Як виростити троянди з живців.

Найпопулярніші і улюблені всіма квіти це, звичайно ж, троянди. В даний час існує величезна кількість всіляких сортів, і немає жодного що не заслуговує уваги.

Можна придбати будь-який вподобаний вид, але коштувати це буде дорого, набагато простіше виростити троянду самому. Можна виростити настільки прекрасна квітка, вибравши його з букета або взяти держак у знайомих.

Троянди з живців

Проте вибрати троянду треба правильно - якщо вона вирощена не в вашій країні, то навряд чи ваша затія здійсниться. Давайте розглянемо більш детально, як виростити троянди з живців в домашніх умовах.

Троянди з живців

Перший спосіб вирощування троянди з живців для «ледачих»

- обріжте пластикову пляшку так, щоб вийшов склянку, налити води (приблизно на висоту трьох пальців).

- опустити туди 1-2 живці троянди, так щоб вони один до одного не торкалися.

- поставити стаканчик на світле місце, при цьому захистити його від прямого попадання сонячних променів).

- не забувайте доливати регулярно воду в стаканчик, щоб нижні зрізи були постійно закриті.

- максимум через місяць на держаках повинні з'явитися відростки. Коли нарости утворюють валик діаметром 4 мм, необхідно буде держак пересадити в грунт і накрити його тим же склянкою.

Троянди з живців

- термін вкорінення живця безпосередньо залежить від виду троянди і може затягнутися до місяця. Навіть якщо держак протягом місяця не дав пагонів, не знімайте стакан, від цього можуть загинути ще зовсім ніжні пагони. Через місяць зніміть стаканчик і поспостерігайте за рослиною, зів'яне воно чи ні. Якщо цього не відбулося, то все йде як треба.

Троянди з живців

На наступний день зніміть на дві години стаканчик і так поступово з кожним днем ​​збільшуйте час. Через тиждень можна буде зовсім прибрати склянку.

Розмноження троянд живцями з букета краще виконати по другому способу:

- Найкраще черенковать троянди в червні місяці, під час першого цвітіння. Вибирають втечу для живцювання з п'ятьма листками, не менше.

- Візьмемо середню частину гілки і разрежем на черешки довжиною 12-15 см з двома-трьома нирками. Зріз нижній роблять під кутом в 450 С, і на один сантиметр нижче нирки. Під прямим кутом обрізаємо верхній край і трохи вище нирки (0,5 см).

Троянди з живців

Щоб визначити визрів втеча або він ще трав'янистий, необхідно натиснути на шип, якщо він легко обламався - значить, втеча вже визрів. У трав'янистих пагонів легко гнуться з недорозвиненими верхівками шипи.

- Подрежьте шипи, видаліть нижній лист, а верхні вкоротити на дві третини.

- Потім необхідно припекти зеленкою або марганцівкою верхній зріз живця.

- Витримайте протягом 12 годин в підлітковому препараті (гумат, розчин калію або натрію або в соку алое) живці.

- умочіть нижню частину черешка в будь-який з препаратів, що сприяє утворенню коріння.

Троянди з живців

- Приготуйте горщики, діаметром 12-15см і багатий ґрунт для посадки (найкраще буде купити в квітковому магазині землю спеціально для вирощування троянд). На дно горщика насипати дренаж, на дві третини заповнити родючою землею і пролити розчином марганцівки, а зверху насипати шар піску приблизно 3 см і теж пролити.

- Посадити держак в пісок на глибину приблизно 1,5-2 см, якщо свіжий зріз виявиться в землі, то він може загнити. Полити і накрити обрізаною пластиковою пляшкою вгору з відкритим горлечком (через нього буде здійснюватися полив рослини). Можна прикрити зверху нетканим матеріалом. А через місяць почати привчати рослина до відкритого повітрю, відкриваючи його на деякий час.

Троянди з живців

- черешкам необхідні під час вигонки пагонів волога, тепло і розсіяне світло. Тому виставляють горщик з саджанцем на вікно, якщо воно південне, то прикривають держак білою серветкою або шматком марлі. Якщо Ви вирішили вирощувати троянди з живців в парнику, то щоб захистити живці від прямих сонячних променів, можна зафарбувати скла білою фарбою або прикрити його лутрасилом.

- При укоріненні живці досвічують лампами денного світла. І містять у теплі, приблизно 23-250 С.

- Дуже важливо в період вирощування троянд з живців їх обприскувати - в перші два тижні 5-7 разів, але стежити, щоб грунт був вологим, а не мокрою. Потім саджанець обприскують до трьох разів на день і стежать, щоб грунт не пересихав.

Троянди з живців

- коли живець помітно рушить в зростання, можна буде його висадити в заздалегідь підготовлене постійне місце. Визначити момент відростання корінців легко - коли з пазухи залишених листочків з'явиться перша втеча.

Можна залишити рослина в горщику і до наступної весни. На початку зими деякі сорти починають своє перше цвітіння, але щоб кущ не скінчився краще обламати бутони, не давши їм розкритися. Деякі види троянд в грудні можуть скинути, їх зазвичай виносять в цей час в підвал або прибирають в прохолодне, притінене місце. Навесні висаджують троянди у відкритий грунт і з них виходять хороші розвинені кущі.

Троянди з живців

Необхідно також мати на увазі, що корнесобственні сорти троянд треба перші дві зими (поки рослина зміцніє) ретельно вкривати. Кореневласні чайно-гібридні довговічні і рясно квітучі вимагають особливого догляду, оскільки їхня коренева система слабка. А ось плетістиє сорти троянд відчувають себе досить впевнено на своє коріння.