перед зимівлею стебла пеларгонії необхідно вкоротити, а зрізані пагони укоренити.

пеларгонія квітуча

З різноманітності видів поширення набули пеларгонія плющелистная, запашна і зональна. Дуже красиві і королівські пеларгонії, але вони вважаються примхливими і купуються рідше.

Квітникарі любителі не всі знають назву видів пеларгоній. І вирощують їх під назвою як «кімнатна герань».

Зараз квітуча пеларгонія стала популярною як садова культура. Зараз можна придбати насіння плющелістная і зональної пеларгонії.

пеларгонія квітуча

Зональні пеларгонії виростають кущем. Квітки зональної пеларгонії зібрані в густі шапки різних відтінків. Листя оксамитова, зелена. За загальним фону листа є облямівка темного забарвлення. У одних екземплярів облямівка виражена чітко, а у інших менш помітна або зовсім відсутній. Є сорти з яскравим малюнком.

У плющелістная пеларгоний прямі або ж звисаючі стебла. Як правило, використовують їх як ампельні рослини. Квітки плющелістная пеларгонії зібрані в багатоквіткові зонтикоподібних суцвіття.

пеларгонія квітуча

У королівських пеларгоній розмір квітки крупніше. Тому їх називають крупноцветковими. Висотою кущик 30-60 см. Листя на дотик шорстка, по краях вона з зубчиками. Деякі вважають, що квітки королівської пеларгонії вишуканіше, ніж у інших видів. Цвітіння у королівської пеларгонії не така тривалий, як, наприклад, у зональної.

За тривалістю цвітіння кращі показники має зональна пеларгонія, вона цвіте до морозів. Найпоширенішим сортом є Метеор. Листя темно-зелена з непомітною облямівкою. Квітки зональної пеларгонії червоні, зібрані в суцвіття.

Ще бажаний сорт Скарлетт - теж червоний, лише банний - мрія садівників.

пеларгонія квітуча

Догляд за квітучої пеларгонії

Пеларгонію можна придбати вже квітучим кущиком. Пересадите пеларгонію в родючий грунт і радійте цвітінню. Якщо квітучу пеларгонію висадити у відкритий грунт, то догляд полягає в поливах, прополка. У горщиках пеларгонію поливати треба частіше.

пеларгонія квітуча

Рослина стійка до посухи, однак любить хороший полив. Про це необхідно пам'ятати при вирощуванні в підвісних кашпо - ємності швидко пересихають. Застою вологи також не повинно бути. На дно вкладається дренаж. Пеларгонія світлолюбна. На сонці рослина закладає більше суцвіть.

При вирощуванні пеларгонії в саду хвороби і шкідники, як правило, не докучають. Іноді від дощу можуть з'явитися плями на пелюстках. Відноситься це до світлих сортів пеларгонії.

пеларгонія квітуча

зимівля пеларгонії

Зберегти пеларгонії взимку - не просте завдання. Вони витягуються, втрачають свою декоративність і слабо цвітуть влітку.

Королівські герані потрібно першими перенести восени в будинок. Вони дуже чутливі до зміни клімату. Якщо їх затримати в саду, то в кімнатних умовах вони скинуть листя.

Зональні пеларгонії прикрашати сад можуть довше. Але їх потрібно прибрати до заморозків.

пеларгонія квітуча

Кращий варіант для зимівлі - прохолодне приміщення з температурою приблизно 12 С. В квартирі ці умови створити проблематично. Тому квітникарі по-різному зберігають свої пеларгонії. Хтось обрізає і відправляє на зимовий період в темний льох. Інші зберігають пеларгонії на підвіконні при мінімальному поливі.

пеларгонія квітуча

Для пеларгонії королівської зимівля в квартирних умовах не підходить. Їй необхідна прохолодна температура. Інакше вона не буде цвісти.

Маючи квітучі пеларгонії в саду, можна організувати лікувальний куточок. Пеларгонія заспокоює нервову систему, нормалізує сон, прибирає втому. Якщо у вас на присадибній ділянці росте пеларгонія, то на поруч ростуть з нею рослинах ніколи не буде попелиці.

пеларгонія квітуча