Кніфофія: посадка і догляд, вирощування з насіння, фото.

Рід налічує 75 видів, що виростають у Південній Африці. У природі рослина часто росте в перезволожених місцях.

Багаторічна екзотичне трав'яниста рослина 60 см-1,2 м заввишки з товстим кореневищем. Листя мечоподібна, шкіряста, зібрана в розетку. Квітки дзвонові, дрібні, червоні, жовті, коралові, зібрані в колосовидні або султановідние суцвіття, на безлистому товстому цветоносе.

Кніфофія

Цвіте кніфофія в липні і зберігає декоративність до пізньої осені. Спочатку квітки розпускаються в нижній частині, потім хвиля цвітіння рухається вгору. Червоно-оранжеві квітки, нахилені вниз, а саме суцвіття нагадує красиво пофарбовану шишку.

Є суперечливість думок садівників-любителів щодо культивування кніфофіі. Не всім вдається побачити квітучу кніфофію. Але тим, кому пощастило, можуть оцінити її справжню красу. У середній смузі для вирощування рекомендується кніфофія ТУКК .

Кніфофія

Місцезнаходження кніфофіі

Теплолюбна. Потребує сонячному місцезнаходження. Найкраще підходить для вирощування на півдні країни.

Кніфофія

Грунт для кніфофіі

Повинна бути поживною, водопроникної і вологоємність, при цьому необхідно пам'ятати, що рослина не переносить застою і надлишку вологи.

Кніфофія

Догляд за кніфофіей

У середній смузі на зиму потрібно добре вкривати торф'яної крихтою і листом, при цьому листя у рослини акуратно зв'язують і вкривають ялиновим гіллям. Зверху закривають руберойдом. У садовій культурі рослина недовговічне.

На зиму рослина можна викопувати і пересадити у великі горщики. Краще кніфофію зберігати в прохолодному приміщенні. На вулицю можна висаджувати в кінці весни.

Кніфофія

розмноження

Рослина розмножується діленням кореневищ, а також насінням. Насіння сіються в квітні в ящики. Сходи з'являться через 18 днів. Потім сіянці пікірують в ящики, а в липні садять на постійне місце. Молоді рослини цвітуть уже на другий рік. Ділити кущ слід в кінці квітня.

Кніфофія

Використання

Рослина декоративно протягом усієї вегетації. Добре виглядає в квітниках і біля водойм. Підходить і для зрізання. Оранжево-червоні квітки кніфофіі і красноцветковими сорт люпину на гряді по краю садової ділянки утворюють вогняну стіну.

Кніфофія