Наперстянка: посадка і догляд, види і сорти, фото

Рід налічує приблизно 25 видів, що виростають в Західній Азії, Європі, на Канарських островах і в Північній Африці.

Однорічні, дворічні та багаторічні красивоцветущие рослини, трав'янисті або напівчагарникові.

наперстянка

Стебла наперстянки стрункі, жорсткі, від 30 см до 1,5 м у висоту. Листя велика, зелена, довгасто-овальна. Суцвіття наперстянки розташовані на верхівці стебла.

Квітки дзвонові, неправильні, іржаво-червоні або жовті, іноді пурпурові з темними точками і плямами, зібрані в колос. Цвітіння наперстянки настає в червні-серпні.

Абсолютно все наперстянки отруйні, їх не рекомендується садити в дитячих установах.

наперстянка

Види і сорти

наперстянка пурпурова

Батьківщиною вважається Центральна, Західна і Південна Європа, а також Середземномор'я.

Багаторічна рослина, що вирощується як дворічна, близько 1,5 м заввишки. Стебла прості або малогіллясті, прямостоячі, з прикореневій розеткою. Листя розташовується в черговому порядку на черешках, верхні - яйцевидно-округлі, зверху вони оксамитові, а знизу - повстяні-опушені.

наперстянка

Наперстянка має квітки 5 см завдовжки, рожеві, білі, кремові, пурпурні, кармінові з темним мазком і коротенькими волосками всередині віночка, зібрані в гроновидні суцвіття близько 80 см в довжину. Цвіте наперстянка пурпурна в червні-серпні. У садовій культурі з давніх-давен.

наперстянка

Є цікаві різновиди : крупноквіткова або глоксінецветная і плямиста.

наперстянка

Місцезнаходження наперстянки

Посухо - і морозостійка, добре розвивається на відкритих місцях, виносить і півтінь, але зменшується величина її квіток.

наперстянка

Грунт для наперстянки

Віддає перевагу пухкі, родючі грунти. У місцях, де застоюються весняні води, цвітіння наперстянки можна не дочекатися.

наперстянка

Догляд за наперстянкою

Прополки, розпушування грунту, полив в жарку погоду. За весь сезон рослина можна кілька разів підгодувати комплексними добривами.

При постійному видаленні відцвілих суцвіть формуються нові. У багаторічних видів наперстянки згодом трохи оголюються корені, тому восени їх потрібно присипати компостом.

наперстянка

розмноження наперстянки

Насінням . Вони дрібні, проте, з одного примірника можна отримати велику кількість. Насіння сіяти краще навесні, на початку травня, відразу в грунт.

наперстянка

Щоб прискорити появу сіянців на тиждень, насіння заздалегідь можна замочити. Спочатку сіянці розвиваються повільно, тому распікіровивать їх необхідно тільки через 1,5 місяці.

наперстянка

Використання наперстянки

Наперстянки використовують для посадки під деревами, в змішаних квітниках на задньому плані або серед інших багаторічних рослин, на тлі великих чагарників, для зрізання, для декорування стін.

наперстянка