Кипарис: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти кипариса з фото і назвами

Кипарис є вічнозеленим деревом, рідше чагарником. Висота близько 25 м. Кипарис - дерево, що росте досить повільно.

У віці 80-100 років досягає середніх розмірів. Крона розлога або пірамідальна, рідко коли все гілки знаходяться в одній горизонтальній площині.

Гілки розгалужені багаторазово. Хвоя лускоподібний, вічнозелена, перехресно-парна. Шишки у кипариса округлі дерев'янисті, з численними щитовидної лусками. Насіння у кипариса численні, плоскі. Зрілості досягають на другий рік.

У сучасній класифікації налічують від 12 до 25 видів кипариса, в садівництві використовується менше 10 видів.Кипарис

кипарис Арізона

У природних умовах росте в горах на півдні Північної Америки. Арізона до 1500 м над рівнем моря, в чистих місцях. У Німеччині кипарис Арізона досить зимостійкий.Кипарис

Дерево заввишки близько 15 м і більше. Сучки, горизонтально віддалені один від одного, крона шірококеглевідная. Кора у кипариса Аризонського червоно-коричнева, злазить довгими смужками. Гілочки товсті, однакові, стирчать на всі боки, чотиригранні.

Листя блакитно-зелені, кілеватие, товсті, гострі, з виразними отворами. Шишки закруглені, близько 3 см завтовшки, червоно-коричневі, в зрілості блакитні.

Росте швидко, світлолюбний, посухостійкий. Розмножується живцями, насінням. Витримує морози до -20 градусів.Кипарис

Кипарис мексиканський або лузітанскій

Дерево близько 30 м у висоту, з широкопірамідальной кроною. Кора стовбура червоно-коричнева, пагони видовжені, чотиригранні, розташовані в різних площинах. У кипариса мексиканського хвоя яйцеподібна, з загостреними, віддаленими кінцями, щільно притиснута.

Шишки майже кулясті, близько 1,5 см, численні, молоді блакитно-зелені, а стиглі - коричневі. Швидко зростаючий, погано переносить сухість повітря і грунту, чутливий до холоду. Добре розвивається на глибоких, добре дренованих, красноземних грунтах. Довговічний.Кипарис

Кипарис вічнозелений

У природі поширена тільки горизонтальна форма кипариса вічнозеленого - в горах Ірану, Малої Азії і на островах Кріт, Кіпр і Родос. Пірамідальна форма виникла в далекій давнині в культурі і поширилася в насадженнях країн Середземномор'я та Західної Азії.

Дерево близько 30 м у висоту, з узкоконусовідной кроною і короткими висхідними гілками, щільно притиснутими до стовбура. Хвоя лускоподібний, дрібна, витягнуто-ромбічна, розташована хрестоподібно і притиснута щільно до втеч.

Шишки кипариса вічнозеленого сірувато-коричневі, округлі, близько 3 см в діаметрі, на коротких гілочках звисають. Насіння з вузьким крилом, червоно-бурі. Росте швидко, особливо в молодості, до 100 років досягає граничної висоти.Кипарис

Теневинослів. Прекрасно переносить тривалу посуху і короткі зниження температури до 20 градусів. До грунту маловимогливий, мириться з вапняними і кам'янистими, сухими, але віддає перевагу свіжим і глибокі.

На надто вологих ґрунтах недовговічний. Добре переносить стрижку. Плодоносити починає з 5-6 років. Довговічний.

Кипарис вічнозелений і його пірамідальна форма мають незвичайні декоративними якостями, що зумовлюють його застосування в парковому мистецтві з давніх часів. Архітектурно сувора, форма дерева, його рідкісна і інтенсивна темно-зелене забарвлення створює акцент великої сили в силуеті паркового ландшафту.

Як правило, кипарис вічнозелений використовують в невеликих групах, рідко в алейних і одиночних посадках.

Кипарис

Догляд за кипарисом

У середній смузі Росії навіть самі морозостійкі різновиди кипариса вимагають укриття на зиму. Молоде дерево кипариса в саду також потрібно підв'язувати, для того щоб його не поламало вітром.

Влітку і навесні кипарис слід поливати рясно, інакше він почне сохнути, восени - помірно. Вуличний кипарис, догляд за яким повинен бути ретельним, в середній смузі Росії виростає майже таким же ефектним і потужним, як і його південні побратими.

Кипарис

Багато виникає питань про те, як же доглядати за кипарисом будинку. Пересадка кипариса - захід, властиве саме для кімнатного садівництва. Кімнатний кипарис вимагає дуже високої вологості повітря, інакше він починає жовтіти.